6.lapa
5. Regulāras rūpes par savu sievietes veselību
Profilaktiskās apskates reizi gadā nav tikai izdomājums, lai ārstiem būtu vairāk darba - tas ir labākais veids, kā sekot līdzi sievietes veselībai dinamikā. Ierasti profilaktiskās vizītes laikā ginkologs veic apskati, paņem nozīmīgākās analīzes - iztriepi, dzemdes kakla citoloģisko analīzi (vienreiz 3 gados, kad atnācis valsts uzaicinājums), veic ultrasonogrāfijas izmeklējumu, uzdod jautājumus par dzimumdzīvi, tās kvalitāti, pārrunā kontracepcijas jautājumus, pārbauda krūšu veselību un atbild uz sievietei aktuālajiem jautājumiem. Ja viss kārtībā - atgādina par nākamo vizīti pēc gada.
Profilaktiskā vizīte bieži vien var izrādīties kā veselības un pat dzīvības glābēja, jo daudzas slimības par sevi "skaļi neziņo", tas nozīmē - līdz pat vēlīnai stadijai neparādās ne sāpes, ne arī kādi citi simptomi, tādēļ profilaktiski izmeklējumi un analīzes ir kā vienīgais veids šīs slimības diagnosticēt pēc iespējas drīzāk. Un, kā zināms - jo agrīnākā stadijā slimība atklāta, jo to veiksmīgāk iespējams izārstēt.
Visbiežāk profilaktisko apskašu un izmeklējumu laikā ārsti atklāj - olnīcu cistas, endometriozi, dzemdes miomas, dzemdes kakla polipus, iekaisīga rakstura slimības u.c.
Normāls fizioloģisks process sievietes dzīvē ir menopauze, tomēr bieži vien tā tiek pieminēta kā tads bubulis. Jā, menopauze ir saistīta gan ar hormonālām un fizioloģiskām izmaiņām, gan psihoemocionālu sava vecuma un izmaiņu pieņemšanas procesu. Lai konsultētos par labāko veidu, kā saglabāt gan sievišķību, gan intīmās dzīves kvalitāti, gan labsajūtu premenopauzes, menopauzes un pēcmenopauzes laikā, noteikti konsultējieties ar savu ginekologu. Ārsts palīdzēs piemeklēt katrai sievietei individuāli piemērotāko veidu vai terapiju, kā šo periodu dzīvē izdzīvot pēc iespējas skaistāk.