VAKARA ZIŅAS. Dāmas, kas izvēlas džemperus

 
Ieva Brante ©Ekrānuzņēmums no Instagram

Arī Latvijas sabiedrībā pazīstamas dāmas ir iecienījušas džemperus, kas ir viena no neiztrūkstošām lietām viņu garderobē.

Maija Armaņeva meklē oriģinalitāti

View this post on Instagram

A post shared by MAIJA ARMANEVA Content Creator (@maija_armaneva) on

«Patiesībā interesantus džemperus ir grūti atrast. Lielākoties tos meklēju zīmolu internetveikalā. Skatos, kas Latvijā nav pieejams un ir «limited edition» (ierobežotā daudzumā). Bieži vien iepērkos dažādu zīmolu vīriešu nodaļās, kur atrodu sev kaut ko foršu.

View this post on Instagram

A post shared by MAIJA ARMANEVA Content Creator (@maija_armaneva) on

Pat džinsus ir vieglāk atrast nekā vienkāršus džemperus. Man patīk hūdiji, sportiskāki džemperi un bītlenes ar augstu apkakli, kā arī «oversize» (brīvāka izmēra), zem kuriem var uzvilkt baltu kreklu. Džemperus ar ziemeļbriežiem neizvēlos. Tāpat arī svētku tēmām nepieskaņoju džemperus. Vairāk skatos uz interesantu vai neparastu krāsu. Vai nu tie ir klasiskie toņi, vai tieši otrādi, ļoti spilgti un interesanti zīmējumi. Galvenais, lai džemperis ir oriģināls. Džemperus, kas ir manā garderobē, varētu iedalīt divās kategorijās - oriģināli un klasika. Ziemā skatos, lai džemperis ir no siltāka materiāla. Tie var būt ne tikai no kašmira vai vilnas, bet arī sintētikas, kas ir diezgan silta. Tā kā kašmiru nevar mazgāt veļasmašīnā, ar to viss arī apstājas, tādēļ retāk izvēlos šo materiālu. Man nepatīk bieži staigāt uz ķīmiskajām tīrītavām, tādēļ izvēlos iegādāties apģērbu, kas nav bieži jānes uz ķīmisko tīrītavu,» savus stila knifiņus atklāj influencere Maija Armaņeva.

View this post on Instagram

A post shared by MAIJA ARMANEVA Content Creator (@maija_armaneva) on

Stafeckai pilns skapis ar mammas adījumiem

«Es ļoti mīlu džemperus. Neesmu no dāmām, kas ikdienā staigā augstpapēžu zābaciņos un kleitiņās, un visādi citādi sevi uzfrišināt nevēlos. Es esmu māte. Man arī paralēli muzicēšanai nav cita darba, kas varbūt prasītu pucēties. Līdz ar to izvēlos, es ceru, stilīgu un ikdienišķu apģērbu. Man patīk džemperi, kas ir ērti un nav iespīlēti, tās pat vairāk var dēvēt par džemperkleitām.

View this post on Instagram

A post shared by Antra Stafecka (@antra_stafecka) on

Ja no rīta ar abiem bērniem mēģinu paspēt uz skolu un dārziņu, tad man vajag apģērbu, ko no rīta var ātri uzvilkt. Tādēļ lielie džemperi ikdienā ņem virsroku. Īpaši meklēt nav vajadzīgs, jo jebkurā veikalā tādu džemperi var nopirkt. Domāju, ka šādi džemperi ir diezgan pieprasīti ne tikai man, bet arī daudzām citām mammām vai arī cilvēkiem, kam ir aktīvs darbs vai ikdiena.

Es varētu daudzas krāsas izmantot savā ikdienas garderobē, bet ir krāsas, ko noteikti nekad neizmantoju. Piemēram, dzeltenā vai brūnā krāsa, jo šie nav mani toņi. Manā drēbju skapī dominē, sākot ar ziliem un beidzot ar pelēkiem, melniem un sarkaniem toņiem.

View this post on Instagram

A post shared by Antra Stafecka (@antra_stafecka) on

Savukārt džemperus izvēlos no vilnas un kokvilnas, retāk no sintētikas, jo šādā materiālā vai nu salstu, vai nu svīstu. Protams, manā garderobē var atrast arī ar rokām adītus džemperus. Man ir paveicies, jo mamma lieliski ada. Man ir viņas adītie džemperi, vilnas zeķes un citi apģērba gabali,» stāsta dziedātāja Antra Stafecka.

Ieva Brante: «Ja nav džempera, neglābs arī kažoks!»

«Esmu ļoti salīga. Salstu no augusta beigām līdz aprīļa beigām. Man tā ir liela problēma. Džemperis, lai kā arī reizēm negribētos, ir vienīgais apģērbs, kas mani glābj. Ja nav džempera, tad neglābj arī kažoks. Man arī nepatīk valkāt ļoti biezas virsdrēbes, jo tās parasti neizskatās tik skaisti kā gribētos, tādēļ džemperim ir ļoti liela nozīme. Tātad, kādus džemperus es izvēlos!? Viennozīmīgi siltus. Man nav konkrētu kritēriju. Jautājums tikai, kas tā ir par dienu? Piemēram, dienās, kad man rīti sākas pulksten 5.15, man ir diezgan vienalga, ko un kā sakombinēt. Šajās dienās apģērbs nav prioritāte, ko skapī redzu deguna priekšā, to arī uzvelku. Ja tas būs kāds svinīgāks pasākums, uz kuru jādodas, tas noteikti nebūs džemperis, ko izvēlēšos.

Piemēram, nekad nevilktu ļoti platus džemperus kopā ar ļoti platām biksēm un otrādi, jo tad ir disonanse. Neizvēlos arī izteikti košas krāsas. Bet tas ir tikai tāpēc, ka man vairs nav 18 gadu. Diemžēl. Lai gan zināmos apstākļos - kāpēc ne?

Šobrīd džemperu pieejamais sortiments ir tik plašs. Izpratne par to, kas ir modē vai nav, ir ļoti dažāda. Tikpat labi var vilkt arī vecmāmiņas adīto džemperi. Galvenais, lai pats jūties ērti, jo tad arī visi pārējie ar tevi jūtas ērti,» par savu izvēli stāsta žurnāliste un TV raidījumu producente Ieva Brante.

 

Abonē