VAKARA ZIŅAS. Markus Riva jau nomierinājies pēc neiekļūšanas "Supernovā"

 
©Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

Jau 8. februārī LTV1 tiešraidē uzzināsim, kurš uzvarēs Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursā «Supernova 2020» un iegūs tiesības pārstāvēt Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā Nīderlandē. Starp finālistiem ir gan skaļāki vārdi, gan mazāk pazīstami mūziķi – Seleste, DRIKSNA, Katrīna Bindere, Edgars Kreilis, Katrīna Dimanta, Miks Dukurs, ANNNA, «Bad Habits» un Samanta Tīna. Taču vislielāko pārsteigumu un izbrīnu kaislīgākajiem «Supernovas» faniem radīja fakts, ka šogad starp finālistiem nav atrodams Markusa Rivas vārds, bet žūrijas sastāvā nav DJ Rudd jeb īstajā vārdā Rūdolfa Budzes.

Riva saceļ ažiotāžu sociālajos tīklos

Dziedātāja Markusa Rivas izpildītās dziesmas neiekļūšana šā gada «Supernovas» finālā daudziem viņa atbalstītājiem likās nepieņemama, tādēļ sākās cepiens sociālajos tīklos. Ko par šo situāciju domā pats dziedātājs, viņš atklāja sarunā ar »Vakara Ziņām«: «Dzīvē ir daudzas lietas, kuras plāno ar vislabākajiem nodomiem un ceri, ka viss sanāks. Taču ir lietas, kuras nevari ietekmēt. Šajā gadījumā «Supernovas» žūrijas lēmumu. Tādējādi arī neesmu iekļuvis šā gada «Supernovas» finālā. Bet tāpēc jau neesmu saskumis vai salauzts. Esmu ticis tam pāri un domāju par nākamajiem projektiem.

Līdz ar manu neiekļūšanu finālā tika sacelta pamatīga ažiotāža. Tas arī tāpēc, ka cilvēkiem, kas seko līdzi «Supernovai», bija sakrājies, jo viņi redz, kā tās lietas notiek. Ne vienmēr žūrijai ir pareizākais lēmums. Bet esmu ļoti pateicīgs visiem tiem cilvēkiem, kas mani atbalsta. Tas ir nenovērtējami, ka viņi tik spēcīgi un skaļi mani atbalsta. Cits brīnums diezin vai notiks!

Tā tik tiešām jau ir pagātne, un es par to vairs nedomāju. Nezinu, vai piedalīšos nākamā gada «Supernovā». Protams, nesaku ne jā, ne nē. Rakstīšu dziesmas un domāšu. Tad jau redzēs, kādi būs noteikumi un nolikums.»

Dīdžejs Rudd pieņem lēmumu un aiziet

Ilggadējais «Supernovas» žūrijas pārstāvis DJ Rudd jeb īstajā vārdā Rūdolfs Budze pats pieņēmis lēmumu pamest «Supernovas» komandu. «Vienkārši pienāca laiks dot iespēju izteikties citiem. Es jutu, ka man ir jāiet prom. Bet man ir saglabājušās labas attiecības ar «Supernovas» komandu un nav nekādu kašķu.

Līdz ar aiziešanu no «Supernovas» gribu vairāk pievērsties savām muzikālajām aktivitātēm. Piemēram, ar savu grupu «Bandmaster» atlikām otrā albuma ierakstīšanu. Tagad ir jāturpina strādāt pie jaunas mūzikas. Pagājušajā gadā aizgāju gan no darba Radio 5, gan no «Supernovas». Protams, aiziešana no radio ir saistīta ar iekšējām lietām, kas tur valdīja. Pagājušais gads bija pārmaiņu laiks. Vēlos vairāk koncentrēties uz radošo darbību un strādāt ar jaunajiem māksliniekiem. Mums ir jauna mākslinieku paaudze, piemēram, dziedātājas Patrisha vai Elizabete Gaile. Es gribu strādāt ar jaunajiem un mēģināt viņiem palīdzēt, cik vien tas ir iespējams. Kad man bija 18 un 21 gads, man neviena nebija līdzās, kas varētu palīdzēt. Šis manā dzīvē ir pavērsiena punkts.

Nav jau tā, ka mana ikdiena bez radio un «Supernovas» būtu mierīgāka. Jaunais gads ir iesācies ļoti aktīvi,» pastāsta ilggadējais «Supernovas» žūrijas eksperts Rūdolfs Budze.

Aizejot no «Supernovas», viņš jokoja, ka dziedātājam Markum Rivam tagad nekas netraucēs uzvarēt. Tomēr tā nebūt nenotika! «Supernova» bez šiem kungiem, kas jau bija teju neatņemama šā dziesmu konkursa sastāvdaļa, šoreiz būs pavisam citāda.