«Praktiskā Astroloģija» sāk jaunu rubriku, kurā profesionāli astrologi stāstīs par veselīgu dzīvesveidu, diētām, atslodzes laikiem un citām lietām, kas saistās ar organisma uzturēšanu formā, miesas un gara harmoniju.
Ar savu pieredzi un ieteikumiem pirmajā reizē dalās sertificēta astroloģe, «Horoskopu pasaules» vadītāja Māra Ošuroka, kura daudz ko pārbaudījusi, strādājot ne tikai ar klientiem, bet arī pati ar sevi.
«Zīmīgi, ka tieši pirms mūsu intervijas bija atnācis klients, kurš daudzus gadus cīnījies ar svara problēmu, kas būtiski ietekmējusi viņa privāto dzīvi, attiecības, radījusi kompleksus. Vairumā gadījumu cilvēku individuālajās astroloģiskajās kartēs par to ir norādes, taču šoreiz to bija visai maz, un cēloņi bija jāmeklē daudz dziļāk. Tēma par svara problēmām ir apjomīga un sarežģīta. Pati dzīvē esmu ar to saskārusies,» savu stāstījumu sāk Māra Ošuroka.
Kad cilvēks cenšas «uzkrāt rezerves»
Esmu dzimusi Vērša zodiaka zīmē, un visām Zemes stihijas zīmēm (Vērši, Mežāži, Jaunavas – red.) ir tendence uzkrāt sevī lieko. Jo vairāk strādāju ar klientiem, jo vairāk šī teorija apstiprinās. Mežāžiem tas varbūt nav tik raksturīgi, bet Jaunavām un Vēršiem noteikti. Vērši turklāt ir arī dzīves baudītāji, kur savu lomu spēlē šīs zodiaka zīmes valdošā planēta Venera. Vēršiem patīk kaut ko garšīgu apēst vai iedzert. Jaunavas savukārt astroloģijā ir saistītas ar veselības tēmu un dažkārt ignorē to, ka dzīvē vajadzētu ne tikai ievērot veselīgu dzīvesveidu, bet to popularizēt un, iespējams, strādāt veselības vai skaistumkopšanas jomā profesionāli. Tā vietā viņas nodarbojas ar grāmatvedību vai jurisprudenci un tad nevar saprast, no kurienes liekais svars. Atšķirībā no pārējām Zemes stihijas zīmes ir arī konservatīvākas un to pārstāvjiem ir grūtāk dzīvē kaut ko mainīt. Taču tikai pēc tā dēvētās Saules zīmes vien secinājumus izdarīt nevar, ir jāredz cilvēka astroloģiskā karte kopumā – kuras stihijas ietekme ir spēcīgāka un kādas ir citas kombinācijas.
Darīt to, kas dzīvē jādara
Kāpēc es pati pievērsos svara un veselīga dzīvesveida tēmai? Ap 30 gadiem cilvēka dzīvē ir svarīgs laiks, jo darbojas Saturna cikls, organismā uzkrājas neizmantotās rezerves, var iestāties trīsdesmitgadnieku krīze. Un var būt tā, ka svars sāk pieaugt teju vai ne pa minūtēm, bet sekundēm, un tam visam nav nekāda loģiska izskaidrojuma. Tā notika arī ar mani. Mediķi pētīja, izmeklēja un nevarēja noteikt cēloņus. Vienīgais secinājums bija, ka ir piesārņotas aknas. Tad es sāku šo problēmu risināt, jo runa jau vairs nebija par izskatu, bet par veselību un kompleksiem, kas rodas. Un te nav runa arī par histēriju, kas kādam varbūt var rasties piecu lieku kilogramu dēļ. Sāku arvien vairāk interesēties par organisma attīrīšanu, ko jau iepriekš biju mācījusies. Kad cilvēks iziet cauri kādiem pārbaudījumiem, viņš spēj nodot nepieciešamo informāciju arī citiem cilvēkiem, tā bija arī ar mani.
Ir skaidrs, ka liekā enerģija cilvēkos uzkrājas, un, pirms dot padomus, kurā Mēness dienā ko darīt, ir jāsaprot, vai cilvēks dzīvē dara to, kas viņam būtu jādara. Svara pieaugums var saistīties ar psiholoģiskām problēmām. Ja cilvēkam, kā tautā saka, uzaug bieza āda, tad pieaug arī svars. Tas ir kā aizsardzības slānis pret apkārtējo pasauli un negācijām. Šajā gadījumā liekais svars nesaglabājas uz visu dzīvi un mēs to varam risināt.
Tātad var teikt, ka svara pieaugumam ir vairāki iemesli – attiecīgas norādes un tendences atbilstoši horoskopam, dzīves periods ap 30 gadu vecumu un psiholoģiski motīvi. Bet pats galvenais – neizmantotā enerģija un rezerves. Ja cilvēks nestrādā atbilstošā profesijā, viņš nevar izmantot savu potenciālu.
Svara un diētu tēma parasti aktualizējas pavasarī un vasarā, bet tas atkal jāskata individuāli. Es, piemēram, esmu arī pedagogs un savā skolā mācu jaunos astrologus, tādējādi ziemā izmantoju savu potenciālu vairāk, lasu lekcijas, konsultēju klientus, vadu pasākumus, un svars mazinās. Kad pienāk vasara, lekciju nav, un svars mazliet pieaug. Kādam citam ir atšķirīgs ritms un svara izmaiņas notiek citādi. Esmu šo aspektu pētījusi, un tiešām tam ir liela nozīme. Atkarībā no noslodzes kādu piecu kilogramu robežās svars daudziem mainās ļoti bieži. Un, ja cilvēks vispār nenodarbojas ar piemērotām un atbilstošām lietām, tad svara problēma būs gandrīz vienmēr. Te nav runa par «sēdošu darbu». Nav svarīgi, ka cilvēks sēž, bet gan tas, ko viņš sēžot dara, ar ko viņš nodarbojas. Kā jau parasti, «viss ir cilvēka galvā». Nevar visus ielikt vienā standartā, un nav diētas, kas der pilnīgi visiem.
