VAKARA ZIŅAS: Kā populāri motobraucēji gatavojas jaunajai sezonai

 
©Publicitātes foto

Vējš matos, brīvības garša, pasaules apceļošana, lielisks psihologs – tā savas sajūtas raksturo sabiedrībā zināmi cilvēki, motobraucēji, kas jaunajai motosezonai jau gatavi.

Mocis labāks par psihologu!

Pazīstamā motokluba «Free Hawks» prezidenta Uģa Spēlmaņa ikdiena ir cieši saistīta ar motocikliem, tāpēc viņa sezona ilgst cauru gadu: «Ja nepieciešams, braucu arī ziemā. Turklāt motocikls taču ir pats labākais, kas ir izdomāts! Nav jāiet pie psihologa - uzkāp uz motocikla, un visas problēmas pazūd!» Spēlmanim pieder vairāki motocikli, tostarp par Cukurdupsīti mīļi dēvētais pērn iegādātais «Harley Davidson» dzelzs rumaks. Pieredzējušais profesionālis būs sastopams arī Ķīpsalā notiekošajā izstādē «Outdoor Riga 2019», kur iepazīstinās ar pirmās motoskolas jaunumu - iespēju iziet motoapmācību vai atsvaidzināt savas braukšanas prasmes uz pilnīgi jauna «Harley Davidson» motocikla.

Dināra Rudāne vienmēr gatava traukties!

Pazīstamā dziedātāja Dināra Rudāne ar motociklu brauc jau vienpadsmit gadus un sevi raksturo kā uzticīgu, fanātisku un diezgan tālredzīgu braucēju: «Vienmēr esmu gatava braukt ar motociklu, taču realitātē sezonu uzsāku vien tad, kad tam ir gatavi Latvijas ceļi. Diemžēl tas notiek tajā brīdī, kad pazūd ceļu remonta akmentiņi un lielais smilšu daudzums, kas uzkrājies ziemas periodā.» Kad vien laikapstākļi ļauj, Dināra pārvietojas ar vienu no saviem iecienītajiem motocikliem - «Ducati 999» vai «Ducati Monster 696 Racing», ko iesaukusi par Monstru. Arī Dināra būs sastopama «Outdoor Riga 2019», uz kurieni dziedātāja dosies iepazīt motociklu ražotāja «Ducati» jaunumus.

Aija Vītoliņa lūkos pēc jauna ekipējuma

Dziedātāja Aija Vītoliņa motobraucēju rindas papildina jau piekto sezonu: «Man ļoti patīk, ka mēs, motobraucēji, uz ceļa sasveicināmies - pamājam viens otram, un tas tā notiek visā pasaulē!» Zaļo gaismu motosezonai gaida abi solistes dzelzs rumaki - «Honda CX500», ar kuru viņa pārvietojas pilsētā, un «Suzuki DL650», kas paredzēts tālākiem ceļojumiem. «Vēl tikai jāiepērk jauns motoekipējums, ko, iespējams, atradīšu «Outdoor Riga» Ķīpsalā, un tad arī sezona varēs sākties,» nosaka dziedātāja, kas motosezonu uzsāk tad, kad temperatūra ir vismaz plus 10 grādi, lai, stūrējot dzelzs rumaku, nesalst rokas. «Pavasarī esmu īpaši uzmanīga, jo pa ziemu iemaņas ir pabalējušas un ir jāpārbauda savas manevrēšanas spējas,» teic soliste, kas motociklu uzskata par ērtu un manevrētspējīgu pārvietošanās līdzekli ikdienai. «Izņēmumi ir dienas, kad koncertā ir jāierodas vakara frizūrā un ar grimu,» piebilst Aija.

Frīdis jau ceļa jūtīs!

Latvijā pazīstamais rokeris, motociklistu biedrības «Vēja brāļu ordenis» vadītājs Frīdis jeb īstajā vārdā Aivars Freimanis jau pošas uz «Outdoor Riga», lai satiktu vecos čomus un aplūkotu moto pasaules jaunumus. Frīdis, kas ar močiem ir uz «tu» jau no četrpadsmit gadu vecuma, atzīstas: «Auto ir konservu bundža, jo braucot nejūti dabu!» Galvenokārt brīvdienās Frīdis izbauda braucienus ar savu iecienīto «Harley Davidson», kas ir Latvijas karoga krāsā un saimnieks to nodēvējis par Purpurīti. Divdesmit līdz divdesmit pieci tūkstoši kilometru ārpus Latvijas Frīdim ir tīrais nieks! Jaunajai sezonai Purpurīte ir pilnībā gatava, un citiem braucējiem rokeris iesaka: «Laikus sagatavojieties aktīvajai sezonai - pārbaudiet motoru, apmainiet eļļu, nomainiet siksnu, lai nesanāk remontēt uz ceļa!»

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!