Sestdiena, 30.septembris

redeem Elma, Elna, Menarda

arrow_right_alt Vakara Ziņas

VAKARA ZIŅAS. Latviešu iluzionisti ciemos pie Deivida Koperfīlda; tikt pie viņa nav vienkārši

© DACES PECOLLI ARHĪVS

Pirms dažiem mēnešiem, ar savu izrādi viesojoties Lasvegasā (ASV), pazīstamie latviešu iluzionisti Dace un Enriko Pecolli saņēma ekskluzīvu ielūgumu paviesoties pie pasaulslavenā un visu laiku zināmākā iluzionista Deivida Koperfīlda.

«Tikt pie viņa nav vienkārši - tas iespējams tikai ar rekomendāciju, jo cilvēks, kurš viņam mūs iesaka, rekomendē, ka esam tā vērti, lai Koperfīlds ar mums tiktos. Taču, pateicoties Koperfīlda «labajai rokai» un padomdevējam Džefam Makbraidam, kurš oktobrī ar šovu viesosies Latvijā un ir ļoti labs mūsu draugs, saņēmām uzaicinājumu.» Pecolli pie Koperfīlda viesojušies dienā, kad mākslinieks bija aizvadījis divus lielus šovus, taču, neraugoties uz to, viņš viesiem no Latvijas veltījis trīs stundas sava laika.

«Koperfīlda vadībā izstaigājām viņa privāto teritoriju, kas atrodas turpat Lasvegasā, netālu no galvenās ielas - milzīgu angāru ar daudzām istabām un ekspozīciju zālēm, kur glabājas viņa privātā kolekcija. Piemēram, viena no telpām iekārtota kā drēbnieka salons, un to Koperfīlds darījis, pieminot savus vecākus, kuri bijuši šuvēji. Ieejot pārģērbšanās salonā, redzu - tur uz pakaramā ir krekls un šlipse. Paklausot Koperfīlda aicinājumam, parāvu šlipsi, un tad burtiski atvērās vārti uz milzīgu angāru, kur viņš glabā visas nepieciešamās lietas saviem ilūziju priekšnesumiem. Un tā izstaigājām telpu pēc telpas: apskatījām Hudīni priekšmetu kolekciju un grāmatplauktu, mehānismus, kurus viņš izmantoja savos priekšnesumos.» To stāstot, Dace ar smaidu piebilst, ka Deivids Koperfīlds komunikācijā ar saviem Latvijas viesiem bijis ļoti vienkāršs un «šķiet, viņam pat brīžiem aizmirsās, ka būtībā esam sveši cilvēki».

Viena no telpām atvēlēta arī Koperfīlda bibliotēkai - gan fiziskajai, gan digitālajai, kas pārsvarā saistīta ar iluzionisma vēsturi un kurā atrodams ļoti daudz šai tēmai veltītu materiālu. «Tiesa, tur nebija nekā par Latviju, tāpēc Koperfīldam apsolīju aizsūtīt informāciju, ko ar bijušās Rīgas cirka direktores Lolitas Lipinskas palīdzību esmu apkopojusi par šo tēmu Latvijā un daļa no kuras aplūkojama «Mysterio» muzejā,» piebilst Dace.