NOSKAIDRO: Ko tavi pirksti saka par tavu veselību?

© Scanpix

Saskaņā ar senu japāņu filozofiju laba emocionālā un fiziskā veselība var tikt saglabāta, stimulējot konkrētas plaukstu daļas.

Senā japāņu filozofija fokusējās uz enerģijas plūsmu ķermenī, kuru var aktivizēt ar pirkstu palīdzību. Šīs medicīnas princips ir vienkāršs - katrs pirksts ir saistīts ar konkrētu orgānu, kurš savukārt rada attiecīgas emocijas. Gadījumā, ja ir vajadzība ietekmēt kādu orgānu, vajag dziļi elpot un masēt attiecīgo pirkstu apmēram 3-5 minūtes.

Taču, lai harmonizētu visu ķermeni kopumā, vajadzētu masēt katru pirkstu atsevišķi ne mazāk par trim minūtēm.

Sekojošie orgāni, emocijas un veselības traucējumi ir saistīti ar katru konkrēto pirkstu:

Īkšķis - Vēders un liesa; satraukums un depresija, nervozitāte, sāpes vēderā, galvassāpes, problēmas ar ādu.

Rādītājpirksts - Nieres un urīnpūslis; bailes, apjukums un vilšanās, gremošanas traucējumi, sāpes muskuļos un zobos, muguras sāpes.

Vidējais pirksts - Aknas un žults; neizlēmība, dusmas, nervozitāte, nogurums, menstruālās sāpes, sāpes pieres daļā, migrēna, redzes problēmas, asins cirkulācijas problēmas.

Zeltnesis - Resnā zarna un plaušas; skumjas, bailes no atraidījuma, bēdas, negativitāte, gremošanas traucējumi, astma, problēmas ar ādu, elpošanas traucējumi, dzirdes traucējumi.

Mazais pirkstiņš - Sirds un tievā zarna, satraukums, nervozitāte un pašcieņas trūkums, sirds slimības, vēdera uzpūšanās, iekaisis kakls, traucējumi kaulu sistēmā.

Veselība

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) saskaņā ar ārstu novērojumiem gada tumšajos mēnešos arvien palielinās smagas un sarežģītas traumas guvušo pacientu skaits, kas nonāk slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, jo bez atstarojošiem elementiem savā apģērbā bijuši nepamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem.