Komentāri / VAKARA ZIŅAS. Magone Burka ļoti atklātā vēstulē vēršas pie sabiedrības
 

108 komentāri

EEsnopsrs
Slimaa padauza pilniigi pohuj uz vinju
19.oktobris 2019, 8:23 Atbildēt
MMāte
Vai tiešām nav apriebies visai valstij rādīt savu netīro veļu??? Kuru tas interesē? Kad sāksi strādāt???
19.oktobris 2019, 9:15 Atbildēt
BBurkai
jo-
Civillikuma 177.panta pirmā un otrā daļa paredz, ka līdz pilngadības sasniegšanai bērns ir vecāku aizgādībā, tas nozīmē, ka vecākiem ir tiesības un pienākums rūpēties par bērnu un viņa mantu un pārstāvēt bērnu viņa personiskajās un mantiskajās attiecībās.

Saskaņā ar Civillikuma 178.pantu un 178.1 panta pirmo daļu kopā dzīvojoši vecāki aizgādību īsteno kopīgi, bet, ja vecāki dzīvo šķirti, vecāku kopīga aizgādība turpinās, savukārt ikdienas aizgādību īsteno tas no vecākiem, pie kura bērns dzīvo, tomēr jautājumos, kas var būtiski ietekmēt bērna attīstību, vecāki lēmumu pieņem kopīgi.

Saskaņā ar Civillikuma 181.panta pirmo daļu bērnam ir tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar jebkuru no vecākiem (saskarsmes tiesība). Minētā panta otrā daļa paredz, ka katram vecākam ir pienākums un tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar bērnu. Šis noteikums piemērojams arī tad, ja bērns dzīvo šķirts no viena vai abiem vecākiem. Tam vecākam, kurš nedzīvo kopā ar bērnu, ir tiesības saņemt ziņas par viņu, it īpaši ziņas par viņa attīstību, veselību, sekmēm mācībās, interesēm un sadzīves apstākļiem.

Civillikuma 181.panta ceturtā daļa paredz, ka vecākiem un personām, kurām ir saskarsmes tiesība attiecībā uz bērnu vai kuru aprūpē bērns atrodas, ir pienākums atturēties no tādām darbībām, kas var negatīvi iespaidot bērna attiecības ar kādu no vecākiem.
Ņemot vērā minēto, ja bērns dzīvo pie mātes, bērna māte īsteno bērna ikdienas aizgādību, savukārt tēvam ir saskarsmes tiesība attiecībā uz bērnu, turklāt abiem vecākiem ir vienādas tiesības un pienākumi saskarsmē ar bērnu, un bērna tēvam ir ne vien tiesības, bet arī pienākums uzturēt kontaktu ar bērnu. Bērnam pašam ir tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar jebkuru no vecākiem, un šo tiesību kavēšanu no mātes puses var viennozīmīgi uzskatīt par bērna tiesību pārkāpumu.
Tiesas nolēmumam ir likuma spēks, un tas ir saistošs visām personām, līdz ar to mātei būs jāievēro tiesas noteiktā kārtība. Par ļaunprātīgu izvairīšanos no tiesas nolēmuma (par saskarsmes tiesībām) izpildes personu var saukt pie kriminālatbildības saskaņā ar Krimināllikuma 168. pantu.
Papildus vēršam uzmanību, ka gan vecākam, gan bērnam saglabājas saskarsmes tiesības neatkarīgi no tā, vai tiek veikti uzturlīdzekļu maksājumi. Vecāku savstarpējie konflikti ir jārisina, pēc iespējas mazāk ietekmējot bērna tiesības un intereses.
Tiesas nolēmumam ir likuma spēks, un tas ir saistošs visām personām, līdz ar to mātei būs jāievēro tiesas noteiktā kārtība. Par ļaunprātīgu izvairīšanos no tiesas nolēmuma (par saskarsmes tiesībām) izpildes personu var saukt pie kriminālatbildības saskaņā ar Krimināllikuma 168. pantu.
21.oktobris 2019, 17:25 Atbildēt
aasne
māmulīt, bet viņa jau tieši saka, ka viņai apriebies! daļai tautas arī apriebies, bet otrai daļai par prieku kaut kādi skribenti un pašpasludināti producenti lien no ādas ārā, meklē to smirdīgāko sūdu čupu, lai ar pompu ķeksētu no tās ārā da jebkuras apakšbikses. Sākot ar visādām lauku sētām un ērkšķiem uz zvaigznēm. Kivičš jau tā kā sāk apnikt, tad katram gadījumam jāvelk uz skatuves Magoni, lai sabiedrībai netiek laupīta iespēja izpausties komentāros.
19.oktobris 2019, 9:44 Atbildēt
aacis
nra.lv, lūdzu, izdzēsiet neķītrās "Esnopsrs" lamas (meterščinu)!
19.oktobris 2019, 23:43 Atbildēt
SSkatitajs
+++
21.oktobris 2019, 17:07 Atbildēt
BBurka vāra sev ziepes
,,Papildus vēršam uzmanību, ka gan vecākam, gan bērnam saglabājas saskarsmes tiesības neatkarīgi no tā, vai tiek veikti uzturlīdzekļu maksājumi. Vecāku savstarpējie konflikti ir jārisina, pēc iespējas mazāk ietekmējot bērna tiesības un intereses.
Tiesas nolēmumam ir likuma spēks, un tas ir saistošs visām personām, līdz ar to mātei būs jāievēro tiesas noteiktā kārtība. Par ļaunprātīgu izvairīšanos no tiesas nolēmuma (par saskarsmes tiesībām) izpildes personu var saukt pie kriminālatbildības saskaņā ar Krimināllikuma 168. pantu."
21.oktobris 2019, 17:20 Atbildēt
ppersonīgi viņus pazīstu
posts tiem kuri sapinas ar burku, kā akacī visu parauj līdzi
22.oktobris 2019, 10:56 Atbildēt
kkkkkkemblllll
Viņai ir ļoti tēlaina, literāra un gramatiski pareiza valoda.
19.oktobris 2019, 8:34 Atbildēt
IIlla
Bieži vien ne jau tas ir inteliģents cilvēks, kurš dzerot kafiju atstiepj mazo pirkstiņu, bet gan tas, kurš kūtī izslauc govi un atnākot mājās spēlē klavieres ....
19.oktobris 2019, 10:18 Atbildēt
AAmands
UPS, sapratu, ja esmu galīgi nekulturāli cilvēks, jo neskaucu govi un pēc tam nespēlēju klavieres
19.oktobris 2019, 10:33 Atbildēt
IIlla
Amand, nejauc kultūru ar inteliģenci. Spriežot pēc Tava uzrakstītā, Tu patiesi esi no tā tālu.
19.oktobris 2019, 11:02 Atbildēt
SSandy
Magonit, vai tu nevarētu dzīvot klusi un mierīgi? Kā citas sievietes. Ko tēlo baigo mākslinieci, dzejnieci, šovu zvaigzni? Patiesībā tu esi viena šmuciga un neaudzinata slaucēja. Govju ferma tev īstā vieta
19.oktobris 2019, 8:40 Atbildēt
KKika
Tu personīgi viņu pazīst?
A tu spried pēc sevis.
Fuj
19.oktobris 2019, 21:47 Atbildēt
IIta
Nav personīgi jāpazīst, viss jau redzams gadu garumā, nav ko skaitīt skaļus saukļus
20.oktobris 2019, 5:38 Atbildēt
SSS PATRIOT
BĪBELI LASIET UN MEKLĒJIET PATIESĪBU PRET MELIEM, NAIDU,SKAUDĪBU,CILVĒKA ĻAUNUMA SPĒKIEM,TUR VISS IR ATRODAMS,KAS PIEMĪT PAŠLAIKU PASAULEI UN NEBRĪNATIES,KAM ACIS VĒL CIET,BET TURAT TĀS VAĻĀ UN NENOCIETINĀT SIRDIS PRET ĻAUNUMU,BET CĪNATIES,JO TĀDA IR DIEVA GRIBA-UZVEIKT ĻAUNUMU
19.oktobris 2019, 8:44 Atbildēt
PPirktspēja
Vēl ir cerība. ZEMI NEDRĪKST PRIVATIZĒT.
19.oktobris 2019, 8:46 Atbildēt
KKivičs
Arī man vajadzētu tādu vēstuli uzrakstīt ?
19.oktobris 2019, 8:48 Atbildēt
lllmārs
Un visai valstij tas būtu jāzina? Nožēlojami, ka laikraksta žurnālisti nodarbojas ar šādām "problēmām"...
19.oktobris 2019, 8:53 Atbildēt
vvilks
Latvijā nav profesionālas preses žurnālistikas. Vien pasūtījuma raksti (politiskie) un dzeltenā prese, kas rūpējas, lai tauta notrulinātos.
19.oktobris 2019, 9:22 Atbildēt
QQqq
Sacenšas ar skulmi, kurai netīrāka pakaļa?
19.oktobris 2019, 8:53 Atbildēt
mmigla
Tatad arī tevi tas interesē, tātad ir pieprasījums.
19.oktobris 2019, 9:33 Atbildēt
PPrincips
Abus ar Kiviču steidzīgi jāievēl Saeimā. Par politiku neviens vairs nedomās.
19.oktobris 2019, 9:18 Atbildēt
BBet
Vai tad viņa ko nepareizu pateica? Ļoti labā, pareizā valodā pateica tikai taisnību par mūsu sabiedrību! Turies, Magone!
19.oktobris 2019, 9:26 Atbildēt
KKas to var zināt
Kurš tad lasa ?
19.oktobris 2019, 9:32 Atbildēt
ppērs
Es piekrītu. Nav patīkami skatīties, kā viņi strīdas, bet tā vienkārši notiek. Var padomāt, kāpēc un kā tādas lietas novērst- trīs bērnus no dažādiem tēviem, kuri nerūpējas, nav atbalsta no ģimenēm= ne viņas, ne vīra. Sieviete cīnās. kā nu prot. Ja būtu miljonārs, droši vien uzdāvinātu viņiem līdzekļus normālai dzīvei. Vienīgi bērnus nevajadzētu iesaistīt strīdos, nevar zināt, kā dēls atcerēsies pirmo tikšanos ar īsto tēvu, jau tagad viņš uztraucies, ka viņu atdos, tā rīkoties nevajadzētu.
19.oktobris 2019, 9:45 Atbildēt
aasne
Pēru papildinot - mums tos strīdus parāda, bet to mums nepasaka kā tajā strīdā pēkšņi gadījies filmētajs un fotografētājs, kas un ko teicis jau pirms filmēšamas, kā tur pēkšņi uzradies tas vai cits personāžs, un galu galā, kas tur ko no materiāla izgriezis vai salīmējis no otra gala.
19.oktobris 2019, 10:02 Atbildēt
JJana
Pareizi pateikts.
19.oktobris 2019, 10:23 Atbildēt
ZZakis
Tikai kārto visu caur tiesu lai Vents nemelo viņam viss skauž maigone turies būs labi
19.oktobris 2019, 9:37 Atbildēt
VVarbūt pietiek
Magone - Kiviča nākamā draugaļa? Tie gājieni ir līdzīgi - vērsanās pie sabiedrības, runāšana visas tautas vārdā...Tikai nestrādāt un nedzīvot normālu dzīvi, bet nemitīgā šovā.
19.oktobris 2019, 9:43 Atbildēt
ZZeltmate
Paldies Magonei par atklātu sarunu. Cilvēki šodien ir pieraduši runāt aiz muguras, apmelot un skaust. Tie ir nožēlojami, degradējušies sabiedrības ļautiņi. Mīļie tautieši ! Ko gānieties, apsmejiet, ņirgājieties ? Jūs, kas to dariet, paši neesiet pat Magones mazā pirkstiņa vērti. Jūs sevi neredziet, jūs sevi arī nevēlieties redzēt, jo neesiet izauguši no autiņbiksītēm, un tāpēc slapiniet nepārtraukti. Paskatieties vispirms uz sevi, un ar to arī būtu jāsāk katram aprējējam, katram komentētājam. Novēlu Jums visiem tikai labu !
19.oktobris 2019, 9:45 Atbildēt
PPujene
Vai dieniņ,Magone tak ņemies prātā,cik var gaudot?Vai Tev vienai ir problēmas?Ko Tu gribi ar šo panākt,ja visi ir sliktie,iznāk pati esi eņģelis ar zelta spārniņiem?Tā nekad nav un nebūs,ka tikai pie visa vainīgi ir citi,pameklē blusas vai utis savā kažokā,un tad runā!
19.oktobris 2019, 10:11 Atbildēt
uuna
Piekrītu Zeltmatei- ļoti daudziem cilvēkiem dzīves ir jau bērnībā sabojātas, ja mēs esam sabiedrība, tad mums jāmēģina palīdzēt. Magonei- kaut labāk viņai derētu vārds Magda, kā vīrs viņu sauc, būtu jāiet kādos kursos vai citur mācīties, mazajiem bērniem derētu aukle, vīram jāiet darbā. Baidos, ka Gulbenē tas neiznāks, ar kaziņu būs par maz. Un laikam jau viņi paši ne visai prot apdomāt un kārtot lietas ilgam laikam uz priekšu. Būtu vajadzīgi palīgi, padomdevēji- pie mums vienīgi var protestēt, ka vīrs nedrīkst vest laulātas sievas dēlu uz slimnīcu- nedrīkst un viss. Tā nevajadzētu būt, ka sabiedrībai nav daļas, nav iejūtības, sapratnes.
19.oktobris 2019, 10:14 Atbildēt
PPujene
Laiks tā kā būtu uzlikt cepuri un doties slaukt kazu,bērni tak pienu grib!
19.oktobris 2019, 10:17 Atbildēt
PPujenei
Paspīdēji ?Cerams,labāk palika.
19.oktobris 2019, 10:23 Atbildēt
VViedais
Nadeirs - tai, kas atbildēja Pujenei.
19.oktobris 2019, 20:08 Atbildēt
BBet
Ventim pirms iznāciena Latvijas priekšā savest sevi kārtībā, gan ārēji, gan iekšēji, jo agresija un nesakoptība laužas ārā pa visām vīlēm!
19.oktobris 2019, 10:24 Atbildēt
ddoks
verbāla caureja
19.oktobris 2019, 20:08 Atbildēt
ssikais
padauza
19.oktobris 2019, 10:30 Atbildēt
JJustas
Ventis izskatijas noźèlojami.Kauns .
19.oktobris 2019, 10:31 Atbildēt
SSāra
Negribu Jūs aizvainot, bet Jūs pati sevi izlikāt ļaužu valodām. Vai tiešām ir jāielien kādā šovā, lai pievērstu sev uzmanību,. Vienīgais kas visā šajā balagānā patiešām ir žēl--- tie ir jūsu bērni. Nu tagad ir pa vēlu nosodīt sabiedrību , ka mēs tik slikti untt., ko sējāt to tagad.pļaujat.
19.oktobris 2019, 10:32 Atbildēt
ggunita
Vēlos oponēt viedokli,jo ne jau viņa izliek sevi,bet parāda sabiedrībai kā notiek mūsu valstī kopumā!UN tā ir dzīves īstenība un patiesā seja!
19.oktobris 2019, 15:29 Atbildēt