Aptauja: 5% iedzīvotāju saslimšanas gadījumā laicīgi vēršas pie ārsta

© Jānis Saliņš, F64 Photo Agency

Saslimšanas gadījumā pie ārsta vai farmaceita vēršas 5% Latvijas iedzīvotāju, liecina Latvijas farmācijas kompānijas AS "Grindeks" un pētījumu kompānijas "GfK Baltic" iedzīvotāju veselības paradumu pētījums.

Trešdaļa jeb 34% iedzīvotāju pie ārsta vai farmaceita vēršas novēloti. No šiem iedzīvotājiem 18% neko nedara tik ilgi, kamēr uz viņiem sāk izdarīt spiedienu apkārtējie - ģimenes locekļi, draugi vai darba kolēģi. Bet 16% vēršas pie ārsta vien tad, kad saslimšana neļauj veikt ikdienas pienākumus mājās vai darbā.

Bet vairāk nekā puse jeb 61% iedzīvotāju saslimšanas gadījumā, uzskatot, ka viņi zina, kā sev palīdzēt, sākotnēji meklē informāciju internetā. Tāpat viņiem vienmēr esot pieejama mājas aptieciņa, kā arī rezerves tūlītējai ārstēšanai.

Kā ziņots, "Grindeks" un "GfK Baltic" iedzīvotāju veselības paradumu pētījums liecina, ka Latvijas iedzīvotāji rūpes par sevi parasti atliek malā, jo viņiem svarīgāk šķiet gādāt par citiem un veikt steidzamus darbus.

Tāpat Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka rūpes par sevi ir egoisms, secināts pētījumā.

Pētījumā arī noskaidrots, ka katrs ceturtais vēlas mainīt ēšanas paradumus vai veidot aktīvāku dzīvesveidu, katrs piektais - atmest smēķēšanu, vēl citi - uzlabot miega ieradumus, nelietot alkoholu, vairāk atpūsties.

Aicinot iedzīvotājus pievērst uzmanību sev un savai veselībai, “Grindeks” sākusi informatīvu kampaņu, lai iedzīvotājiem atgādinātu, ka rūpes par sevi ir ne vien cilvēka labsajūtas, bet veselības pamats. Kampaņa varētu ilgt vienu gadu.

"GfK Baltic" Latvijas interneta lietotāju pētījumu veica 2016.gada oktobrī, aptaujājot 1005 respondentus vecumā no 16 līdz 65 gadiem.

Veselība

Kad tauta varēs saprast, kā strādā jaunā zāļu cenu sistēma; kāpēc valsts pilnībā nekompensēja slimā Gabriela ārstēšanu; kādā stadijā ir iespējamie Ārstniecības vai citu likumu grozījumi, kas skar Latvijas pilsoņus, kuri dzīvo ārvalstīs, gūst tur ienākumus un brauc ārstēties uz Latviju, šeit nemaksā neko vai maksā krietni mazāk, lai gan neveic šeit nekādu sociālo ieguldījumu; vai lielajās valsts slimnīcās tiks mazināta birokrātija un štata vietas – intervijas turpinājums ar veselības ministru Hosamu Abu Meri (“Jaunā vienotība”).

Svarīgākais