TOP 6 padomi vecākiem, ja bērns vai jaunietis sācis smēķēt

© F64

7.lapa

#2 Jāmeklē speciālistu atbalsts

Sarežģītākos gadījumos, kad vecākiem neizdodas izprast jaunieti vai problēmas ir jau ieilgušas, palīdzību var meklēt pie speciālistiem - bērnu un jauniešu narkologa, psihologa, psihoterapeita vai atkarību profilakses speciālista. “Pieaugušajiem nav jābaidās vai jākautrējas vērsties pēc palīdzības pie profesionāļiem. Bērnam vai jaunietim būs labāk, ja vecāki meklēs veidus, kā kopīgiem spēkiem risināt situāciju, nevis problēmu ignorēs,” uzver speciāliste.

Turklāt eksperte stāsta, ka pieaugušajam ir tikai jāuzņemas iniciatīva, jo speciālistu pakalpojumi pieejami bez maksas: “BKUS Pusaudžu resursu centrā pieejama bezmaksas programma jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem, kuriem ir datora, interneta, mobilo telefonu, dažādu vielu atkarība vai risks iegūt šādas atkarības. Turklāt programmā darbojas un ar jaunieti pēc katra individuālās situācijas strādā vairāki starpdisciplināri speciālisti - mentors, sociālais darbinieks, bērnu psihiatrs, bērnu narkologs, psihologs, psihoterapeits, sporta pedagogs un citi speciālisti.”

Veselība

Šā gada 14. aprīlī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīca) un Rīgas Dzemdību nams ir parakstījuši sadarbības memorandu, kas iezīmē jaunu posmu abu iestāžu sadarbībā. Parakstītais memorands paredz veicināt augstas kvalitātes veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, uzlabojot pacientu aprūpes pēctecību un stiprinot pieredzes un zināšanu apmaiņu abu iestāžu starpā.