Patiesībā sen esmu sapratusi, ka diēta neko neatrisinās. Ja nu vienīgi tās ir sīkas problēmas, kad, piemēram, jātiek iekšā kleitā. Bet ne citādi. Tāpat arī – ja ir piesārņotas aknas vai nieres, tad to nevar atrisināt ar kefīru, banāniem vai skriešanu pa mežu. Esmu pati tam visam gājusi cauri, savulaik bezmaz vai negāju ārā no sporta zāles.
Kā attīrīt organismu
Pret svara problēmām palīdz organisma attīrīšana, ko var mēģināt veikt ar diētām, sulu kūrēm vai badošanos. Tikai jāsaprot, ka badošanās un diēta ir divas atšķirīgas lietas. Dažkārt ar diētām var panākt tieši pretējo, pastāv tā dēvētais «yo-yo» efekts. Cilvēks visu laiku ir badā un grib ēst, un nav svarīgi, ka tā varbūt ir diēta, kad jāēd ik pēc divām stundām – vienā reizē rīsi, otrā jogurts un tā tālāk. Kuņģis strādā visu laiku, un iespējams pat pretējs process. Organismam ir pašaizsardzība, un tas cenšas uzkrāt rezerves. Nereti pēc diētas ieturēšanas svars diezgan ātri atgriežas, jo iekšējie orgāni jau nav attīrīti.
Organisma attīrīšana ar badošanos ir lietderīgāka, tās laikā kuņģis it kā «aizmieg», un to var veikt arī cilvēki, kam ir kādas kuņģa problēmas. Badošanās laikā attīrās iekšējie orgāni – nieres, aknas u.c. Taču tas jādara pareizi, konsultējoties ar speciālistu. Ir jāzina, kā to darīt, lai nerastos problēmas. Badošanās process nav viena diena, kad cilvēks dzer tikai ūdeni. Process ilgst vismaz 20 dienas, bet vēlamais ilgums ir 30 dienas. Esmu veikusi badošanās kūres, maksimālais ilgums 42 dienas.
Taču var ieturēt arī vienkārši atslodzi vai diētu, un procesa uzsākšanai vispiemērotākā ir 11. vai 27. Mēness diena vai tad, kad Mēness atrodas Vērša, Jaunavas vai Svaru zīmē, dilstošā fāzē. Ja cilvēks reizi mēnesī vēlas ievērot atslodzi, tad vēlams izvēlēties kādu no iepriekš minētajām Mēness dienām, bet vislabāk, ja var atrast laiku, kad sakrīt vairāki no minētajiem faktoriem. Nevajadzētu diētu sākt pēdējā dilstoša Mēness fāzes dienā, jo tad jau tūlīt iestājas jauns Mēness un viss atnāk atpakaļ. Ja ir vēlme ieplānot vairākas atslodzes dienas, tad to var darīt mazliet pēc pilnās Mēness fāzes, sākot no 16. Mēness dienas. Vienu atslodzes dienu cilvēks īpaši neizjutīs, bet ap trešo dienu var sākt sāpēt galva, var būt slikta dūša. Un tad cilvēki saka: «To nevajag darīt!» Kāpēc tā notiek? Jo cilvēki to dara nepareizi. Trešajā dienā organisma sārņi, šlakas rada pašsaindēšanos, var rasties arī baiļu sajūta. Tāpēc pirms tam organisms jāattīra un pareizi jāsagatavojas, bet vēlreiz uzsveru, ka tad jākonsultējas ar speciālistu, pašiem eksperimentēt nevajag.
Zemes stihijas zīmēm iesaku nelietot uzturā tādu pārtiku, kas organismā ilgi sadalās vai rada vēdera uzpūšanos. Vēlams ēdienam likt klāt klijas, sēkliņas, kas palīdz visu izvadīt no organisma. Cilvēkiem vajadzētu pēc iespējas mazāk uzturā lietot sāli, un vēl jo vairāk kombinācijā ar ūdeni. Pastāv uzskats, ka dienā jāizdzer divi litri ūdens. Mana pieredze rāda, ka šis uzskats «nestrādā», pastāv individuālie faktori. Šķidrums var neizdalīties, un rodas problēmas. Nepieciešama individuāla pieeja. Savulaik veicu eksperimentu, dzerot ūdeni apmēram pusgadu, un sāku uzblīst. Triju mēnešu laikā, tēlaini izsakoties, kļuvu kā uzpūsts balons. Kad beidzu dzert tik daudz ūdens, ļoti ātri pazaudēju apmēram septiņus kilogramus svara. Tā ka – viss ir individuāli.
Patiesībā šī tēma, par ko mēs šodien runājam, ir ļoti slidena. Iespējams, būs daudz «par» un daudz «pret» viedokļu. Es izstāstīju savu pieredzi un to, ar ko esmu saskārusies, konsultējot klientus un saskarsmē ar saviem studentiem.
P.S. Tēmu par veselīgu dzīvesveidu turpināsim arī nākamajos žurnāla «Praktiskā Astroloģija» numuros. Būs dažādas pieredzes, viedokļi un ieteikumi.