VAKARA ZIŅAS. 14% iedzīvotāju pilnībā atteikušies no izklaides precēm un šobrīd finanšu līdzekļus tērē tikai nepieciešamākajām lietām

© Pixabay

58% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju savu finansiālo pārliecību, raksturojot tēriņus, vērtē kā labu vai drīzāk labu, bet 33 % ir pesimistiskāk noskaņoti. Turklāt 41 % aptaujāto līdzās ikdienas vajadzībām atļaujas arī preces brīvajam laikam, izklaidēm, hobijiem vai ceļojumiem, liecina tirdzniecības centra internetā 220.lv un «Norstat Latvija» veiktā iedzīvotāju aptauja. Tiesa gan, lielākajai daļai dažādi pirkumi atpūtai ir spontāni.

Analizējot aptaujas datus par finansiālo pārliecību, atklājies, ka 25 % to vērtē kā drīzāk sliktu, vēl 8 % kā sliktu. Visvairāk šādi atbildēja iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 59 gadiem.

Aptaujā arī tika vaicāts, vai līdzās ikdienā vajadzīgām precēm šobrīd finanšu līdzekļi tiek tērēti arī brīvā laika, izklaides, ceļojumu un hobiju precēm - 41 % atzina, ka šādus pirkumus iegādājas. Liela daļa jeb 22 % no viņiem šādos pirkumos izrādās spontānie pircēji. Šādas tendences ir raksturīgas jaunākas vecuma grupas respondentu vidū, proti, no 18 līdz 29 gadiem.

Vienlaikus dati rāda, ka daļa iedzīvotāju jeb 44 % finanšu līdzekļus šādām precēm tērē daļēji, jo pērk tikai plānotus pirkumus. Savukārt 14 % ir pilnībā atteikušies no brīvā laika, izklaides, ceļojumu un hobiju precēm un šobrīd finanšu līdzekļus tērē tikai nepieciešamākajām lietām. Visvairāk šāda situācija iezīmējas respondentu vidū vecumā no 50 līdz 74 gadiem.

Svarīgākais