VAKARA ZIŅAS. Holivudas sirdspuķītes Sandras Bulokas sāpīgā šķiršanās

 
©Scanpix

Aktrise Sandra Buloka savu vārdu nostiprinājusi kino pasaulē ar filmām «Mis slepenā aģente», «Gravitācija», «Karstais pārītis», «Minjoni» un «Ātrums». Jau vairāk nekā 20 gadu viņa ir viena no Holivudas populārākajām un pieprasītākajām aktrisēm. Buloku daudzi apbrīno ne tikai viņas aktiermākslas, bet arī izturības, darba spēju un sirsnības dēļ, ko māksliniece spējusi saglabāt, neraugoties uz nežēlīgo Holivudas šovbiznesa un mediju pasauli.

Ērkšķainais ceļš

Buloka ir viena no pasaules veiksmīgākajām aktrisēm, tāpēc šķiet neticami, ka viņa gandrīz atmeta ar roku aktiermākslai. Par laimi, Buloka nepadevās. Holivuda viņu uzņēma atplestām rokām. Pirms ieguva lomu filmā «Ātrums», viņa bija piedalījusies gandrīz ducī citu filmu, arī dažos TV projektos. Visbeidzot 1993. gadā Buloka ieguva galveno lomu, spēlējot kopā ar Silvestru Staloni un Vesliju Snaipu asa sižeta filmā «Cilvēks iznīcinātājs».

Dzimtas saknes

Māte Helga Matilde (operdziedātāja un skolotāja) ierādīja, kā runāt vācu mēlē, jo viņā rit vāciešu asinis. Aktrises tēvs Džons Vilsons Buloks dienēja ASV armijā. Buloka atklāj, ka publiski vācu valodā runā reti, jo nav pietiekami pārliecināta par savu valodas prasmi. Sandras māsa Gesine Prado (pazīstama arī kā Gesine Bullock-Prado) vada kulinārijas šovu ar nosaukumu «Cepta Vērmontā» un ir strādājusi par producenti Holivudā.

Bulokai ir divi adoptēti bērni Lūiss un Laila. Tika izplatītas ziņas, ka viņa adoptēs arī sava drauga Braiena Rendala 20 gadus veco meitu, taču pagaidām oficiāla informācija nav izskanējusi. Privātu informāciju par savu dzīvi viņa stāsta nelabprāt, Bulokai arī nav publisku sociālo mediju kontu. Vairāk par visu viņa augstu vērtē laiku, kuru pavada kopā ar ģimeni.

Buloka ir mentore dažiem bijušajiem kolēģiem. Piemēram, filmas «Neredzamā puse» zvaigzne un Sandras kolēģe Lilija Kolinsa joprojām sazinās ar Buloku, lai saņemtu padomus karjeras jautājumos.

Sāpīgā šķiršanās

2010. gadā pēc šķiršanās no vīra Džesija Džeimsa slavenā aktrise izlēma paņemt divu gadu pārtraukumu kino biznesā. Sākumā Sandra Buloka un Džesijs Džeimss šķita ideāls pāris. Uz sarkanā paklāja un fotogrāfijās abi izskatījās tā, it kā viņu savienība būtu radīta debesīs. Tiklīdz ārzemju bulvārpresē parādījās baumas par daudzajiem Džeimsa krāpšanās skandāliem, situācija pasliktinājās. Buloka pārcēlās un sāka plānot šķiršanos. Kā liecina ārzemju presē rakstītais, šī šķiršanās bija viena no nepatīkamākajām Holivudas romānu vēsturē. Tomēr viņu laulības kraham bija vairāki citi iemesli. Saskaņā ar Džeimsa teikto intervijā Hovardam Stērnam medijā «US Weekly», viņš nekad nav ticējis, ka bijusī sieva viņu ir mīlējusi. «Jā, viņa varēja stāvēt pasaules priekšā un teikt, ka mīl mani, bet es tam neticēju.»

Vīrs Buloku neesot krāpis attiecību sākumā. «Tas notika pēc pāris gadiem. Es viņu patiešām mīlēju un patiešām rūpējos par viņu. Tas, ko es darīju, bija slikti, es nedomāju, ka tas noteikti atceļ visu, ko es jutu… Man bija patiesas jūtas pret viņu. Problēma bija manī,» par šķiršanos ārzemju presē runāja Džesijs Džeimss.

Buloka neļāva nepatīkamajai pieredzei ietekmēt viņas tālāko dzīvi. «Mana dzīve ritējusi tā, kādai tai bija jābūt. Dažreiz ir jāatver prāts un jāgaida. Kad esat to izdarījis, tad Visums pēkšņi sniedz to, kas ir skaistāks par visu, ko jebkad esat iedomājies.»

Nopelna titulu «Gada sieviete»

Buloka rotāja žurnāla «People» vāku kā 2010. gada «Gada sieviete». 2010. gadā viņa saņēma «Oskaru» par lomu filmā «Neredzamā puse». Īpaša uzmanība un mīlestība aktrisei tika veltīta 2015. gadā, kad viņa tika nosaukta par pasaules skaistāko sievieti. Bulokas filmas visā pasaulē ir nopelnījušas vairāk nekā piecus miljardus ASV dolāru, padarot viņu par 35. visvairāk pelnošo filmu zvaigzni.

Mājā ielaužas vajātājs

2014. gadā Bulokas Losandželosas mājā ielauzās stalkers (cilvēks, kurš vajā, izseko un iebiedē savu upuri fiziski vai ar sociālo tīklu palīdzību) Džošua Džeimss Korbets. Kad aktrise saprata, ka viņas mājā atrodas svešinieks, viņa bija spiesta paslēpties skapī un zvanīt glābējiem. Korbets tika arestēts, un viņam tika piemērots aizliegums tikties ar Sandru Buloku desmit gadus.