Bērnu slimnīcā skoliozes ārstēšanā pirmo reizi izmantota inovatīva metode

© F64

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā pirmo reizi Baltijā skoliozes ārstēšanā izmantota inovatīva metode, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Dace Preisa.

Jaunietim ar skoliotisku mugurkaula deformāciju veikta operācija, izmantojot inovatīvu metodi - universālo mugurkaula enkuru, kas ir saudzējoša un efektīva, bet piemērota pacientiem ar sarežģītām mugurkaula saslimšanām.

Operācija ir veikta pusaudzim, kuram pēdējā gada laikā strauji progresējusi skolioze, un ne korsetes, ne arī vingrošana vairs nespēja labot mugurkaula izliekumu. Jaunietim bija parādījušās arī citas sūdzības - nogurums un diskomforts. Jaunietim veikta operācija, izmantojot mugurkaula enkurus, un paredzams, ka jau pēc pusgada viņš varēs atgriezties ierastajā dzīves ritmā.

Slimnīca jau sākusi darbu ar šādiem implantiem, kas ļaus palīdzēt pacientiem ar smagām muguras patoloģijām bērnu slimnīcā.

Skolioze ir  mugurkaula izliekums uz sāniem un savērpšanās, kā rezultātā paliekoši deformējas bērna mugurkauls un krūškurvis, kā arī tiek saspiesti svarīgi iekšējie orgāni. Šī slimība skar 3 līdz 4 bērnus no 1000, savukārt 15% no viņiem slimība progresē.

Latvijā ik gadu tiek reģistrēti aptuveni 70 jauni skoliozes gadījumi.

Veselība

Pārmērīgi liels mazkustības laiks bērnībā palielina sistolisko asinsspiedienu, savukārt trīs stundas ikdienas fiziskās aktivitātes var mazināt šo risku, atsaucoties uz revolucionāru pētījumu, kas aptver bērnību līdz jaunam pieaugušo vecumam, vēsta scitechdaily.com.

Svarīgākais