Padomi, kā palīdzēt bērnam pārciest poti

© F64

Nepatīkama pieredze, kontaktējoties ar mediķiem bērnībā, neveicina cilvēka rūpes par savu veselību, kļūstot pieaugušam, raksta Mom.me.

Taču jebkura pote, saņemot vakcīnas, ir vairāk vai mazāk sāpīga. To, cik lielu negatīvo stresu un sāpes tā rada pirmsskolas vecuma bērniem, stipri ietekmē vecāku izturēšanās pirms injekcijas, tās laikā un pēc tam. Jorkas universitātē novēroti 548 bērni, kuri uz vakcinēšanu reaģējuši vissāpīgāk. Pētnieki izvērtēja reakciju, vērojot bērnu uzvedību: sāpju grimases, spārdīšanos, raudāšanu, kā arī vecāku rīcību, palīdzot viņiem tikt galā ar šo situāciju. Bažas bērniem radīja vecāku apgalvojumi, ka viss būs labi, jo daudzi zināja, ka pieaugušie tā saka tieši tad, kad gaidāms, ka labi nebūs. Stresu nemazināja tādas frāzes kā «puikas neraud» vai «stipras meitenes neraud». Par sliktu nāca arī bērna žēlošana un atvainošanās, ka viņam jāpiedzīvo pote. Tas viss vairoja stresu un lika just lielākas sāpes no injekcijas. Toties efektīva izrādījās uzmanības novēršana, piemēram, aicinot bērnu dziļi ievilkt elpu vai sākot spēlēt ar viņu kādu spēli.



Veselība

Līdzko uz ielām, ceļiem un citur parādās ledus vai sniegs, akūto pacientu skaits pieaug vismaz par trešdaļu, apstiprina "AIWA Clinic" traumatologs ortopēds Visams Rafaels un kopā ar “Mēness aptiekas” farmaceiti Ievu Virzu atgādina ziemas apstākļiem noderīgu informāciju. Sasitumi, nobrāzumi, izmežģījumi, roku, ceļu, gūžu lūzumi – ziemā gūto traumu specifika ir nemainīga.