Jūrmalniece šokēta - par zoba izraušanu naktī ārsts paprasa 175 eiro

© pixabay.com

Kad gudrības zoba sāpes ap desmitiem piektdienas vakarā kļuva neciešamas, jūrmalniece Baiba Dumbure zvanīja uz 1188 un vaicāja, kur ir tuvākais zobārsts, kas strādā naktī. Viņai kā pirmo nosauca Jūlijas Katkevičas praksi Slokas ielā Rīgā. Bet, jau sazvanot pašu praksi, teikts, ka jārēķinās vismaz ar 30 eiro, ziņo LTV ziņu dienests.

"Tur saka, no 33 eiro, nu, 40-50 es vēl nodomāju. Aizbraucot rentgens netika taisīts, zobs jārauj ārā, iesēdos krēslā, anestēzija, šuves… 175 eiro! Tam es absolūti nebiju gatava. Ārsts taču varēja pabrīdināt! Kad nācu ārā, cilvēki pieci rindā sēdēja,” sāpīgo nakti atceras Baiba Dumbure.

Četras reizes lielāks rēķins pretēji iepriekš teiktajam ir pacienta tiesību pārkāpums, atzīst Veselības inspekcijā. "Tas nebūtu pieņemami! Tas ir uzskatāms par maldināšanu. Atbilstoši pacientu tiesību likumam pacientam ir tiesības uz informāciju. Konkrētais gadījums būtu jāizskata, lai spriestu, vai ir komunikācijas problēmas vai kas,” saka inspekcijas pārstāve Līga Jeroščeva.

Par to, ka šī tiešam ir pirmā zobārste, ko iesaka ikvienam, pārliecinājās arī LTV. Par uzziņu dienestu atbildīgajā “Lattelecom” skaidro, ka jebkurš uzņēmums var noslēgt līgumu, kas viņu izceļ pārējo vidū. Cik tas maksā - tas gan ir konfidenciāli.

Pati zobārste Jūlija Katkeviča tikties klātienē un skaidrot notikušo atsakās, jo tas tērēšot viņas laiku. Tāpat viņa noliedz, ka pa telefonu klientam tiktu saukta konkrēta summa. To, cik kas maksās, var noteikt tikai klātienē, ziņu raidījumam skaidro ārste.

pixabay.com

Zobārstes mājaslapā pieejams cenrādis. Katram pašam jāsaprot, ka katrs ārstes solis ir jāsummē - izmeklēšana 20 eiro, statusa noteikšana 20 eiro. Piemaksa, ja pulkstenis jau pāri astoņiem vakarā, vēl 15 eiro. Un tā tālāk. Paša zoba raušana no 25 līdz 50 eiro. Vēl anestēzija. Baiba apgalvo, ka nekāda summa līdz čekam nosaukta netika: "Kad sāp, kad ir samocīts, tu jau nedomā. Pēc tam sāku domāt. Ka vajadzēja rīkoties savādāk, ja ārsts nebrīdina.”

Visu diennakti dzīvībai bīstamas saslimšanas gadījumā palīdzību sniedz arī Dzirciema ielā. Taču vienkārši sāpošo zobu te neuzskatīs par dzīvībai bīstamu.

Slimību profilakses un kontroles centra galvenais speciālists zobārstniecības jautājumos Andis Paeglītis: "Būtu, būtu, astoto zobu būtu ņēmuši....jo tur bieži jau pāriet uz neatliekamo, būtu! Un viņiem arī pieredze ir lielāka!" Valsts galvenais zobārstniecības speciālists uzskata, ka Baiba nebūtu aizraidīta prom, ja vien būtu vērsusies Dzirciema ielā. Tad būtu jāmaksā vien pacienta līdzmaksājums. Pēc valstī izstrādātajām vadlīnijām palīdzība dalās neatliekamajā, ja ir asiņošana, trauma vai sastrutojums un akūtajā, kad zobs sāp, bet var gaidīt.

Komentēt privātprakses cenas valsts galvenais zobārsts nevar, taču iesaka katram atrast savu zobārstu un vienmēr palīdzību lūgt viņam: "Mēs nevaram pieprasīt saskaņot cenas. Protams, valsts iestādes saskaņo, nakts tarifs ir nakts tarifs. Vajag pa dienu iet un pie sava zobārsta! Tad būtu pavisam ideāli!"

Avots: LTV

Veselība

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) saskaņā ar ārstu novērojumiem gada tumšajos mēnešos arvien palielinās smagas un sarežģītas traumas guvušo pacientu skaits, kas nonāk slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, jo bez atstarojošiem elementiem savā apģērbā bijuši nepamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem.