Privātās klīnikas “glābs” valsts slimnīcas

© F64

Lai mazinātu sabiedrībā radīto ažiotāžu ap pacientu rindām un noņemtu spriedzi no valsts slimnīcām, lielākās privātās veselības aprūpes iestādes no otrdienas atvērs pierakstus uz valsts finansētajiem pakalpojumiem vajadzības gadījumā līdz pat gada beigām. Tādejādi pacientiem būs iespējams pierakstīties uz papildu vizītēm pie speciālistiem, diagnostiskajiem izmeklējumiem, kā arī plānveida operācijām, vēsta Veselības aprūpes un darba devēju asociācijas (VADDA) valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds.

Veselības aprūpes un darba devēju asociācijas (VADDA) valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds atzīst: “Situācija šobrīd ir nokaitēta. Sliktas pārvaldības rezultātā radusies neskaidrība ar kvotām un iespējām pierakstīties uz konsultācijām un izmeklējumiem pie speciālistiem ir pamatīgi nokaitinājusi gan pacientus, gan satraukusi ārstus. Mums tomēr ir jādomā par to, kā ir ērtāk pacientiem un jāmazina sabiedrībā radītā spriedze. Tāpēc kā risinājumu šobrīd esam raduši iespēju organizēt pierakstus līdz pat gada beigām pie pacientus interesējošajiem speciālistiem un iedzīvotājiem akūti nepieciešamajiem izmeklējumiem. Mēs ceram, ka šis solis kaut nedaudz nomierinās pacientus un atslogos lielās valsts slimnīcas, kas jau šobrīd netiek galā ar lielo pacientu skaitu.”

No otrdienas papildu pieraksti uz konsultācijām, izmeklējumiem un plānveida operācijām ir atvērti šādās veselības aprūpes iestādēs: Veselības centrs 4, Medicīnas sabiedrība ARS, Latvijas Jūras medicīnas centrs, Latvijas Plastiskās, rekonstruktīvās un mikroķirurģijas centrs, Dziedniecība, Gremošanas slimību centrs GASTRO, Latvijas – Amerikas acu centrs, Ādažu privātslimnīca, Vizuālā diagnostika, Klīnika DiaMed, Veselības Centru apvienība poliklīnikās (Aura, Dzelzceļa veselības centrs, Dinas, Jugla, Elite, Liepājas MC, Olvi, Pļavnieki, Pulss 5, Vesels, Bolderājas doktorāts, Mežaparka doktorāts, kā arī Klīnika EGV).

Papildu informācija par pierakstu iespējām ir pieejama visu šo veselības aprūpes iestāžu interneta mājas lapās, kā arī zvanot uz konsultāciju tālruņiem.

Rindu galvenais cēlonis uz valsts garantētajiem veselības pakalpojumiem ir veselības nozarei nepietiekamais finansējums kopumā. Tomēr šogad to ir papildinājuši vēl citi iemesli, tostarp valsts slimnīcu radītā ažiotāža par to, ka naudas trūkuma dēļ rindā visiem vietas nepietiks. Tāpat šogad novēloti – tikai februāra sākumā –, tika noslēgti līgumi ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem (slimnīcām, poliklīnikām, ārstu praksēm) un finansējums sākotnēji piešķirts tikai uz 4 mēnešiem. Būtiskus “robus” veselības aprūpes budžetā rada arī NVD nespēja ieviest E-veselības projektu. Elektroniskā pierakstu sistēma palīdzētu pārskatīt rindas, ļautu pacientiem ātrāk atrast piemērotāko pakalpojumu saņemšanas vietu, kā arī izslēgtu iespēju vienlaicīgi pierakstīties uz pakalpojumiem dažādās veselības aprūpes iestādēs. Jāņem vērā, ka rindu garumu ietekmē arī nepieciešamība rezervēt vietas prioritāro kategoriju pacientiem (grūtniecēm, bērniem, neatliekamās medicīniskās palīdzības saņēmējiem, pēc 2016. gada 1. jūlija arī pacientiem, kuriem konstatētas atradnes un pacientiem ar darba nespējas lapām).

Veselība

To pieaugušo procentuālais daudzums, kas visā pasaulē slimo ar diabētu, pēdējo trīs gadu desmitu laikā ir dubultojies un lielākais pieaugums ir jaunattīstības valstīs, atsaucoties uz trešdien publicētu pētījumu, vēsta inquirer.net.

Svarīgākais