VAKARA ZIŅAS. 50 000 000 eiro. Par mobilo telefonu tas ir daudz vai maz?

© Publicitātes foto

Ja neskaitām pasaules bagātākos cilvēkus un tos, kas tiem cenšas līdzināties par nodokļu maksātāju naudu, tad laikam gan nav nemaz tik daudz uz šīs pasaules tādu, kas savām acīm redzējuši kaut vai vienu miljonu. Kur nu vēl piecdesmit! Protams, ja varam uzsliet mazmājiņu par simt tūkstošiem vai uzsākt gadsimta celtnes par pusmiljardu, tad šāds cipars nav nekas pārdabisks, taču cilvēkam parastajam šādas summas izklausās nepieklājīgi nereālas.

Reiz kāda pazīstama māksliniece intervijā teica, ka viņai eksistē cenas griesti, pēc kuriem krūtis bez krūštura sāk izskatīties daudz pievilcīgāk nekā ar. Varētu padomāt, ka arī mobilā telefona iegādei ir kāda robeža, kad ērtāk un izdevīgāk nopirkt reaktīvo lidmašīnu un zvanīšanas vietā aizlidot pašam un pateikt visu tieši acīs. Tomēr, nē! Šajā jomā robežu nav. Vismaz tā to apliecina šā gada dārgāko mobilo telefonu TOP reitingu saraksts.

Droši vien pats prātīgākais ir gluži vienkārši nedaudz ielūkoties šajā sarakstā, lai kļūst skaidrs, cik grūti ir būt miljardierim. Tieši miljardierim, jo miljonāram no šī saraksta kaut ko nopirkt tomēr būs par īsu!

«Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond»

Tie, kas kaut nedaudz seko līdzi mobilo telefonu jaunumiem, labi sapratīs, ka «iPhone 6» ir tāla pagātne, ar kuru nevienu nepārsteigsi. Normāls sākumskolas līmenis, lai klasē nebūtu pats trūcīgākais, bet arī nebūtu žēl, ja ierīce iekritīs naktspodā un izies no ierindas. Tātad telefons kā tāds šeit ir tikai un vienīgi kā platforma, uz kuras izpausties juvelieriem.

Pats nosaukums jau liek noprast, ka pie «iPhone 6» pārbūves roku pielicis amerikāņu uzņēmums «Falcon».

Skaidra lieta, ka dārdzības pamatā ir materiāli un dizaina elementi. Protams, ja dimantus par tādiem var saukt. «Falcon» iesākumā piedāvāja izvēli starp zeltu, rozā zeltu un platīnu. Beidzot izvēle kritusi uz rozā zeltu, kas arī kalpo kā šā konkrētā telefona korpusa materiāls. Runā, ka telefona korpusam nepieciešami apmēram divi simti gramu šā skaistā dārgmetāla.

Taču tā ir tikai puse no bēdas. Parasts rozā zelts nav nekas tāds, ar ko pārsteigt draudzenes. Tāpēc juvelieri izraibinājuši pasaules dārgāko mobilo telefonu ar kaudzīti burvīgu dimantu. Teorētiski telefons šeit varēja arī nebūt un pilnīgi pietiktu, ja ballītē no kabatas ik pa brīdim izbērtu uz galda čupiņu briljantu. Taču stilīgāk, ja šai briljantu kaudzītei tomēr ir arī kāda niecīga, bet pievienotā vērtība.

Par 47 miljoniem eiro šādu mobilo telefonu pagaidām iegādājusies vien Āzijas bagātākā cilvēka Mukeša Ambani sieva Nita. Tomēr taču kāds prieciņš!

«iPhone 4S Elite Gold»

Salīdzinot ar pasaules dārgāko mobilo telefonu, šis «iPhone 4S» ir teju vai suvenīrs vai kā magnētiņš pie ledusskapja. Piekritīsiet, zvanīt no nemoderna telefona, kurš maksā vien nieka deviņus miljonus eiro, ir nožēlojami. Šādas perspektīvas var iedzīt depresijā jebkuru miljardieri. Un tomēr telefona autors ir lepns par savu darinājumu.

Protams, arī šeit runāt par ierīci kā par mobilo telefonu ir nekorekti. Cita lieta apmēram simt grami platīna un tikpat daudz zelta. Šīs izejvielas aizgājušas telefona korpusam. Izdaiļošanai gan nav žēlots, un telefona korpusā var saskaitīt ap pieciem simtiem dimantu kopējā vērtībā simts karātu apjomā. Te ir arī daži lielāki briljanti un pat veseli piecdesmit trīs briljantiņi rāmja apdarei.

