Aptauja: Vairumam ir svarīgi, lai dzīvnieku audzēšanā nebūtu izmantotas antibiotikas

© f64

Latvijas iedzīvotāji kļūst prasīgāki pret veikalos nopērkamo produktu kvalitāti. Jūnijā veiktā iedzīvotāju aptauja rāda, ka, pērkot gaļu, vairāk nekā divas trešdaļas jeb 68% iedzīvotāju labprātāk izvēlētos to, kas audzēta bez antibiotikām.

Pieaugot diskusijai par lauksaimniecības dzīvnieku labturību un attiecīgi gaļas kvalitāti, iedzīvotāji, veicot pirkumus, aizvien vairāk izvērtē, vai dzīvnieks ir ticis audzēts labos apstākļos, ir bijis veselīgs un audzis bez antibiotikām.

Uztura speciāliste Ksenija Adrijanova skaidro: “Tendences parāda, ka cilvēki, tajā skaitā — jaunieši, arvien vairāk un vairāk mērķtiecīgi izvēlas veselīgo uzturu un dzīvesveidu. Iepērkoties viņi lasa, kas rakstīts uz produkta iepakojuma, un interesējas, kā produkts ražots. Par vistu gaļu sabiedrībā pastāv daudz mītu — daudzi tic, ka vistu audzēšanā izmanto augšanas hormonus, kā arī uzskata, ka putnu nav iespējams izaudzēt bez neadekvāti liela antibiotiku daudzuma. Šādi uzskati maldina un traucē veselīgu izpratni par vistas gaļu, kas ir vērtīgs liesu olbaltumvielu avots. Visa vistas gaļa, kas legāli nonāk veikalu plauktos, ir droša, bet audzēšana bez antibiotikām ir paaugstinātas kvalitātes rādītājs. Redzu, ka ražotāji jau šobrīd meklē risinājumus un audzē putnus bez antibiotikām, izveidojot vidi, kurā dzīvniekiem nav saskarsmes ar infekcijām un attiecīgi riska saslimt.”

Veselība

Pārmērīgi liels mazkustības laiks bērnībā palielina sistolisko asinsspiedienu, savukārt trīs stundas ikdienas fiziskās aktivitātes var mazināt šo risku, atsaucoties uz revolucionāru pētījumu, kas aptver bērnību līdz jaunam pieaugušo vecumam, vēsta scitechdaily.com.

Svarīgākais