Mākslinieks Jurjāns kļūst agresīvs kolēģa izstādē

© F64

Šajā otrdienā studentu galerijā «Galerija L» tika atklāta glezniecības vecmeistara Kārļa Dobrāja darbu izstāde «Zelta ābele», kurā var aplūkot gan agrāk radītās gleznas, gan svaigus veikumus. Ieradās gan radošo profesiju pārstāvji, gan tuvi mākslinieka līdzgaitnieki, no kuriem dažs bija nolēmis paspodrināt savu bohēmista tēlu.

Par spīti gadu skaitam, mākslinieks Kārlis Dobrājs (67) joprojām ir mundrs un humora pilns. Viņš stāstīja, ka sākotnēji uz atklāšanu sagatavojis «nelielu» uzrunu uz 600 lapām, kas vēlāk saīsināta uz 300 lapām, kas galu galā pārvērtusies dažos teikumos. Dobrājs arī nelikās traucēties, kad viņa runas laikā varen sirdīgi un skaļi turpat blakus izpaudās par glezniecības metru dēvētais Mākslas akadēmijas profesors Juris Jurjāns. Viesis savu bohēmista imidžu uzturēja, smēķējot galerijas telpā, arī no ielas apģērba atbrīvoties uzskatīja par lieku. Kad kāds no klātesošajiem fotogrāfiem, kuram traucēja tabakas dūmi, lūdza Jurjānu paiet tālāk, profesors ne gluži pieklājīgā veidā to ieteica darīt pašam fotogrāfam... Līdztekus jaunajiemdarbiem – pieminekļa maketam, kuru pabeigt Dobrājs grasās 2018. gadā, un lielformāta gleznai ar mākslinieka audzēkņiem – viņš aicināja iepazīties arī ar saviem agrīnajiem darbiem, palepodamies, ka par kādu gleznu, kas ļoti patikusi padomju maršalam Maļinovskim, viņš saņēmis prēmiju 30 kareivja mēnešalgu apmērā.

Vakara Ziņas

«Katrā braucienā pārsteidzošākais ir cilvēki – gan tie, ar kuriem vienojošs ir ceļš, gan tie, ar kuriem šai ceļā ir lemts satikties. Tas ir neticami, cik spēcīgus, radošus un gaišus cilvēkus mēs sastopam ceļā un ikvienā vietā, kur nonākam,» saka mūziķis, dziesmu autors, Latvijas Radio 5 direktors un «Velomūzikas» idejas autors Kārlis Kazāks.

Svarīgākais