VAKARA ZIŅAS. 10 lietas, kas raksturo Annu Gāgani

 
©VALTERS PELNS

Klarnetistes un Lielās mūzikas balvas laureātes Annas Gāganes muzikālā karjera pēdējā gada laikā, neskatoties uz Covid-19 ierobežojumiem, ir bijusi krāšņa un notikumiem bagāta.

Studiju un darba dēļ sanācis pat ceļot. Atsākas mūziķes sen gaidītie koncerti ar publiku zālē gan Latvijā, gan citviet, un pirmā tikšanās ar klausītājiem klātienē «Trio Fabel» sastāvā bija jūlija sākumā Mazajā Mežotnes pilī.

Ir daudz lielu plānu: pārceltie koncerti ir jau paspējuši piepildīt Annas kalendāru šai vasarai gan kopā ar «Trio Fabel», gan ar «Trio Carmine». Notiks vairāki sen loloti koncerti dažādās Latvijas pilsētās, arī Vācijā un Itālijā; Anna koncertēs kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, «Sinfonietta Rīga», kā arī ar orķestriem Šveicē. Jaunā klarnetiste startēs arī vienā no prestižākajiem starptautiskajiem klarnetistu konkursiem - «Crusell Competion».

Mūzika, skatuve

Uz skatuves un kopā ar mūziku esmu kopš bērnības. Mamma saka, ka vispirms es esot sākusi dziedāt un tikai pēc tam runāt.

Šveice

Jau piecus gadus par savām otrajām mājām saucu Šveici. Tā ir kā cita pasaule, paralēlā dzīve ar citu ritmu, citiem cilvēkiem un, iespējams, arī ar citādu mani pašu.

Ceļošana

Vecāki un draugi Latvijā mani sauc par pasaules pilsoni. Ļoti daudz ceļoju un to daru ar lielāko prieku; nemēdzu uzturēties vienuviet ilgāk par dažām nedēļām.

Svešvalodas, citas kultūras

Ikdienu pavadu internacionālā vidē, kur jārunā dažādās svešvalodās: angļu, vācu, krievu, dažreiz arī spāņu, franču un itāļu. Man ir arī visdažādāko tautību draugi. Iepazīstu citu valstu tradīcijas, virtuvi un satieku cilvēkus ar citādu dzīves pieredzi, uztveri, temperamentu, kas pašai ļauj paplašināt redzesloku un paskatīties uz lietām no dažādiem rakursiem.

Darbs ar studentiem

Darbojos kā pasniedzēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Darbs ar studentiem ir aizraujošs un izglītojošs arī man pašai.

Kamermūzika

Spēlēju divos pašas dibinātos trio - «Trio Fabel» un «Trio Carmine». Ir viegli strādāt un būt uz skatuves ar īstiem draugiem un fantastiskiem mūziķiem!

Sports

Mani vienmēr ļoti saistījusi aktīvā atpūta un sports. Īpaši tuvs ir pludmales volejbols un snovbords.

Kalni un atpūta dabā

Starp aktīvo muzikālo dzīvi ļoti ceru atrast arī brīvas dienas, lai dotos kārtīgā pārgājienā Šveices Alpos.

Gardēde

Man patīk gatavot, bet jo īpaši baudīt gardus un izsmalcinātus ēdienus.

Mākslas muzeji. Izstādes

Ceļojot vienmēr apmeklēju kādu saistošu mākslas muzeju vai galeriju. Tā ir gan laba relaksācija, gan radošo bateriju uzlāde un vēl viens veids, kā labāk iepazīt dažādas kultūras, to īpatnības.