Sestdiena, 24.februāris

redeem Diāna, Dina, Dins

arrow_right_alt Vakara Ziņas

Afrodīziji – ēdieni, kas stimulē vēlmi mīlēt

© Pixabay

Vārds “afrodīzijs” cēlies no mīlas dievietes Afrodītes vārda un apzīmē vielas, kas pastiprina uzbudinājumu un dzimumtieksmi. Jebkura maltīte cilvēka organismā izraisa noteiktu reakciju. Savukārt apetīti rosinošs izskats un maltītes patīkamā smarža var izraisīt juteklisko reakciju un novest pie seksuālām izpausmēm. Gudri kombinētas, pareizi sagatavotas un ar nolūku pasniegtas uzturā lietojamas vielas, augi, ēdieni vai dzērieni savienojumā ar kārdinošu izskatu, neatkārtojamu garšu, smaržu un atbilstošu noskaņojumu spēj radīt brīnumus!

Pirms sākat maltīti, allaž pārliecinieties, kura nāss ir vaļā! Kad ciet ir labā nāss un elpojat tikai ar kreiso nāsi, tad gremošana ir pasliktinājusies. Uzņemot mērķtiecīgi noteiktus produktus, ir svarīgi, lai tie pareizi asimilējas. Tātad pirms ēšanas labajai nāsij ir jābūt vaļā! Ja labā nāss ir ciet, dažas minūtes var pagulēt uz kreisā sāna.

POPULĀRĀKIE AFRODĪZIJI

Dārzeņi Sīpoli - vieni no pazīstamākajiem afrodīzijiem. Tie veicina asinsriti, atjauno spēkus. Ir zināms, ka jau senatnē sīpolu sula, sajaukta ar medu, bijusi sava veida viagra arābu tautām, taču francūži vēl šodien sīpolzupu bauda ar iekāri.

Arī ķiploki ir vieni no visplašāk lietotajiem afrodīzijiem, īpaši iecienīti tie ir Japānā, Ēģiptē, Grieķijā, arī Eiropā. Ķiploki veicina asinsriti un kuņģa sulas izdalīšanos.

Slaveni afrodīziji ir arī sparģeļi un artišoki. Gan sava eksotiskā izskata, gan augstās uzturvērtības dēļ šie dārzeņi jau senatnē bijuši izcilas augstmaņu un dižciltīgo ļaužu delikateses.

Sēnes Trifelēm jau Senajā Romā tikušas piedēvētas afrodīzija īpašības, tāpēc tās pasniedza imperatoriem. Mūsdienās ķīmiskie testi ir parādījuši, ka trifeles patiesi pastiprināti ražo vīrišķos hormonus, tām piemīt nomierinošs efekts, kas cilvēkus noskaņo uz mīlestības nots.

Garšvielas Sildošas garšvielas paātrina asinsriti un dod uzlādi.

Čili, karijs, kurkuma, muskats, kanēlis, anīss - saprāta robežās pievienotas ēdieniem vai dzērieniem, tās paātrina vielmaiņu un uzlabo asinsriti. Hormoni tiek ražoti straujāk, un cilvēks «sasilst».

Kardamons Indijas medicīnā ir atzīts līdzeklis pret impotenci. Dzērienu gatavo no piena, medus un saberztām kardamona sēklām.

Jau trešajā gadsimtā pirms Kristus dzimšanas tika uzskatīts, ka krustnagliņas uz vīriešiem atstāj stimulējošu ietekmi. Patiesībā krustnagliņas ir lielisks gremošanas veicinātājs.

Savukārt vaniļas pievilcība slēpjas tās patīkamajā, viegli uzbudinošajā smaržā.

Selerijas sēklas, kurās atrodas visvairāk uzbudinošo vielu, veicina gremošanu un ietekmē dzimumtieksmi. Seleriju sēklas parasti pasniedz kopā ar austerēm un citiem ēdieniem.

