Ērces bijušas aktīvas visu ziemu; pirmie insekti jau piesūkušies cilvēkiem

© f64

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad ērces bijušas aktīvas arī ziemas mēnešos. Stacionārā Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) šogad pirmā ērce laboratoriskai pārbaudei nodota jau 13.janvārī, nākamā – 25.janvārī, bet trešā – 28.februārī. Neviena pārbaudītā ērce ar ērču encefalītu nav bijusi inficēta.

"Parasti Latvijā ērces no ziemas miega mostas marta beigās vai aprīļa sākumā, kad gaiss iesilst līdz plus 5 grādiem. Ap šo laiku parasti tiek ziņots arī par pirmajiem ērču piesūkšanās gadījumiem. Taču šogad siltā ziema ērcēm ļāvusi palikt nomodā arī janvārī un februārī, kad parasti tās guļ,” atzīst Ārija Stalbova, SIA Vakcinācijas centrs Bowarin vadītāja.

Ērču agrā mošanās nozīmē, ka iedzīvotājiem šogad laikus jādomā par ērču encefalīta profilaksi, lai pasargātos no saslimšanas ar šo bīstamo un neprognozējamo infekciju, stāsta Ā.Stalbova.

Pēc speciālistes teiktā, labākā aizsardzība pret ērču encefalītu ir vakcinācija. Daudzi iedzīvotāji joprojām nezina, ka vakcinēties pret šo slimību var augu gadu.

Veselība

Decembris un janvāris mēdz būt vīrusa slimību sezonas pacēluma punkti, tāpēc SPKC aicina iedzīvotājus, jo īpaši riska grupu pacientus, veikt sezonālo vakcināciju pret gripu un Covid-19, lai svētku laikā, kad biežāk tiek apmeklēti publiski pasākumi, cilvēki būtu pasargāti no riska slimot smagi un nonākt slimnīcā.

Svarīgākais