6 lietas, ko neteikt savas bērnam

© Pixabay

Kurai mammai vai tētim nav zināms, cik kaitinoši var būt bērna niķi un cik viegli tādos brīžos ir pateikt ko nepareizu? Laikraksts “The Sun” apkopojis sešas lietas, ko šādos brīžos nedrīkst teikt savam bērnam.

1. Cik reižu esmu tev teicis tā nedarīt?

2. Man pieteik!

3. Kāpēc tu neklausies?

4. Ja tu tagad nebeigsi, vakarā nedabūsi saldo!

5. Beidz raudāt, tu uzvedies kā mazulis!

6. Jo es tā teicu!

Kad bērni niķojas, ir viegli zaudēt pašsavaldību.

Psihiatres Hetere Tērdžena un Džūlija Riata norāda, ka šīs lietas, ko tu jau visticamāk esi izteicis vismaz 10 reizes šodien, visticamāk lietas darīs tikai trakākas. Viņas saka, ka šīs frāzes bērnam liek domāt, ka tu viņu neuztver nopietni un tas komunikāciju var tikai sarežģīt.

“Kritiskos brīžos ir svarīgi atturēties no visiem impulsiem, kas tikai sarežģīs komunikāciju,” raksta ekspertes.

“Kāpēc tu neklausies?” ir viena no sliktākajām frāzēm, ko teikt savam bērnam.

Tā vietā ārstes iesaka trīs soļu pieeju.

Vispirms saskaņojies - notupies bērna līmenī un izveido acu kontaktu.

“Tad laipnā tonī paskaidro, ka saproti, kādēļ viņi jūtas sarūgtināti, piemēram, mamma saprot, pamest šo veikalu ir grūti,” iesaka ekspertes.

Kā nākamo soli viņas iesaka situācijas izskaidrot situāciju. Piemēram, “mums patiešām tagad jāiet, mums jāizņem tava māsiņa no bērnudārza”.

Tad ir laiks problēmas risināšanai.

“Mēģini vadīt situāciju, piedāvājot kompromisu, kas liks tavam bērnam uzvesties, piemēram, piedāvā roku, lai abi kopā varat pamest veikalu, dziedot muļķīgu dziesmiņu, vai piedāvā bērnu aiznest līdz mašīnai.”

Veselība

Novembris ir laiks, kad tumšie vakari un drūmās dienas jau atkal kļuvušas par ikdienas realitāti. Šajā periodā dabiskās saules gaismas trūkums un pelēcīgā atmosfēra var ietekmēt ne tikai emocionālo labsajūtu un kopējo garastāvokli, bet arī fizisko pašsajūtu. Lai veiksmīgāk tiktu galā ar tumšā perioda sagādātajiem izaicinājumiem, apdrošināšanas sabiedrība "Gjensidige" ir apkopojusi vairākus ieteikumus, ko papildina psihoterapeita Reiņa Lazdas rekomendācijas, kā saglabāt emocionālo līdzsvaru.