VAKARA ZIŅAS. Cieš arī bagātie un slavenie

 
©AP/SCANPIX/LETA

Pandēmija ierobežojusi un apstādinājusi vairākas ierastās dzīves lietas, kas skar arī slavenības, aktierus, māksliniekus un kino industriju. Gandrīz visās valstīs ir vairāki ierobežojumi un liegumi apmeklēt publiskus pasākumus, tai skaitā kino, koncertus un pilsētas svētkus. Tas ietekmē arī māksliniekus, kuri tagad ir palikuši bez darba. Daudziem tas ir iedvesmas, jaunu mākslas darbu radīšanas laiks, bet ir arī tādi, kuriem šis laiks nes zaudējumus. Neviens par to skaļi nevēlas runāt, taču ir slavenības, kuras sāk skaitīt un rēķināt savus ienākumus.

Kino dīkstāvē

Volta Disneja korporācija ziņoja par finansiāliem zaudējumiem, kas saistīti ar koronavīrusa pandēmiju, ziņo žurnāls «The Hollywood Reporter». Uzņēmums «Covid-19» dēļ zaudējis aptuveni 20 miljardus dolāru. Slēgti visi kinoteātri, izklaides un atpūtas parki. Pirmizrādes pārceltas vairākus mēnešus uz priekšu. Joprojām nav zināms, kad atsāksies sarkanie paklāji, zvaigžņu tiešraides intervijas un jaunāko tērpu parādes, kas vienmēr bija tik iecienītas.

Holivudā jauni likumi

Holivudas aktieri gatavojas pārskatīt savu dalību un lomas attiecībā uz visām ainām, kurās būs nepieciešams cieši kontaktēties ar kolēģiem. Pēc medija «The Wrap» teiktā, pēc uzvaras pār koronavīrusu aktieri varēs sākt rūpēties par savu veselību un ievērot aizsardzības noteikumus. Aktieri plāno atteikties no dažām ainām kino, teātrī un klipos: no skūpstiem, seksa sižetiem, kautiņiem ar rokām un to saskarsmi. Holivudas zvaigznes piekritīs filmēties tikai tad, ja būs pārliecinātas par savu drošību. ASV Ekrāna aktieru ģilde jau ir sākusi sagatavošanos darbus saskaņā ar jaunajiem noteikumiem.

Zaudē miljonus

Seriāls «Rīta šovs» kļuva par Holivudas aktrises Dženiferes Anistones benefici. Aktrise izcili izstrādāja projektu, kas bija veltīts mazam kabeļtelevīzijas kanālam, un par katru epizodi saņēma miljonu dolāru. Kopumā to skaits bija desmit, taču tagad šovs ir apstādināts uz nezināmu laiku.

Skaistā sieviete bez darba

Televīzijas seriālā «Homecoming» jeb «Atgriešanās mājās» amerikāņu aktrise Džūlija Robertsa spēlēja speciālisti, kas pielāgo militāros spēkus pēc atgriešanās no kara zonas. Sarežģīts un delikāts darbs aktrisei, kas atnesa seriālam 600 000 dolāru. Projekta pirmajā sezonā bija 10 epizodes, bet otrā sezona joprojām ir apturēta. Aktrise pašizolācijā tagad tērē iepriekš nopelnīto naudu.

Cīņa vēl nav galā

Amerikāņu aktieris un profesionālais cīkstonis Dveins Džonsons vairākos projektos saņēma lielus honorārus, pat līdz pusmiljonam amerikāņu dolāru, tai skaitā sporta šovam «Titānu spēles». Bijušais cīkstonis šim projektam izvēlējās parasto amerikāņu grupu ‒ masāžas terapeitus, zobārstus, ugunsdzēsējus, suņu dresētājus, juristus, Volstrītas tirgotājus ‒ un spīdzināja viņus ar ekstrēmiem sporta izmēģinājumiem, lai šova dalībnieki ticētu sev un savām fiziskajām iespējām. Katra desmitā šova sērija atnesa aktierim 450 000 dolāru, taču pašlaik projekts ir apstādināts.

Izpārdod savus tērpus

«Industrija cieš lielus zaudējumus, daudziem ir lielas investīcijas jaunos šovos, vienošanās par koncertiem gadu uz priekšu. Filipa Kirkorova Baltijas tūre ir atcelta,» sacīja dziedātāja producents Igors Kovaļovs. Dziedātāja zaudējumi šobrīd ir pusmiljons eiro. Pēc paša Kirkorova sacītā, pandēmijas dēļ viņa koncertdarbība tika apturēta, taču fani, iespējams, nesteidzas nodot nopirktās biļetes. Plānotās izrādes Kremlī šā gada aprīlī tiks pārplānotas uz 2021. gada martu - visas biļetes uz tām ir derīgas. Mākslinieks ir uzsācis savas garderobes izpārdošanu internetā.

Krāpnieku upuris

Krievijas baletdejotāja Anastasija Voločkova pandēmijas laikā atstāta bez naudas, jo krāpnieki noņēmuši gandrīz visu naudu no mākslinieces konta. Tagad balerīna nezina, pie kā vērsties un kam sūdzēties, jo «uz pandēmijas laiku viss ir slēgts». Savos izteikumos medijiem viņa piebilst, ka «krāpnieki pat tik grūtā laikā gūst labumu no godīgiem cilvēkiem».