ATCERIES: Gaisa mitrinātāji regulāri jākopj

© Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

Gaisa mitrināšanas ierīces palīdz cīnīties ar sausu gaisu telpās un tā sekām – ādas sausumu, acu sausumu, lūpu plaisāšanu, matu elektrizēšanos, pasliktinātu elpceļu gļotādu stāvokli.

Apkures sezonā gaisa mitrinātājus lieto arvien vairāk cilvēku, sevišķi - daudzdzīvokļu mājās ar centrālapkuri. Jāatceras, ka šīs ierīces ir ļoti rūpīgi jākopj: regulāri jātīra un jāpievērš uzmanība tajās lietotā ūdens kvalitātei. Mitrā vide rezervuārā ir labvēlīga dažādu kaitīgu mikroorganismu attīstībai. Ja gaisa mitrinātāju nekopj, tas līdz ar mitrumu izsmidzina gaisā arī sēnītes un baktērijas, kas nonāk elpceļos, kas ir sevišķi bīstami maziem bērniem, astmas slimniekiem un citiem, kuri cieš no elpceļu problēmām. Par sliktu nāk arī daļiņas no dažādu vielu, piemēram, kaļķa, nosēdumiem, kas veidojas mitrinātāja rezervuārā no ūdens. Tādēļ mitrināšanas ierīces rezervuāru ieteicams rūpīgi izskalot ik pēc divām dienām un mazgāt to ar parastām ziepēm un piemērotu suku, nelietojot ķimikālijas. Mitrinātājs jāuzpilda ar tīru ūdeni, daži eksperti pat iesaka izmantot vārītu vai destilētu. Vēlams arī kontrolēt gaisa mitrumu telpās - optimālais ir 45-55%, pēc lielāka nav jātiecas.

Veselība

Ieteikums izdzert vismaz astoņas glāzes ūdens – jeb aptuveni divus litrus dienā – bieži atrodams dažādos medicīnas un daļēji medicīniskos avotos. Daudzi cilvēki to dara, uzskatot, ka vairāk ūdens dzeršana ir izdevīga. Tomēr zinātniskie pierādījumi par šo jautājumu ir pretrunīgi.

Svarīgākais