Kāpēc pārmaksāt? Latvijā droši varot dzert ūdeni no krāna

© F64

Šodien - Pasaules ūdens dienā LŪKA (biedrība "Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija") aicina iedzīvotājus novērtēt Latvijas bagātīgos un kvalitatīvos dzeramā ūdens resursus, ko ikdienu saņemam katrs savā mājā no ūdens krāna.

Iepretim lielākajai daļai pasaules valstu, Latvija var lepoties ar lieliskas kvalitātes dzeramā ūdens krājumiem, ko droši varam lietot ikdienas uzturā.

Kā zināms, rekomendējamais dzeramā ūdens patēriņš cilvēkam dienā vidēji ir 1,5-2 litri. Pēc statistikas datiem, katrs 3 iedzīvotājs ikdienā lieto fasēto dzeramo ūdeni, tādējādi gada laikā par to vidēji samaksājot 300 - 400 eur, vienlaikus "saražojot" ap 50kg plastmasas atkritumu. LŪKA atgādina, ka katrs iedzīvotājs jau maksā par droša un kvalitatīva ūdens piegādi ūdensvadā - vidēji 1eur par kubikmetru. Kāpēc jāpārmaksā!? Kāpēc vēl joprojām liela daļa iedzīvotāju ikdienā lieto fasēto ūdeni? Kāpēc lielākajā daļā restorānu, kafejnīcu un sporta klubu ūdens ir par maksu?

Lai atbalstītu ūdens lietošanu no krāna un tā bezmaksas pieejamību sabiedriskās vietās, ir izveidots simbols Ū VITAMĪNS. Tas darbosies kā atpazīstamība zīme bezmaksas kvalitatīva krāna ūdens pieejamībai.

Ū VITAMĪNS uzlīmi ikviens interesents varēs saņemt un uzlīmēt, piemēram, uz savas uzpildītās ūdens pudeles vai krūzītes, tādā veidā atbalstot ūdens lietošanu no krāna un plastmasas atkritumu daudzuma samazināšanu.

22. martā kopš 1993. gada visā pasaulē pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas iniciatīvas tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, un tās koordinatore ir Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO). Šajā laikā visā pasaulē un arī Latvijā tiek organizēti dažādi pasākumi ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību ūdens vērtībai, izmantošanai un aizsardzībai.

Veselība

Pārmērīgi liels mazkustības laiks bērnībā palielina sistolisko asinsspiedienu, savukārt trīs stundas ikdienas fiziskās aktivitātes var mazināt šo risku, atsaucoties uz revolucionāru pētījumu, kas aptver bērnību līdz jaunam pieaugušo vecumam, vēsta scitechdaily.com.

Svarīgākais