Tas Kungs nav bijis labvēlīgs kādreizējā mācītāja un bijušā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Almera Ludvika uzņēmējdarbības gaitām – viņa pietiekami apjomīgais veļas bizness piedzīvojis sāpīgu bankrotu.
Dvēseļu gana bizness
Kādreizējais Rīgas vicemērs Almers Ludviks (LPP/"LC") līdztekus garīgajai un politiskajai darbībai ilgus gadus bijis iesaistīts arī daudz piezemētākās nodarbēs – viņam vienpersoniski piederošā SI-A "AMF" nodarbojās ar veļas un ādas galantērijas preču mazumtirdzniecību.
Ludvika jau tālajā 1995. gadā sāktais bizness bija gana apjomīgs – lūk, fragments no kompānijas administratora pārskata par 2008. gadu: "Uz pārskata gada beigām sabiedrībā ir atvērti 20 veikalu. 2008. gadā veikalu skaits nemainījās, bet, ievērojot tirgus pieprasījumu, tika pārveidoti trīs veikali. Jūlijā veikals t/c "Domina" pārveidots par "Triumph" koncepta veikalu, kas nodrošināja regulāras preču piegādes un optimālu veikala sortimentu. Novembrī veikals "Gentle-Man Club" t/c "Spice" pārveidots par veikalu "Almera Lux", kur tika saglabāts vīriešu veļas piedāvājums un sortiments papildināts ar sieviešu veļu. Tas veiksmīgi risināja apgrozījuma palielināšanos, jo sieviešu veļas zīmoli "Calvin Klein", "Pierre Cardin", "Sasa" u. c. deva stabilu papildus preču apgrozījumu. Tāpat novembrī veļas veikals "Almera"
t/c "Spice" tika pārveidots par "Triumph" koncepta veikalu, kas ar sekmīgu preču nodrošinājumu veido stabilu piedāvājumu un piesaista papildu pircējus..."
Pa skuju taku
Pēdējos gados gan bizness nesa arvien prāvākus zaudējumus. 2008. gadu Ludvika veļas un somu uzņēmums, kā rāda "Lursoft" datubāze, beidza ar vairāk nekā 150 000 latu zaudējumiem, bet īsti katastrofāls izrādījās pagājušais gads, kas pabeigts ar gandrīz 932 000 latu zaudējumiem, turklāt arī dārgas apakšbikses pircēji bija iegādājušies būtiski mazāk – apgrozījums no 2,35 miljoniem latu samazinājās līdz 1,1 miljonam. Šā gada sākumā ierosināta Ludvika uzņēmuma maksātnespēja, bet jūnijā kreditori pieņēma lēmumu par "AMF" bankrota procedūras sākšanu.
Šis tas dalāms it kā ir – uzņēmuma kasē palikuši 222 lati, veikalos – preces par nepilniem 20 000 latu, uzņēmumam piederējuši arī nekustamie īpašumi 1,23 miljonu latu vērtībā. Taču kreditoriem par apbēdinājumu visi septiņi uzņēmuma nekustamie īpašumi un kustamā manta ieķīlāti "Hipotēku un zemes bankā", un rezultātā uz kādu daļu no neveiksmīgā veļas uzņēmuma mantas pretendē gan nodrošinātais kreditors, kurš vēlas atgūt 1,21 miljonu latu, gan vesels pulks nenodrošināto kreditoru, kuriem veļas veikalos "iesprūduši" vēl 1,46 miljoni latu.
Iekārtojies siltā vietā
Bet, kamēr kreditori cer tikt pie vismaz daļas no savas naudas, pats Ludviks zobus vadzī nekar – jau divus mēnešus pirms savas firmas bankrota procedūras sākšanas viņš ticis pie iespējas iemēģināt spēkus galvaspilsētas pašvaldību īpašumu apsaimniekošanā, jo 12. aprīlī apstiprināts pašvaldības SI-A "Rīgas nami" valdes locekļa amatā.
Kurš izlēmis, ka personisko biznesu izputinājušais uzņēmējs būs īstais, kas attīstīs un vairos pašvaldības uzņēmumus un rūpēsies par to labu apsaimniekošanu? "Lēmumu par valdes locekļiem pieņem akcionāru sapulcē. "Rīgas namu" akcionārs ir Rīgas dome. Kā zināms, [vicemērs] Ainārs Šlesers un [mērs] Nils Ušakovs ir vienojušies, kuros pašvaldības uzņēmumos katrs pārstāvēs pašvaldības intereses. "Rīgas namu" akcionāra intereses pārstāv Ainārs Šlesers," bez gariem aplinkiem skaidro domes priekšsēdētāja vietnieka preses sekretārs Ģirts Dripe.