Komentāri / Pacients par ģimenes ārstu streiku: Sēž kabinetā un ņirgājas par mani
 

40 komentāri

fff
Nu vispār jau - streiks tā arī izpaužas, ka atrodas darbavietā, bet neveic savu darbu. Nevis "brauc streikot uz Rīgu" - tas jau būtu pikets vai kas tamlīdzīgs.
7.jūlijs 2017, 10:24 Atbildēt
ĀĀtros lai sauc
Vai tad pacients Jānis nelasīja un neklausījās , ka ārsti streikos . Visās malās bija ziņojumi.
7.jūlijs 2017, 10:37 Atbildēt
iilze
tiem gjimenes aartstiem streiks pariet tajaa briidii,kad piedaavaa vinjiem samaksaat!Peerkamas zhurkas,ne aarsti!
7.jūlijs 2017, 11:02 Atbildēt
kkk
Ko no visa šitā iegūs pacienti?
7.jūlijs 2017, 11:04 Atbildēt
HHm
Ģimenes ārsti streiko sevis dēļ - nevis pacientu dēļ. Diez vai streika likums atļauj streikot kā cita dēļ.
7.jūlijs 2017, 11:19 Atbildēt
EEva
Kā vienmēr atradīsies kāds neapmierinātais,kurš neko nav lasījis,neko nav dzirdējis,ka valstī notiek ģimenes ārstu streiks!Recepti jau laicīgi varēja sev sagādāt,jo tā tak derīga trīs mēnešus.
7.jūlijs 2017, 11:11 Atbildēt
HHm
Lai brauc uz Rīgu streikot?
Jānim, izskatās, galīgi nav saprašanas - kas ir streiks...
7.jūlijs 2017, 11:17 Atbildēt
MManas domas
Tās recepšu zāles kas jāizraksta pie ģimenes ārsta ir tīrs rekets! Japānā visas zāles var nopirkt aptiekā .Tur aptiekās strādā augsti kvalificēti farmaceiti un ārsti kuri prot pacientam ieteikt vis pareizākos un efektīgākas medikamentus,jo viņi ir profesionāli kas pārzin zāļu iedarbību ,mijiedarbību un blaknes,ko diemžēl nejēdz mūsdienu ģimenes ārsti. Tāda nejēdzība,ka zāles,ko hroniski slimnieki lieto gadiem,ik pa diviem- trim mēnešiem jāiet izrakstīt par jaunu pie ģimenes ārsta, ir murgs! Tas arī rada tās nenormālās rindas pie ārstiem,jo tur pierakstās pacienti,kuriem nudien jebkurš zinošs farmaceits var palīdzēt.Diemžēl.pie mums daudzās aptiekās ir sākuši strādāt pārdevēji,kuri neko nejēdz no zāļu lietošanas un pat bieži nesaprot kuru medikamentu var un kuru nevar aizvietot ar analogu.Ir jāsakārto elementāras lietas veselības aprūpē- jālikvidē birokrātija un jāpalielina ārstu atbildība,patreiz dakteri pilnīgi bezatbildīgi,tikai kāš naudu.
7.jūlijs 2017, 11:33 Atbildēt
hhols
7.jūlijs 2017, 11:34 Atbildēt
bbrr
Kaa sauc to aarstu?Varbuut tas nav dabuujis bietee???
7.jūlijs 2017, 11:40 Atbildēt
oopis
Kam vispaar vajadziigi tie gimenes aarsti?
7.jūlijs 2017, 11:41 Atbildēt
EEižens
Jūs, cilvēki esat...dīvaini. Naudu tērēt alkoholam, smēķiem, neveselīgai pārtikai - tas jums ir OK. Maksāt par kino, par iespēju skatīties stulbus krievu seriālus - tas arī ir pilnīgi OK..... un jums ir dzelžaina pārliecība,ka ārstam, nezin kāpēc, jāārstē jūs ir par velti. Varbūt pareizais risinājums būtu jums ļaut norīties, nodzerties un nopīpēties līdz nāvei, jo,pēc komentāriem spriežot, jums nav ne mazākās cieņas pret cilvēkiem,kuri tomēr kaut kā cenšas jums neļaut nobeigt pašiem sevi.
7.jūlijs 2017, 11:47 Atbildēt
SStatistika
Es ceru ka Juus kers tie degosie atkritumu duumi,un dabuusiet smagi aarsteeties un tad atceraties savas noriitaas un nodzertaas plausas .Ciena dargais ir jaanopelna,nevis dakteriem teelot Dievus.
