Atklāts, ka probiotikas var pasargāt aknas no alkohola kaitīgās ietekmes

© F64

Jaunā pētījumā noskaidrots, ka probiotikas ļoti iespējams nāk par labu cilvēka aknu veselībai, informē Men's Health.

Aknas ir cilvēka lielākais iekšējais orgāns un veic vairāk nekā 500 funkcijas. Par spīti tam, liela daļa no cilvēkiem ar savu aknu saaudzēšanu neaizraujas.

Eimorijas universitātes jaunākajā pētījumā mēģināts noskaidrot, vai patiešām probiotikas varētu nākt par labu gremošanas sistēmai. Par iedvesmu tika ņemti pētījumi, kuros pierādīta zarnu saistība ar sirds un smadzeņu veselību.

Pētījums tika veikts uz pelēm, no kurām vienai daļai uzturs sastāvēja no Lactobacillus rhamnosus GG, jeb LGG, un otrai ikdienas pārtikas. Pēc divām nedēļām, grauzēji uzņēma lielu aceminofēna, kurš ir atrodams ''Tailenolā'' un, ja lietoti nepareizās devās, var izraisīt aknu bojājumus un pat nāvi.

Rezultāts? Peles, kuru uzturs sastāvēja no probiotikām, piedzīvoja mazākus aknu bojājumus, nekā parastu uzturu piekopušās.

Viens no pētījuma autoriem uzskata, ka tas noticis tādēļ, ka probiotikas palielina Nrf2 proteīna daudzumu organismā, kurš ietekmē antioksidantus, kuri, visbeidzot, neitralizē negatīvo efektu uz aknām.

Tomēr, lai ar pilnu pārliecību to visu varētu apstiprināt, būšot nepieciešami arī pētījumi jau uz cilvēkiem.

Veselība

Par to, kādus draudus veselībai rada paaugstināts holesterīna līmenis, RSU profesors, kardiologs, Skrides Sirds klīnikas dibinātājs Andris Skride skaidrojis un uzsvēris vairākkārt. Arī TV24 raidījumā “Ārsts atbild” viņš skaidro, kāpēc jau bērnībā nepieciešams zināt savu holesterīna līmeni.

Svarīgākais