VAKARA ZIŅAS. Prezidents iztiek bez personīgā pavāra un citām kaprīzēm

 
Valsts prezidents Egils Levits, stājoties amatā, iztiek ne tikai bez smieklīgiem un amizantiem mirkļiem, bet arī bez liekām kaprīzēm. ©F64 Photo Agency

Valsts prezidents Egils Levits, viesojoties Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā», atbildēja ne tikai uz sociāli un politiski nozīmīgiem jautājumiem, bet arī labprāt dalījās ar savas privātās dzīves sadzīviskām detaļām.

Uz Jūrmalu aizved rakstāmpiederumus, papīru un kniedētāju

«Es arī pats eju uz «Rimi» iepirkties un pērku arī vietējo zemnieku preces. Biju arī Āgenskalna tirdziņā. Tagad Āgenskalnā ir atjaunots pagalma tirdziņš. Protams, ka cilvēki grib uzņemt to, ko esmu ielicis savā grozā. Varu uzreiz teikt, ka privāta pavāra man nav. Arī gaileņu mērci vēl neesmu ēdis, kaut sezona ir sākusies.

Jūrmalas rezidencē arī neesmu ievācies. Respektīvi, esmu tur bijis vienu reizi. Tā ir liela, tukša un samērā nemājīga būve. Es tur atstāju dažas savas lietas - rakstāmos, papīru, kniedētāju, lai varu kaut ko uzrakstīt un salikt kopā vairākas papīra lapas. Izgāju arī divas stundas pastaigāties pa pludmali. Tas tiešām bija ļoti patīkami. Parunājos ar patīkamiem cilvēkiem, kas mani atpazina,» raidījumā pastāstīja jaunais Valsts prezidents.

Runājot par savas jaunās darbavietas - Rīgas pils - izmaiņām, Egils Levits stāsta: «Pilī tiešām apmainīju vienu gleznu. Noliku savā kabinetā jūras skatu. Man ļoti patīk jūra. Tāpēc šī jūras glezna tika pārnesta no citas pils vietas uz prezidenta kabinetu.»

Runā, ka prezidenta bērni nerunā latviski

Pēc pirmās darba dienas un svinīgā zvēresta nodošanas cilvēki sāka trīt mēles par to, ka Egila Levita bērni Linards un Indra, kas šobrīd dzīvo ārzemēs un plāno turpināt tur mitināties arī tēva prezidentūras laikā, slikti runā latviešu valodā. Radio ētera viļņos Levits kliedēja baumas: «Nav taisnība, ka prezidenta bērni slikti runā latviešu valodā. Tas bija nepareizs priekšstats, tādēļ, ka runa ir par zvēresta nodošanas dienu. Tur bija viens cits mūsu ģimenes loceklis, kurš ir anglis, nevis mans dēls. To, vai tas ir manas meitas līgavainis, lai atbild viņa pati,» pārpratuma nianses kliedēja prezidents.

Vai teātris tīkamāks par sportu?

Levitam raidījuma laikā tika uzdots arī jautājums saistībā ar notikušo inaugurāciju, kurā daudzi bija novērojuši, ka prezidents ir ielūdzis daudz aktieru, bet savukārt sports netika pārstāvēts. Egils Levits atklāja, ka tā nebūt nav, ka viņam neinteresētu sports, un paskaidroja sīkāk, pēc kāda principa tika izvēlēti inaugurācijas viesi: «Lielākā daļa viesu tika ielūgti, balstoties uz formālām pozīcijām, kas bija Saeimas deputāti, Ministru kabinets, Eiropas Parlamenta deputāti, bijušie ministru prezidenti, dažādu institūciju vadītāji, Bruņoto spēku vadītāji un cilvēki, kas ieņem attiecīgās valsts pozīcijas. Es ielūdzu dažus aktierus un režisorus. Protams, bija arī aktieri un režisori, kas nebija ielūgti. Tā, protams, ir Valsts prezidenta subjektīva izvēle, ņemot vērā arī padomnieku ieteikumus. Sportistiem varu apsolīt, ka 18. novembrī būs nākamais notikums un tajā sportisti būs labi pārstāvēti.»

 

Abonē