7.jūlijs 2017, 12:41 Atbildēt
ssmukais runcis
Es maksāju sociālo nodokli un citus nodokļus. No manas naudas ārsti saņem algu, saņem finansējumu, utt. Ģimenes ārstu apmeklēju reizi pāris gados. Tas nozīmē, ka es uzturu ārstu nesaņemot pretpakalpojumu. Ejot pie speciālista maksāju pēc pilnas takses. Eižen, nav smuki rakstīt, ka visi ārstējas par velti.
7.jūlijs 2017, 13:07 Atbildēt
KKam vispār vajadzīgi ģimenes ārsti. Ja cilvēkam ir konkrēta problēma ērtāk pa taisno doties pie speciālista. Mans Tētis kuram ir
Gunta
7.jūlijs 2017, 12:10 Atbildēt
HHm
Un tad tu gudri izlemsi - ahā : man sāp galva, tādēļ vispirms došos pie ausu ārsta, pēc tam pie acu ārsta, un tad pie zobārsta :-) :-) :-)
7.jūlijs 2017, 12:37 Atbildēt
JJaaa....
Nu varbuut ierosini ,ka pie zobaarsta tikai ar gimenes aarsta noriikojumu.
7.jūlijs 2017, 12:38 Atbildēt
bbet tāda jau ir streika butiba
ka sēd darbavietā , bet pacientus nepieņem. nevar vienkārši brīvu paņemt. tā ka ne uz pareizo pusi rej. var protams strideties par streika efektivitāti, par prasibu pamatotibu, bet var ari saprast 'gimenes ārstus, kurus ministrija žmiedz cik vien var, naudu nedod, pat nerunajot par algām, nedod jau ari darbam nepieciešamo. tani pat laikā nauda tiek virzita polikliniku sistemas atjaunošanai jo protams ka tāsanāk lētāk-vienā ēkā, nav konkrets ģimenes ārsts katram, bet tas ka tobrid strādā...... bet ne jau ģimenes ārsti vainigi ka kādreiz izveidoja šādu sistēmu, tā bija "nozares speciālistu"ideja, un jau tad bija zinams ka tas ir dārgi
7.jūlijs 2017, 12:18 Atbildēt
HHm
Ar ģimenes ārstu institūciju ir tāpat kā ar demokrātiju - nav jau nekas sevišķi labs - bet neviens neko labāku nav izdomājis.
Varbūt kādam no komentētājiem ir kāds labāks variants padomā, visaptverošas veselības aprūpei?
7.jūlijs 2017, 12:33 Atbildēt
aaamen
vai polikliinikas bija sliktas,kaapeec ar lauztu roku jaaiet pie gimenes aarsta lai dabuutu noriikojumu pie kirurga,nevajag nirgaaties par slimnieku.
7.jūlijs 2017, 12:36 Atbildēt
HHm > aamen
Jā, protams, tieši tad tu dosies arī pie ķirurga.
Bet - ja pēc gadiem 3 tavas lauztās rokas dēļ tev sāksies kādas citas komplikācijas - tu atkal meklēsi to pašu ķirurgu, kurš par tevi vairāk neko nezina, tikai par tavu roku?
Cilvēka organisms ir pārāk sarežģīts, kuram jāseko līdzi visu laiku, visu mūžu - ne tikai speciālistu gadījumos.
7.jūlijs 2017, 12:41 Atbildēt
vvita.
Ha, vai tad pie ģimenes ārsta ir citādi, pacients pa durvīm ārā un par viņu ir aizmirsts - labi pēc gada- paskatīsies kartītē, ja biežāk- tieši uzprasīs- ko vajag, bet ne par ko sūdzaties. Diagnozi ir jānosaka pašam pacientam un jāpasaka pie kāda ārsta vajag norīkojumu un kādas zāles nepieciešamas- palīdzība- receptes izrakstīšana. Tad rodas jautājums- vai tiešām gandrīz visām zālēm tagad vajag receptes, kuras agrāk varēja iegādāties aptiekās. Kam tas ir izdevīgi, jo lielākā daļa iedzīvotāju jau zina savas vainas un zina kādas zāles nepieciešamas. Varbūt ārsti tiešām recepšu rakstīšanas laiku varētu izmantot beidzot kvalitatīvai pacienta apskatei.
7.jūlijs 2017, 12:59 Atbildēt
nno mazpilseetas
15 gadus nebiju gaajusi pie gimenes aarsta,ierodos....mana slimiibas veesture glabaajoties arhiivaa un paneema jaunu ,saaka no nulles.Es vienkaarsi biju meema,redz esot arhiivaa un....vinai tak vajag redzeet kaa ir aarsteets,no cik gadiem probleemas,kabinetaa pat datora nav,bet zaales visdaargaakaas.
