Smagi slimā Ērika darina rotas un ziedo dzīvniekiem

 
©no personīgā arhīva

Ko citu labā var izdarīt meitene, kurai slimības dēļ ir ierobežotas kustības? Ērika Skrina ir 16 gadus veca meitene, kura progresējošas slimības – muskuļu atrofijas – dēļ var pakustināt tikai rokas. Viņai pirms dažiem gadiem palīdzēja ziedotāji – savāca līdzekļus jauna elpošanas aparāta iegādei. Pēc tam Ērika pašas darinātās rotas piedāvāja labdarības tirdziņā un naudu ziedoja dzīvnieku patversmei. Tagad meitenes darinātās rotas vienu dienu būs apskatāmas un nopērkamas mākslas galerijā Putti, jo pavasarī Ērikai nepieciešama rehabilitācija. Vajadzīga nauda.

«Bērnu paliatīvajā aprūpē mājās Ērika atrodas jau daudzus gadus. Pēdējos gadus elpošanas funkcijas nodrošināšanai Ērikai ir vajadzīga speciāla aparatūra – mākslīgās plaušu ventilācijas aparāts. Viņa ir pirmā paciente Latvijā, kurai mājās sākām nodrošināt mākslīgo plaušu ventilāciju,» stāsta Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja, ārste Anda Jansone. Redzot, cik interesantas rotas ir angļu valodas skolotājai, dzīvespriecīgā un sabiedriskā Ērika pirms dažiem gadiem lūdza iemācīt viņu darināt tādu skaistumu.

Tagad Ērikas galvenais palīgs rotu darināšanā ir brālis Dainis. A. Jansone stāsta, ka bieži Ērika izdomā, kā rotai jāizskatās un kā pērles jākārto, bet Dainis ir tas, kas veic praktisko darbu, savukārt citreiz tieši viņš ir rotu ideju autors. Šajā izstādē apkopoti interesantākie pašas Ērikas kolekcijā esošie darbi, kas tapuši trīs gadu laikā. Izstādē Pērļu mirdzumā būs apskatāmas rotas – rokassprādzes, auskari, krelles, rotu komplekti – no dažāda veida pērlītēm. Tās varēs iegādāties, tādējādi gan atbalstot meitenes aizraušanos, gan ziedojot naudu Ērikas rehabilitācijai. Ārste Jansone uzteic meitenes neatlaidību – viņa ar labām sekmēm beigusi pamatskolu, diemžēl Latvijā šādiem bērniem netiek nodrošināta iespēja turpināt mācības. Meitenei ļoti patīk dzīvnieki, tieši tāpēc daļu savu darbu rotu veidotāja ir ziedojusi dzīvnieku mājai Astes un ūsas.

A. Jansone Neatkarīgajai saka – ideja par Ērikas izstādi lolota divus gadus un to varēja īstenot, pateicoties galerijas Putti īpašnieces Agitas Putānes atsaucībai. «Tajā brīdī, kad daktere Anda man parādīja Ērikas darinātās rotas, biju patiesi pārsteigta. Smalkās pērlīšu detaļas, košie un dzīvespriecīgie krāsu savienojumi, rūpīgi savirknēti viens aiz otra, ieved mūs krāsainā ziedu pļavā un koraļļu rifos, nokļūstam Kleopatras valstībā un satiekam čūskas un simtkājus. Var redzēt un sajust, ka Ērika ar vislielāko prieku dalās savos sapņos, domās un spēkā. Rotas ne tikai atspoguļo pašu pasauli, bet arī maina mūs,» A. Putāne sirsnīgi uzteic jauno rotu mākslinieci.

VIŅA NEPADODAS. Ērikai Skrinai smaga ģenētiska slimība arvien vairāk atņem kustību brīvību. Viņas darinātās rotas no dažādām pērlītēm būs apskatāmas rīt izstādē Pērļu mirdzumā galerijā Putti (Rīgā, Mārstaļu ielā 16). Pilna rotu kolekcija galerijā būs skatāma tikai 21. janvārī, bet pēc tam galerijas ekspozīcijā varēs aplūkot atsevišķas Ērikas darinātās rotas

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!