Dakteri Klauni strādās arī citās Latvijas slimnīcās

© Scanpix

Apliecinājumu par Daktera Klauna zināšanu un prasmju apguvi saņēmusi divdesmit biedrības Dr. Klauns jaunie dalībnieki, kuri no jūlija pievienosies saviem kolēģiem Bērnu slimnīcā Rīgā – Torņakalna un Gaiļezera novietnēs, kā arī strādās slimnīcās Valmierā un Ventspilī.

Četros mēnešos jaunie Dakteri Klauni apguva psiholoģijas, aktiermākslas, pantonīmas un improvizācijas pamatus, kā arī medicīnas klaunādi, viņus mācījuši profesionāļi no Latvijas, Krievijas, Itālijas un Izraēlas. Šobrīd Latvijā darbojas 13 Dakteri Klauni, kuriem 2014. gada jūlijā piepulcēsies vēl 20. Dr. Klauns ir klaunu terapijas programma, kuras analogi eksistē vairāk nekā 30 pasaules valstīs, pirmo reizi sāka praktizēt 1986.gadā ASV, bet Eiropā 1993.gadā. Dakteris Klauns ir īpaši sagatavots profesionālis. Viņa darba arsenālā ir aktierdarba iemaņas, spēja kontaktēties ar bērniem, prasme smīdināt, rādīt trikus, īpaša psiholoģiskā sagatavotība, gan zināšanas par ārstniecības un aprūpes procesu, uzsver biedrības Dr. Klauns vadītāja Marianna Milovska. Šo terapiju pielieto bērniem, kam nepieciešama ilgstoša ārstēšana un kuri pārdzīvo psiholoģisku diskomfortu, kas nereti saglabājas pat pēc ārstēšanas beigām.  

Savukārt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša norāda, ka pagājis jau gandrīz gads, kopš slimnīcā sāka strādāt pirmie dakteri - klauni. Viņa stāsta, ka, ieraugot īpašos dakterus, mazie pacienti gaiteņos un nodaļās kļūst mierīgi, iepleš acis un izbrīnīti vēro viņu savstarpējo spēli, citi smejas, bet vēl kāds slēpjas aiz mammas svārkiem. Viņi esot spējuši mazināt uztraukumu arī vecāku un bērnu piederīgo sirdīs.

Latvijā pirmā profesionālā dakteru - klaunu komanda sāka darbu 2013.gada 1.jūlijā - BKUS. Šodien notika Latvijā otrās profesionālās dakteru-klaunu komandas izlaidums.

Veselība

Jauns pētījums ir apstiprinājis, ka dzimumorgānu herpes ir visizplatītākā seksuāli transmisīvā slimība (STS) pasaulē, kas nav ārstējama un pavada saslimušo visa atlikušā mūža garumā, vēsta “The Science Alert”.

Svarīgākais