Draugs atklāj Rebenoka slepkavības gaitu: Viņi spārdīja Pāvelu, kamēr dzīvība izdzisa

 
©INGUS BALANDINA PRIVĀTAIS ARHĪVS

20. septembra naktī bijušais ekonomikas ministra padomnieks un sabiedrībā plaši pazīstamais advokāts Pāvels Rebenoks un viņa draugs un biznesa partneris, Rīgas centra veterinārās klīnikas «Frančeska VET» īpašnieks Ingus Balandins atgriezās Pāvela privātmājā Langstiņos no kopīgā drauga, zvērināta jurista Mārtiņa Krieķa ģimenes svinībām. Abiem ienākot mājās, nekas neliecināja, ka šī nakts izvērtīsies par šausminošu asinspirti, kurā zvērīgi tiks nogalināts Pāvels. Lai arī Ingum pēc piedzīvotā nav viegli runāt un lielākoties intervijas tiek atteiktas, viņš saņēmās un izstāstīja »Vakara Ziņām«, kas tonakt notika.

Suņi brīdināja par briesmām

Atsaucot atmiņā baiso nakti, Ingus atklāj kādu zīmīgu detaļu. Proti, izlaižot pagalmā izskrieties trīs čivavas šķirnes suņukus, viņi nav bijuši savā omā un pacēluši balsi ‒ rejot. Taču saimnieks apskatījis apkārtni un, neko ļaunu nenojauzdams, mudinājis savus četrkājainos mīluļus doties mājās pie miera. «Viens gan ir skaidrs ‒ slepkavas tobrīd mājās nebija, jo citādi suņi būtu rējuši bez apstājas un brīdinājuši saimnieku,» nosaka Ingus.

Eksekūcija virtuvē

Aizslēdzis no iekšpuses mājas durvis, Pāvels devās uz ēkas otro stāvu, lai pārģērbtos mājas drēbēs, kamēr Ingus virtuvē vārīja tēju. «Pāvels bija saaukstējies, tāpēc nolēmām padzert tēju, un tad arī brīvdienas varēja sākties pie televizora ekrāna. Taču te pēkšņi virtuvē ieskrēja trīs sportiskas miesasbūves vīri, kuru sejas klāja maskas, un ar dēļiem rokās, kas bija paņemti turpat no mājas terases, viņi metās mums virsū un sāka dauzīt ar dēļiem. Protams, aizstāvējāmies, kā vien varējām. Es ļoti skaļi kliedzu, lai šie cilvēki apstājas, taču viņus nekas neatturēja. Viņi mūs sita ar dēļiem, dūrēm un spārdīja līdz nemaņai. Vienā brīdī redzēju, ka Pāvels ir guļus uz grīdas un viņam tiek nežēlīgi dauzīta galva. Jau citā mirklī, pats aizstāvoties no sitieniem, redzēju, ka Pāvelam visapkārt ir asinspeļķe un viņš klusē. Man tika pavēlēts, lai atveru seifu, kur atrodas nauda, taču Pāvela mājās seifa vispār nav. Kamēr Pāvels gulēja bezsamaņā, viņi mani veda uz mājas otro stāvu, lai rādu, kur atrodas vērtīgās mantas. Šie aukstasinīgie varmākas savāca - zelta gredzenus, «Rolex» pulksteņu kolekciju un citas vērtslietas.

Kādā brīdī redzēju, ka Pāvels vēl bija dzīvs, viņš mēģināja apsēsties. Taču šie varmākas nogrūda Pāvelu guļus un spārdīja galvu tik ilgi un zvērīgi, kamēr izdzisa viņa dzīvība.

Šajā situācijā mēs neko nevarējām iesākt, jo nebijām gatavi stāties pretī rūdītiem noziedzniekiem. Pat nepagūtu vienoties, lai izdomātu, kā aizstāvēties. Es vairs nevaru parunāt, piedodiet,» aizlūst Ingus balss, taču viņš ir apņēmies »Vakara Ziņām« uzticēt šausminošās nakts notikumus. Viņš ir gatavs publiski runāt tikai tāpēc, ka ir svēta Pāvela piemiņa, kā arī tāpēc, ka viens no varmācīgajām slepkavām promejot krievu valodā brīdināja Ingu, ka šīs nakts notikumus viņš nedrīkst nevienam izpaust, jo citādi arī viņš tiks nogalināts.

Pilnu rakstu lasi jaunākajā "Vakara Ziņas" izdevumā!