7.jūlijs 2017, 13:04 Atbildēt
OOho
Pilsētniekiem jau nieks aiziet uz savu poliklīniku, bet lauciniekiem tie ir pat 70-80km.
7.jūlijs 2017, 13:11 Atbildēt
EEkspertu Grupa "Eskulaps"
Jāpadzen liekēžu un plukatu varza un jādod iespēja sevi parādīt cilvēkiem kas grib un spēj strādāt !
7.jūlijs 2017, 13:07 Atbildēt
iiedzīvotājs
Es diemžēl nevarētu teikt, ka īspaši atbalstu ģimenes ārstu streiku, jo pēc savas pieredzes varu teikt, ka pateicoties dažādām nepareizām diagnozēm, nevajadzīgu ārstēšanu ar antibiotikām, paviršu attieksmi kopumā, sen jau esmu spiesta palīdzību meklēt privātās praksēs un maksāt lielu naudu tikai tāpēc, ka lūk mans ģimenes ārsts ir konstanti aizņemts. Viss pagasts dodas pie ģimenes doktorātā praktizējošā ārsta palīga, kurš gan zāles izraksta , gan nosūtījumus iedod. Tikai vienu nesaprotu- ja ārsta palīgs ir vienmēr pieejams, kāpēc trīs vietējā doktorāta strādājošie ģimenes ārsti -nekad. Pati esmu sēdējusi rindā un gaidījusi, kamēr zāļu izplatītāji skaisti čalo ar ģimenes ārstu vairāk kā stundu un viens otru apdāvina. Kad pēc kārtējās ātrās palīdzības vizītes devos pie ģimenes ārstes konsultēties , ko darīt tālāk ar savu asisnsspiedienu, viņa tikai paraustīja plexus un izrakstīja fizioprocedūras. Tagad kā seks, nopietni ārstēju sirdi un nieres. Es 100% slimnīcas un ātrās palīdzības mediķus, bet ģimenes ārstus , nu sorry!
7.jūlijs 2017, 13:08 Atbildēt
ddace
atcelt gimenes arstu prakses ne visi gimenes arsti ir zinosi
7.jūlijs 2017, 14:29 Atbildēt
uuna
lai arsti streiko tas pierada ka bez gimenes arstiem var vispar iztikt
7.jūlijs 2017, 14:37 Atbildēt
lludmila
loti pareizi
7.jūlijs 2017, 15:28 Atbildēt
ssure
dzivo, dzivo, pec paris nedelam savajadzesies bernam skola arsta zimi varesi sedet un stukot ko darit bez gimenes arsta
7.jūlijs 2017, 17:25 Atbildēt
GGunta
Pilnīgi piekrītu, ka ģimenes ārstu palīgi dara vairāk kā paši ārsti.Šajā brīdī esmu pateicīga ,ka manai mammītei ir tāda ārsta palīdze. Viņai ir aizkuņģa dziedzera vēzis un un viņai palīdzība ir ļoti nepieciešama,.Esam no Ķekavas un mūsu glābējas vārds ir Lolita. Mīlzīgs viņai Paldies!
7.jūlijs 2017, 17:19 Atbildēt
BBattery
Vispår jau čalis ir pårkåpis zvērestu Hipokråtam ..... atteicis palīdzību ...
7.jūlijs 2017, 20:13 Atbildēt
::)
Kādu zvērestu?
7.jūlijs 2017, 22:31 Atbildēt
aandris
Varbūt beidzot valdība padomās par cilvēku labklājību nevis pa sausajām vidējām algām,vidējo pārticību kura mērāma tūkstošos-uz papīra ,bet dabā dažam sanāk daži simti euro,par lielajām pensijām kur vidēji ir kādi 600.euro,jo kādam pāris tūkstoši,kādam vien simts uz rokas,bet ēst ta gribas.manuprāt vajadzētu piespiest gan valdību,gan darba devējus maksāt europas līmeņa minimālo algu ,jo mēs tak eiropā un esam vienlīdzīgi-jeb kads rij ikrus un kāds rupmaizi ar ūdeni.Pašu neizdarība vien ir-jau mēnesi iepriekš zinājām ka būs streiks-te kādam nav receptes,varēji arī ātrāk to izņemt.Lai dakteriem izdodas-nu nav jau viņiem to ienākumu tādu kā zelta roķelēm ,to labi redzu pēc savas ģimenes ārstes paskata,lai viņām un viņiem izdodas.
7.jūlijs 2017, 21:14 Atbildēt