Droši vien Stjuards Hjūzs, kurš prot darināt tik jaukus telefoniņus, ir pieprasīts puisis turīgu dāmu aprindās!

«Goldvish Le Million»

Laikam jau šīs mobilās ierīces nosaukums samontēts no divām daļām. Pirmā nenoliedzami ir Šveices kompānija «Goldvish», kas roku iesitusi arī citu dārglietu izgatavošanā. Un «Le Million», kas cēlies no telefona cenas - viena miljona eiro.

Diemžēl nav minēts, kas ņemts par trešā dārgākā mobilā telefona pamatu. Vien no vizuālā tēla varam saprast, ka tas nav neviens no plašās «iPhone» modeļu paletes, jo bakstāmo ekrānu aizstāj podziņas.

Ar materiāliem gan viss skaidrs. Telefons izgatavots no augstvērtīga baltā zelta, kas pats par sevi jau liek aizrauties elpai. Lai elpa aizrautos un tā arī paliktu, klāt piebērti dimanti simt divdesmit karātu apjomā. Arī akmentiņi ir augstākās raudzes - VVS-1 kategorijas.

Ja tālrunis būtu ar bakstāmo ekrānu, tad varētu domāt, ka Nita Ambani šos sapirkusi bērneļiem. Taču te ir tikai podziņas, kas liek domāt, ka ar šo jāsamierinās kāda vidusmēra multimiljonāra sievai vai draudzenei.

«Diamond Crypto»

«Diamond Crypto» līdzīgi «Goldvish Le Million» savulaik tika atzīts par pasaules dārgāko mobilo telefonu. Arī šis aparāts maksā vienu miljonu eiro. Tagad šis telefons ieņem vien ceturto vietu dārgāko telefonu sarakstā.

Tālruni izstrādāja dizaina ģēnijs Pīters Aloisons un realitātē to pārvērta kompānija «AO Ancort». Visa pamatā ir viena gabala platīna korpuss, kas izveidots kopā ar uzņēmuma logotipu. Savukārt monolīto platīna kluci izrotā piecdesmit dimanti un desmit ļoti reti zilie briljanti.

Lai ieviestu kādu dažādību materiālos, centrālā poga izgatavota no rozā zelta, kas apvienota ar maziņiem, bet divdesmit astoņiem augstākās raudzes briljantiem.

Lai pieliktu punktu izsmalcinātības griestiem, tālruņa sāni papildināti ar melnā koka dizaina elementiem. Šis koks ar nosaukumu «makasara» atrodams ļoti retās vietās, un telefona vajadzībām tas pulēts ar roku. Var teikt - hand made!

«Gresso Luxor»

Šāds tālrunis vēl pirms dažiem gadiem nebija pat tuvu dārgāko mobilo telefonu TOP reitinga sarakstam. Tagad tas ieņem godpilno piekto vietu ar vidējo cenu ap 970 000 eiro.

Šī ierīce ir dizainera Greso roku darbs un izceļas uz pārējo dārgo telefonu fona ar ļoti reta un sena dārga koka aizmugurējo paneli. Āfrikas koks ir teju vai uz izmiršanas robežas, un tā vidējais vecums ir divsimt gadi un vairāk.

Bez unikālās koksnes telefonā atrodami arī aptuveni divsimt grami zelta un saujiņa melno briljantu. Ja tiekat pie īpašās «Gresso Luxor Las Vegas Jackpot» versijas, tad klāt vēl nāk ar roku slīpēti safīri, ar kuriem izrotātas telefona podziņas.

Gandrīz miljons eiro vērtais telefons pilda šādas tādas tehniskās funkcijas. Ar to var piezvanīt, aizsūtīt SMS un pat pieslēgties internetam. Nav gan īsti skaidrs, ko ar internetu varētu darīt šajā tālrunī, bet tāda iespēja pastāv.

Pavisam mākslinieks uz šo brīdi izgatavojis trīs šādus mobilos telefonus, un visi trīs eksemplāri veiksmīgi pārdoti!

Vakara Ziņas

Ieraugot šādu nosaukumu, ir tikai divas versijas – Mendeļejeva tabulā ir ierakstīts jauns ķīmiskais elements vai radusies grupa, kas spēlē metālmūziku. Kurš ir pareizais variants? Otrais. “Murgu purvs” ir otrais šīs apvienības EP jeb minialbums, kas seko 2021. gada aprīlī izdotajam debijas darbam “Purva metāls”.

Svarīgākais