VAKARA ZIŅAS. Maestro kovidā neslinko

 
©Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Dailes teātris šogad svin savu 100. jubileju, bet Maestro Raimondam Paulam 2021. gada 12. janvārī būs 85. dzimšanas diena. Dailes teātris pamanījies apvienot savu simtgades atzīmēšanu ar Maestro jubilejas ieskandēšanu, izdodot albumu «Dailes pieskāriens». Tajā apkopotas Maestro Raimonda Paula 15 Dailes teātra izrādēm komponētas melodijas autora īpaši radītās klavierversijās. Albums izdots vinila plates un CD formātā. Maestro kovida laiku pavadījis lietderīgi!

Dailes teātris informē, ka vairāk nekā pusgadsimtu turpinās Maestro sadarbība ar Dailes teātri, kura iesākās 1966. gadā, radot mūziku izrādei «Filma top…». Jaunajā albumā skan melodijas no tādām leģendārām izrādēm kā «Īsa pamācība mīlēšanā», «Brands», «Šerloks Holmss», «Elizabete, Anglijas karaliene», «Meža gulbji», «Kaligula» un citiem Dailes teātra repertuāra lepnumiem.

«Šis Maestro ieraksts ir gājiens vienatnē. Bez grima, kolēģu atbalsta un aktieru zobgalībām, tomēr ar skatuves smaržu, kā nedaudz aizplīvurots pieskāriens Dailes laikam, kas zaudējis robežas. Tas nepaģērē salīdzinājumu un jaunu virsotņu iekarošanu. Paula smaile tāpat ir nesasniedzama,» albuma ievadvārdos raksta muzikoloģe, Latvijas Radio 3 «Klasika» direktore Gunda Vaivode. Ieraksts ir tapis Latvijas Radio 1. studijā šā gada aprīlī.

Pilnu rakstu lasi jaunākajā "Vakara Ziņas" izdevumā!

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!