Gaļa, olas, piena produkti

Putnu gaļa, dažādas pastētes satur daudz proteīna, kas arī vairo seksuālo enerģiju.

Neapstrīdams afrodīzijs ir siers - izcils olbaltumu un kalcija avots, izsmalcināts savās garšas niansēs, daudzveidīgi izmantojams gan kā atsevišķs produkts, gan kombinācijās ar daudziem citiem pārtikas produktiem.

Rieksti Lazdu rieksti, valrieksti, mandeles, pilstācijas - nav otra tik universāla produkta kā rieksti. Tie ir ne tikai vērtīgs uzturlīdzeklis, bet arī gadsimtiem ilgi plaši izmantoti skaistumkopšanā. Riekstos ir daudz vitamīnu, mikroelementu, olbaltumu, tie sniedz baudu ne tikai garšas sajūtām, bet arī ādai. Rieksti spēcina organismu, uzlabo smadzeņu darbību, tiem ir uzbudinoša iedarbība.

Ogas, augļi Seksuālas tieksmes raisošas vielas ir vīnogās, granātābolos, fizāļos, banānos, zemenēs, avokado, kazenēs. Vēstures liecībās meklējot pierādījumus, apstiprinās fakts, ka katram no minētajiem augļiem jau senatnē atklātas enerģiju, baudu un seksualitāti vairojošas īpašības.

Cidonijas nereti uzskata par to «ābolu», ko Ieva patiesībā pasniedza Ādamam paradīzes dārzā... Pateicoties cidoniju intensīvajai krāsai, smaržai un daudzajām sēkliņām, grieķi šo augli sauc par mīlas dievietes Afrodītes augli. Arī šodien dažās zemēs kāzu ceremonijas laikā jaunlaulātie ēd cidonijas, lai laulība būtu saskanīga un laimīga.

Saldumi un dzērieni Vismaz  piecsimt gadu šokolāde tiek uzskatīta par spēcīgu afrodīziju un vispārēju kaifa avotu. Tā satur smalkas ķīmiskas vielas, kas cilvēka smadzenēs izraisa eiforijai līdzīgu efektu un ātri atjauno enerģiju. Īpaši tumšā šokolāde cilvēku dara laimīgāku un uzlabo noskaņojumu, bet romantiskās attiecībās tas ir būtiski.

Šokolādes erotiskais līdzgaitnieks ir arī marcipāns. Savukārt Austrumos iecienīts sieviešu iekārdināšanas līdzeklis ir halva.

Šampanietis! Īsts šampanietis cilvēka galvā paveic brīnumainas lietas. Tas ir baudas dzēriens, kas liek iekārot vēl vairāk baudas. Arī pudele laba sarkanvīna viennozīmīgi ir romantiskas noskaņas radītājs un sabiedrotais. Un tomēr arī te vēlreiz der atgādināt - kas par daudz, tas par skādi. Tas attiecas arī uz dzērieniem - afrodīzijiem.

Jūras veltes Austeres ir vienas no slavenākajiem afrodīzijiem. Austeru ķīmiskais sastāvs sievietēs izraisa iekāri, bet vīriešiem stiprina potenci. Seksuāli rosinošs ir pats ēšanas rituāls, sākot ar čaumalas atvēršanu un beidzot ar veselas austeres norīšanu. Tās bagātas ar cinku, dzelzi un B12 grupas vitamīniem. Arī garneles, omāri, vēži, zobenzivs arī ir spēcīgi iekāres radītāji.

Vārds kaviārs cēlies no persiešu «khav - jar» un nozīmē «spēka gabals»: persieši uzskata, ka kaviāram ir spēku atjaunojošas un dzīves ilgumu palielinošas spējas. Gan sarkanie, gan melnie zivju ikri satur A, C, PP un B grupas vitamīnus, tajos ir maz tauku, daudz minerālvielu un cinka. Iztēli un fantāziju rosinošs noteikti ir kaviāra pasniegšanas un baudīšanas veids.