VAKARA ZIŅAS. Uzmanieties! Kristīne Garklāva cietusi no identitātes zagļiem

 
©Dmitrijs Suļžics/F64 Photo Agency

TV žurnāliste un TV3 rīta raidījuma «900 sekundes» vadītāja Kristīne Garklāva sociālajā tīklā «Facebook» aicinājusi ikvienu būt piesardzīgam un uzmanīties no interneta krāpniekiem, kas piesavinās (lielākoties) sabiedrībā pazīstamu cilvēku identitātes, lai reklamētu dažādus produktus (zāles u.tml.) jeb, kā rakstīja pati Kristīne, «dažādus draņķus». Jāpiebilst, ka Kristīne nav pirmais identitātes zagļu upuris: pirms kāda laika ar līdzīgu problēmu saskārās gan izcilais latviešu mecosoprāns Elīna Garanča, gan TV un radio personība Baiba Sipeniece-Gavare.

"Identitātes zādzība (šoreiz mana vārda, bet par upuri var kļūt jebkurš) ar mērķi iegūt cilvēku kontaktus, lai var zvanīt un pārdot visādus draņķus. Zvanītājs runā krieviski un latviski nesaprot. Labi atstrādāta shēma, kuru apturēt neiespējami.

Es zinu, ka kādam varbūt šis šķiet smieklīgi, bet ne man un, visticamāk, arī tiem cilvēkiem, kas notic. Šajās dienās manā FB vēstuļu kastītē desmitiem nopietnu jautājumu - vai zāles patiešām palīdz? Un es nesaprotu, par ko vispār stāsts. Līdz kāds man atsūtīja saiti uz interviju, kuru NEKAD neesmu sniegusi, un man nekad nav bijušas šādas veselības problēmas."

Pilnu rakstu lasi jaunākajā "Vakara Ziņas" numurā