VESELĪBA: 5 ieteikumi vīriešu spēkam

LAI SPĒCINĀTU ORGANISMU un iegūtu noturīgu ikdienas enerģiju, ikdienas uzturu ieteicams papildināt ar vitamīniem un minerālvielām. Īpaši svarīgi tas ir tiem kungiem, kuru darbs ir saistīts ar lielu fizisku slodzi vai kuri aktīvi nodarbojas ar sportu. Vienlaikus nepieciešams ņemt vērā arī vecumu, ar kuru organisma vajadzības pēc dažādiem elementiem tikai pieaug © Publicitātes foto

Lai arī pie dakteriem vīrieši iet nelabprāt, aizbildinoties, ka viņiem tam nav laika, aizvien vairāk stiprā dzimuma pārstāvju sāk piekopt veselīgu dzīvesveidu – vairāk nodarbojas ar sportu un pievērš uzmanību savai ēdienkartei, uzturā iekļaujot veselīgus produktus.

Taču tikai retais atceras, ka ar pārtiku, īpaši lielas fiziskas slodzes gadījumā, organisms nevar uzņemt visus tam nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas.

Par to, kādi uztura bagātinātāji veicina vīriešu fizisko un emocionālo veselību un kādus vitamīnus un minerālvielas vajadzētu iekļaut ikdienas uzturā, stāsta Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

1. MULTIVITAMĪNI. Tikai ar pārtiku panākt organismam nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu daudzumu ir ļoti grūti, tāpēc talkā var ņemt kompleksos multivitamīnus, kuri papildina organismā trūkstošās uzturvielas. Vīriešiem domāto multivitamīnu sastāvā ir jābūt no 80 līdz 100% no organismam nepieciešamās vitamīnu un minerālvielu diennakts normas.

2. ZIVJU EĻĻA. Zivju eļļas lielākā vērtība ir tajā, ka tā satur gan Omega3, gan Omega6 taukskābes, kuras organismam jāuzņem ar pārtikas produktiem, jo ķermenis nenodrošina to sintēzi. Ja Omega6 taukskābes var viegli uzņemt ar augu un dzīvnieku valsts produktiem (riekstiem, augu eļļām, gaļu, olām), tad ar Omega3 taukskābēm ir pavisam citādi, jo to avotus (zivis un citas jūras veltes) mūsu platuma grādos patērējam daudz mazāk, nekā vajadzētu. Tāpēc ikdienas uztura papildināšana ar zivju eļļu ir vitāli svarīgi.

Vīriešiem zivju eļļa nepieciešama, lai uzlabotu sirds un asinsvadu sistēmas darbību, normalizētu asinsspiedienu, samazinātu trombu un citu sirds un asinsvadu slimību riskus, kā arī lai veicinātu vielmaiņu, smadzeņu darbību un mazinātu locītavu sāpes. Vienlaikus zivju eļļas iekļaušana uzturā palielina vīriešu dzimumhormonu līmeni un samazina stresa hormona kortizola daudzumu.

3. VITAMĪNS D. Šis vitamīns mūsu platuma grādos un it īpaši ziemas sezonā, kad ir maz saulainu dienu, vīriešiem vajadzīgs, lai mazinātu osteoporozes un osteomalācijas (kaulu slimības) riskus, stiprinātu imunitāti, kā arī lai uzlabotu testosterona efektivitāti. Lai organisms vitamīnu D uzņemtu pareizā veidā, ikdienas uzturā jāiekļauj pietiekami liels olbaltumvielu daudzums, kā arī A, C un B grupas vitamīni, kalcijs, fosfors (daudzi no šiem mikroelementiem ir sastopami multivitamīnos), neaizstājamās taukskābes (zivju eļļa) vai jālieto vitamīnu D saturoši pilieni vai kapsulas.

4. PROTEĪNA KOKTEIĻI. Lai arī pieņemts uzskatīt, ka proteīna pulvera kokteiļi vajadzīgi tikai tiem vīriešiem, kuri aktīvi nodarbojas ar sportu, tomēr šodien šim uztura bagātinātājam ir daudz plašāks pielietojums. Tas noder gadījumos, ja tiek ieturēta stingra diēta, jo proteīns ne tikai veicina tauku mazināšanos un ķermeņa masas balansu, bet arī palīdz atjaunot muskuļu masu. Vienlaikus tas var būt arī par veselīgu uzkodu brīžos, kad darbā nav laika pilnvērtīgām pusdienām, vai vēlu vakarā, kad ledusskapis ir tukšs, bet tā vien gribas kaut ko apēst.

5. PROBIOTIĶI. Steidzīgas un brīžiem arī stresa pārpildītas ikdienas rezultātā sabalansēts un veselīgs uzturs bieži vien tiek aizstāts ar ātrām un ne pārāk veselīgām uzkodām, kā rezultātā rodas problēmas ar kuņģi un zarnu trakta darbību. Bieži vien par iemeslu diskomfortam vēderā ir pārāk skāba vide un disbalanss mikroflorā, jo ir samazinājies vērtīgo baktēriju skaits, kas palīdz pārstrādāt pārtiku. Lai vērstu šo situāciju par labu, uzturu ieteicams papildināt ar probiotiķiem – tie ne tikai veicinās zarnu trakta darbību un uzlabos gremošanu, bet arī stiprinās imunitāti, veicinās liekā svara zaudēšanu un uzlabos vitamīna D uzsūkšanos organismā.



Veselība

Būt aktīvam ir viena no labākajām lietām, ko varat darīt savas veselības labā. Un nekad nav par vēlu sākt. Aktīvam darbam vai aktīvai darbībai, ja vēl neesat sācis būt aktīvs, tad ziniet, ka ir noteiktas priekšrocības, kas var:

Svarīgākais