Bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži" plānots samazināt gultasvietu skaitu esošo 80 vietā saglabājot 50, sacīja Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Buģins, kurš iecelts par slimnīcas "Ainaži" pagaidu vadītāju.
Viņš norādīja, ka daļai pacientu slimnīcā nebūtu jāatrodas - viņi tur ārstēties nosūtīti no bērnunamiem uzvedības problēmu dēļ, kaut arī ārstēšanās nav nepieciešama. "Tagad mēs kopā ar dakteriem un māsām lemjam, kā un kur varam pacientus nosūtīt tālāk, lai sakārtotu slimnīcu," sacīja Buģins.
Pēc viņa paustā, jau tagad pacientu skaits samazinājies par desmit, kā rezultātā patlaban slimnīcā ārstējas 65 pacienti.
Veselības ministrijas un Buģina nostāja ir, ka slimnīcas darbs jāturpina, bet, lai nodrošinātu kvalitatīvāku slimnīcas darbu, jāsamazina pacientu skaits. To izdarot, slimnīcā varētu uzlaboties gan pacientu, gan darbinieku apstākļi. Turklāt darbinieku skaitu ir iecerēts palielināt, norādīja Buģins.
Viņš gan atzina, ka joprojām ir problēmas ar speciālistu nodrošināšanu slimnīcā, galvenokārt, tās atrašanās vietas dēļ, tomēr patlaban notiekot pārrunas ar ārstiem, lai šo situāciju mēģinātu atrisināt.
Kā ziņots, Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvalde sāks resorisko pārbaudi par tiesībsarga un Veselības inspekcijas konstatētajiem pārkāpumiem bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā "Ainaži".
Pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu fiksāciju. VI direktore Indra Dreika iepriekš preses konferencē skaidroja, ka šie pārkāpumi varētu būt saistīti ar ārstu un medicīnas personāla trūkumu. Tikmēr tiesībsargs Juris Jansons teica, ka bērni bija piesieti un fiksēti pat vairākas dienas un nedēļas. Pārbaudes gaitā bērni liecināja par piedzīvoto personālo fizisko un emocionālo vardarbību. Jansons pauda, ka bērni stāstījuši, ka par nepaklausību tiek sodīti ar potēm un piesiešanu pie gultas. Tiesībsargs uzskaitīja arī virkni citu konstatētu pārkāpumu.
Saistībā ar notikušo uz izmeklēšanas laiku atstādināta iestādes vadītāja Ilona Balode. No vairākiem slimnīcas darbiniekiem izskanējis citādāks skatījums par notikušo, norādot, ka personāls rīkojies atbilstoši objektīvai nepieciešamībai.
Tāpat vēstīts, par VI secināto, ka psihoneiroloģiskajās slimnīcās atrodas arī tādi bērni, kuriem tur uzturēties nevajadzētu. Kā iepriekš vēstīja portāls "lsm.lv", mediķi esot atzinuši, ka bāriņtiesas, arī ģimenes un audžuvecāki, netiekot galā ar bērniem, kā vieglāko risinājumu uzskata psihoneiroloģiskās slimnīcas stacionāru.