VAKARA ZIŅAS. Dimiters: Sekas Kiviča meliem var būt visai nopietnas

© F64 Photo Agency

Iepriekšējā žurnāla numurā rakstījām, ka rokmūziķis Andris Kivičs publiskajā telpā apsūdzēja savu kolēģi Kasparu Dimiteru izvarošanā.

Neilgi pēc tam, kad Kivičs vienā no savām tiešraidēm vērsās pret Kasparu Dimiteru ar nopietnu apsūdzību par izvarošanu, kuras dēļ dziesminieks it kā pirms daudziem gadiem sēdējis cietumā, Dimiters »Vakara Ziņām« atsūtīja vēstuli, kurā atklāja, ka saskaņā ar likuma pantu par nepatiesu apsūdzību un tās pavairošanu publiskajā telpā sekas Kiviča apmelojumam var būt visai nopietnas. Citējam 157. pantu par neslavas celšanu, ko bija norādījis Kaspars Dimiters: «(1) Par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana), - soda ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu. (2) Par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī - soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.»

Vakara Ziņas

«Katrā braucienā pārsteidzošākais ir cilvēki – gan tie, ar kuriem vienojošs ir ceļš, gan tie, ar kuriem šai ceļā ir lemts satikties. Tas ir neticami, cik spēcīgus, radošus un gaišus cilvēkus mēs sastopam ceļā un ikvienā vietā, kur nonākam,» saka mūziķis, dziesmu autors, Latvijas Radio 5 direktors un «Velomūzikas» idejas autors Kārlis Kazāks.