TOP 5 veselīgākie dārzeņi, kas rudenī izaug mūsu dobēs

2.lapa

Sputnik/ SCANPIX

Ķirbis

100g ķirbja vidēji satur:
Olbaltumvielas: 1,2 g
Ogļhidrātus: 4,6 g
Taukus: 0,1 g
Balastvielas: 2,2 g
Beta karotīns: 0,582 mg
Kālijs: 564mg
Fosfors:- 74 mg
Enerģētiskā vērtība: 24,6 kcal

Ķirbis ir ļoti diētisks un ļoti veselīgs produkts. To uzturā var lietot gan svaigu, gan dažādi termiski apstrādātu, piemēram, vārītu, tvaicētu vai marinētu. Organisms viegli pārstrādā ķirbi, tā lietošana uzturā veicina gremošanu un palīdz no organisma izvadīt kaitīgās vielas.
Ķirbju sula noderēs kā līdzeklis pret sliktu dūšu, tāpēc to iesaka lietot grūtniecēm un cilvēkiem, kam ir jūras slimība. Ķirbju sula tiek ieteikts arī kā temperatūras pazeminošs līdzeklis un tai piemīt arī urīndzenoša un žultsdzenoša iedarbība, kā arī viegla caurejas un pretiekaisuma darbība.
Ķirbju sēklās atrodas reti sastopamam aminoskābe - kukurbitīns. Ķirbju sēklās esoši fitosteroli palīdz samazināt holesterīna līmeni, tāpat tās var palīdzēt kā pretiekaisuma līdzeklis pie artrīta. Ķirbju sēklas būs garšīgas un veselīgas piedevas dažādiem salātiem vai maizītēm.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Veselība

Ieteikums izdzert vismaz astoņas glāzes ūdens – jeb aptuveni divus litrus dienā – bieži atrodams dažādos medicīnas un daļēji medicīniskos avotos. Daudzi cilvēki to dara, uzskatot, ka vairāk ūdens dzeršana ir izdevīga. Tomēr zinātniskie pierādījumi par šo jautājumu ir pretrunīgi.

Svarīgākais