4.lapa
6. Gatavošanās svētkiem
Centies netērēt laiku lietām, kuras var padarīt ērtākas un ātrākas. Dāvanas iespējams pasūtīt interneta veikalos, kas aiztaupīs pirmssvētku laika pavadīšanu pārpildītos lielveikalos. Savukārt, ja stresu rada svētku maltītes gatavošana, centies sadalīt pienākumus ģimenē - ja aicini ciemiņus, katrs var parūpēties par kādu ēdienu.
7. “Nepielipini" stresu arī bērniem
Semestra nobeigums skolā un aktīva gatavošanās svētku koncertiem var izsist no līdzsvara bērna ikdienas ritmu, radot nogurumu un stresu. Kā tikt galā ar stresa situācijām, bērni mācās no vecākiem. Ja paši vecāki būs "uzvilkti", visticamāk papildu stress tiks “pielipināts" arī bērniem.
Lai arī kāda gada nogalē būtu pienākumu nasta skolā, ļoti būtiski, lai bērniem tiktu saglabāts ierastais gulētiešanas ritms. Pat, ja kādu vakaru gulētiešanas laiks ir aizkavējies, nākamajā dienā būtu jācenšas atgriezties pie ierastā laika. Tāpat slodzes gadījumā jāparūpējas par papildu magnija uzņemšanu. Magnijs kombinācijā ar B6 vitamīnu uzlabo miega kvalitāti, koncentrēšanās spējas, mazina nemieru un saspringumu. To iespējams uzņemt gan ar pārtiku, gan koncentrētā formā - ar uztura bagātinātājiem.
Tāpat pirmssvētku iepirkšanās drudzī vecākiem būtu jāizvairās ņemt līdzi bērnus uz pārpildītiem lielveikaliem. Tiklīdz bērns sagurs vai jutīs izsalkumu, iepirkšanos turpināt kļūs jo grūtāk.
Vēl citus stresa cēloņus bērniem un padomus to novēršanai var uzzināt www.stress.lv. Tomēr vislabākais nomierināšanās līdzeklis bērniem jebkurā gada periodā būs kvalitatīvs laiks kopā ar ģimeni, tādēļ, gatavojoties svētkiem, kopā iesaiņojiet dāvanas, cepiet piparkūkas vai ļaujiet veikt bērnam jebkuru citu darbiņu. Uzdevumu došana pozitīvi ietekmē pašapziņu, jo bērns jūtas vajadzīgs, līdz ar to arī izturīgāks pret stresu.