VAKARA ZIŅAS. Aktierim Mārcim Maņjakovam tumšā strīpa beigusies

 
©Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency

Jau 21 gadu aktieris Mārcis Maņjakovs par savām mājām sauc Latvijas Nacionālo teātri, kur nospēlējis teju 50 lomas. Tiesa, beidzamais gads viņam bijis pilnīgs «black out» – tukšs un bez izrādēm, kālab īsu brīdi aktieris pat esot apsvēris domu par profesijas maiņu. «Taču sapratu – šī aktiera profesija man ir vajadzīga, man patīk tas adrenalīns un dzīvā saikne ar skatītāju. Turklāt tagad beidzot ir parādījusies gaisma tuneļa galā – teātrī atsākušies mēģinājumi, un esmu ticis pie normālas lomas režisora Armanda Zvirbuļa daudzsēriju videofilmā «Meklējiet sievieti». Padomā ir arī daži citi projekti,» teic Mārcis.

Vai šā tukšā gada laikā pārdomāji lietas, kas saistītas ar tavu aktiera profesiju?

Nu, vienu brīdi tiešām prātā iezagās doma, ka, iespējams, man jādara kaut kas cits. Šādas domas rodas, kad nav nozīmīga darba. Dīkstāvē sapratu, ka man šī [aktiera] profesija ir nepieciešama, ka man jābūt uz skatuves. Mums, aktieriem, būtībā ir diezgan daudz līdzības ar ķirurgiem: ja ķirurgs vairs neoperē ikdienā, tad pēc kāda laika - gada vai diviem - viņam ir ļoti grūti atkal ielēkt tajā vilcienā, jo viņš ir zaudējis iemaņas, jušanu un pārliecību. Ķirurgs strādā ar skalpeli un cilvēku dzīvībām; mēs, aktieri, strādājam ar cilvēku emocijām, dvēselēm, prātiem. (Domā.) Šā brīža kovida sakarā: būtu labi, ja valdība mūs neprovocētu, sak, mēs jums kaut ko neizstāstīsim līdz galam, kaut ko noklusēsim. Vistraģiskākā lieta ir neskaidrība un neziņa. Ja būtu skaidrība: ir pieejamas tādas un tādas vakcīnas, sāks vakcinēt tad un tad… No valsts puses vajadzētu lielāku atklātību, tad arī cilvēki tik daudz neceptos.

Bija konkrētas idejas, ko tu varētu darīt? Jo, ja atceries, tad Ministru prezidents pirms gada ieteica pārkvalificēties…

Man liekas, ka tik tālu es neaizdomājos. (Smejas.) Biznesā es nevarētu iet, jo neesmu biznesmenis. Man patīk profesija, kuru pašreiz daru. Nezinu daudzus kolēģus, kuri būtu atraduši citu nodarbošanos, jo uzskatu, ka katram ir jādara savs darbs profesijā, kuru viņš ir mācījies.

Vai bez izrādes «Sapnis vasaras naktī» mēģinājumiem tev parādījies vēl kāds jauns projekts?

Jā. 20. martā sāku filmēties pie režisora Armanda Zvirbuļa viņa jaunajā septiņu sēriju video filmā «Meklējiet sievieti», kas top pēc Andra Kolberga romāna motīviem. Man ir ārkārtīgi liels prieks, ka varu strādāt tieši ar Armandu! Ceru, ka varēšu likt lietā aktiera iemaņas, taču ir mazliet bail, jo gadu neesmu spēlējis. Bet filmēšanas laukumā uzreiz būs tuvplāni un kameras, kas redz visu. (Smaida.) Taču, tā kā kameras otrā pusē būs pats Armands Zvirbulis, esmu mierīgs. Turklāt, kad režisors pateica, kura aktrise būs mana partnere, biju patīkami pārsteigts un ļoti priecīgs! Es gan neatklāšu, kura aktrise tā ir, tas lai paliek noslēpums… Taču ir ļoti patīkami, ka atkal ir atsācies darbs - arī tāpēc, ka sen neesmu filmējies; ka lēnām ieeju ritmā, pie kura biju pieradis. Tās ir lietas, kas man patīk un, cerams, arī padodas.

Pilnu rakstu lasi jaunākajā "Vakara Ziņas" izdevumā!

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!