Otrdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_right_alt Veselība

Ceplenieks: Bērnu ģībšana neesot saistāma ar pārslodzi

© F64

Bērnu veselības stāvokļa pasliktināšanās, kas notika vakar noslēguma koncerta ģenerālmēģinājuma laikā nav saistāma ar pārslodzi, aģentūrai LETA pauda koncerta mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks.

"Šeit nevar būt runa par pārslodzi. Tas noteikti ir komplekss jautājums, un es domāju, ka mēs ilgi nesapratīsim, kas notika. Tas bija kaut kas ārkārtējs," stāstīja Ceplenieks.

Diriģents stāstīja, ka vakar starp rīta mēģinājumu un koncertu vakarā bija sešu stundu pārtraukums, lai bērni varētu atpūsties, turklāt rīta mēģinājums bijis par vienu stundu īsāks nekā plānots. Ceplenieks dalījās pieredzē, ka citus gadus pat lielā karstumā svētkos nekas tamlīdzīgs nav noticis.

"Šogad laika apstākļi svētku dalībniekus ir saudzējuši, jo nebija liela karstuma. Arī lietusgāzes bija īslaicīgas, un pēc tam bija iespējams sasildīties," stāstīja diriģents. Viņaprāt, vajadzētu pārskatīt bērnu ēdienkarti, jo, iespējams, bērniem pats piemērotākais vairāk nav sautējums. Ceplenieks arī saņēmis sūdzības no svētku dalībniekiem, kuriem nav pieticis ar to ēdienu, kas pasniegts.

Tā kā daudzu bērnu veselības stāvokļa pasliktināšanās koncerta ģenerālmēģinājuma laikā bijis kaut kas ārkārtējs, noticis arī ārkārtējs lēmums atcelts svētku gājienu. "Tas ir pareizi, ka valsts amatpersonas un operatīvie dienesti ir kopā ar sasirgušajiem, lai viņiem kļūtu labāk. Vienlaicīgi ir arī atbalstāmi, ka izturīgākie, kuri to var, dodas mediķu uzmanītā svētku gājienā," stāstīja Ceplenieks. Vērojot bērnu pozitīvās emocijas gājienā, viņš vēlas arī tiem, kuri dosies uz koncertu Mežaparkā šovakar vēlēt saņemt un dot pozitīvo.

Ceplenieks arī atzīmēja, ka šis gadījums norāda uz to, ka jāizdara secinājumi, domājot par nākamajiem svētkiem. "Šis notikums ir tas veids, kā rūdās tērauds - Dziesmu un deju svētku tradīcija. Mums pēc šiem svētkiem ir jāizdara secinājumu ar skatu nākotnē, lai nekas tāds vairāk nekad neatkārtotos," uzsvēra diriģents.

Jau ziņots, ka vakar Mežaparkā tika pārtraukts noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums, jo daudziem bērniem kļuva slikti. Pēc organizatoru sniegtās informācijas, vakar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu no Mežaparka estrādes nogādāti 17 bērni, no tiem deviņi vēl turpina ārstniecības iestādē uzturēties. Kopumā palīdzība Mežaparkā bijusi vajadzīga aptuveni 500 bērniem, kuri sūdzējušies par dažādām problēmām.

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pēc notikušā lēmusi par svētku gājiena atcelšanu. Tomēr gājienā Rīgas ielās brīvprātīgi devušies vairāki tūkstoši svētku dalībnieku.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalās 37 890 dalībnieki.

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm