VAKARA ZIŅAS. Pazudušā Audera brālis pirms 2 gadiem miris mīklainā nāvē

 
©Ekrānuzņēmums no "Vakara Ziņas"

17. augustā plašsaziņas līdzekļus pāršalca baisa vēsts, ka bez vēsts pazudis rotu mākslinieks un pieredzējis laivotājs Aigis Auders (dzimis 1960. gadā), kas ir mūžībā aizgājušā, bijušā veselības ministra Āra Audera brālis. Aigis 16. augusta rītā ar jūras kajaku bija devies no Kolkas uz Roņu salu (Igaunijai piederoša sala Rīgas jūras līcī). Par nepatīkamo notikumu plašākai auditorijai paziņoja Aiga sieva, Mencendorfa nama vadītāja Ilona Audere.

Sieva Ilona: «Cerības ar katru dienu paliek mazākas»

«Pagaidām vēl nav nekādi jaunumi. [Šī informācija ir aktuāla līdz žurnāla nodošanai uz tipogrāfiju - red. piez.] Šobrīd vēl notiek meklēšana. Latvijas spēki meklē. Trīs dienas meklēja ar helikopteriem. Bez rezultātiem. Meklēšana sākās sestdien, 17. augustā, no rīta.

Aigis devās savā iepriekš izplānotajā maršrutā ar kajaku līdz Roņu salai. Mums bija sarunāts drošības zvans. Kad Aigis nonāks galā, vienojāmies, ka viņš atsūtīs īsziņu. Tā kā nesaņēmu to, es ziņoju par pazušanu un tika uzsākta meklēšana. Visu iespējamo jau esam izdarījuši, ko var izdarīt. Ar kuģiem un laivām nav pārķemmēta jūra, jo tas nav reāli izdarāms. Meklēts tiek ar helikopteriem. Arī jūras krasts un Roņu sala ir diezgan pamatīgi apskatīta. Es esmu ievietojusi arī ierakstu «Facebook» un sociālajos tīklos, ja kāds kaut ko redz, lai ziņo. Aigis todien bija apģērbies pelēkzaļos un melnos toņos. Aiga kajaks it četrus metrus garš ar dažādu krāsu uzlīmēm. Viņam it kā nebija nekādu veselības problēmu, bet jebkuram cilvēkam var kaut kas pēkšņi notikt. To neviens nekad nevar paredzēt. Viņš bija ļoti labā fiziskā formā. Cerības ar katru dienu paliek mazākas,» sarunā ar »Vakara Ziņām« situāciju skaidro bezvēsts pazudušā Aiga sieva Ilona Audere.

Brāļa mīklainā aiziešana

2017. gada vasarā pāragri mūžībā devās Aiga Audera brālis mikroķirurgs, bijušais veselības ministrs, grāmatu autors Āris Auders. Viņam bija tikai 55 gadi. Līdz ar Āra brāļa Aiga pazušanu cilvēki sociālajos tīklos šausminās, ka notikusi vēl viena nenovēršama nelaime Auderu dzimtā.

Par Āra Audera mīklaino nāvi toreiz izskanēja dažāda versijas. Katrā no tām bija sava daļa patiesības. Vistuvākie cilvēki norādīja, ka tā nav bijusi pašnāvība un Āris mūžīgā miegā aizmidzis sirds problēmu dēļ, savukārt bijušie kolēģi bija pārliecināti, ka Auders tomēr pats izvēlējies aiziet no šīs dzīves, jo bija tik daudz zaudējis. Āris Auders beidzamā gada laikā bija ļoti mainījies, un daudzi līdzcilvēki pat vairs nepazinuši iepriekš rosīgo, uzņēmīgo un veiksmīgo. Viņš izskatījās dziļi nelaimīgs un bija pamatīgi sakrities. Tobrīd, kad pārstāja pukstēt Āra Audera sirds, neviena nebija līdzās. Viņš tika atrasts savā mājā sēžam pie TV ekrāna. Savukārt citi avoti vēsta, ka bijušais ministrs un mediķis padarīja sev galu, uzliekot kaklā cilpu.

Pilnu rakstu lasi jaunākajā "Vakara Ziņas" numurā vai www.vz.lv

 

Abonē