VAKARA ZIŅAS: Aktuālāko kultūras, mākslas, izklaides notikumu TOP 5

 
©Publicitātes foto

Piedāvājam ieskatu gaidāmajos izklaides, mūzikas un cita satura sarīkojumos, kas norisināsies gan Rīgā, gan citviet Latvijā.

Mārtiņš Meiers gatavojas Hamleta lomai

Sākot ar 12. aprīli, Valmieras teātrī būs skatāms pasaulē visbiežāk iestudētais un interpretētais angļu dramaturga Viljama Šekspīra šedevrs «Hamlets», šajā reizē - Indras Rogas režijā. Hamleta lomā iejutīsies izcilais aktieris Mārtiņš Meiers. «1607. gadā britu tirdzniecības kuģi «Hektors» un «Drakons» kuģoja gar Āfrikas krastiem uz Indiju, ilgotais mērķis vēl bija tālu, jebkurā brīdī draudēja izcelties kautiņš... Kuģa kapteinis saprata, ka steidzami jāatrod kāda nodarbe, kas matrožu prātus pārņemtu savā varā. Varbūt sarīkot teātra izrādi? Bet ko iestudēt? Kaut ko populāru, visiem saprotamu, pilnu izklaidējošiem notikumiem, noslēpumainiem noziegumiem, ar noklausīšanos, indēšanu, kaismīgiem monologiem, divkaujām, lai lugā noteikti būtu mīlestība, bet joki spētu nogāzt matrožus no kājām. Kapteinis pieņēma lēmumu. Jāiestudē «Hamlets».» (A. V. Bartoševičs.) Lomās: Kārlis Arnolds Avots, Kārlis Freimanis, Imants Strads un citi.

Biļetes pieejamas Valmieras teātra kasē un «Biļešu paradīzes» tīklā.

Baleta festivāla pērles

Arī šogad skatītājus priecēs Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, kas norisināsies jau 24. reizi. Tas sāksies 19. martā ar tradicionālo atklāšanas koncertu Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā. 20. martā VEF Kultūras pilī ar izrādi «Dracula» viesosies Portugāles deju kompānija «Vortice». Šī izrāde ir stāsts par padevību un dominēšanu, ko iedvesmojusi Filipa Glāsa, Sergeja Rahmaņinova un Lova Rīda mūzika. 1. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā norisināsies krāšņais festivāla galā koncerts «Ballet Stars Gala», kurā piedalīsies izcili baleta mākslinieki no Ungārijas Nacionālā baleta, Amerikas Savienotajām Valstīm, Francijas, arī Latvijas Nacionālās operas u.c.

10. aprīlī VEF Kultūras pilī ar krāšņu uzvedumu «Vārdos neaprakstāmais skaistums» viesosies Pekinas Dejas akadēmija. Uzvedumā apvienots klasiskais balets un ķīniešu tradicionālā deja.

Biļetes «Biļešu paradīzes» tīklā.

Sievietes slavinājums Rotko centrā

Līdz 14. aprīlim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma glezniecības kolekcijas izstāde «Maiguma ilūzija», kas ir slavinājums sievietei, mēģinājums atklāt un rādīt tās noslēpumaino būtību un atbildēt uz jautājumu - vai patiešām maigums ir tikai ilūzija? Izmantojot dažādus mākslinieciskās izpausmes veidus, mākslas darbos atklājas individuālajā uztverē radītais sievietes tēls. Sieviete kā dabas objekts, ar miglas plīvuru apvīts veidols un metafiziska būtne izstādē skatāma Silvijas Šmidkenas (Latvija), Diānas Rudokienes (Lietuva), Oļega Bezjuka (Ukraina), Ivonnas Zavadskas (Polija) un Atsuhide Ito (Japāna) mākslas darbos.

Radio kora dievišķais klusums

15. martā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā uz koncertprogrammu «Dievišķais klusums» aicina Latvijas Radio koris un solisti Mihails Čuļpajevs (tenors) un Ivo Krūskops (sitaminstrumenti). Pie diriģenta pults - Sigvards Kļava. Kora jaunā koncertprogramma, kas izskan ciešanu laika sākumā, runā par visai cilvēcei būtiskām un mūžīgām tēmām. Līdz ar divu šīgada jubilāru - armēņu komponista Tigrana Mansurjana un savas paaudzes redzamākā skotu skaņraža Džeimsa Makmilana - darbiem Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs arī divas Borisa Pasternaka dzejas iedvesmotas partitūras ar nosaukumu «На Страстной» jeb «Lieldienās» (komponisti - Arturs Maskats un Alfrēds Momotenko), kā arī Jura Karlsona «Ora pro nobis». Īpaši šim koncertam Ēriks Ešenvalds komponējis opusu «Es rakstu», kuram iedvesmojies no Sv. Atona Siluāna rakstītā vārda.

Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzes» tīklā.

Gluži kā Liverpūles krodziņā

1. aprīlī Rīgas Kongresu namā ar savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs uzstāsies viena no pasaulē zināmākajām «tribute» grupām «BeatLove». Koncerta apmeklējums klausītājus sola aizvest atpakaļ laikā, piedāvājot izbaudīt atmosfēru, kāda valdīja 60. un 70. gadu Liverpūles krodziņā «Cavern», kad tur uzstājās tolaik jaunais britu četrinieks «The Beatles». Jāpiebilst, ka «BeatLove» puiši neatdarina un neimprovizē, bet gan maksimāli autentiski nodod skatītājiem ģeniālās «Bītlu» kompozīcijas dzīvajā izpildījumā, turklāt arī vizuāli - līdz sīkākajām detaļām - atbilst oriģinālajam Liverpūles četriniekam! Autentiski skatuves tērpi, frizūras un instrumenti. Grupas veiksmes atslēga - necensties uzlabot ģeniālo oriģinālu, bet gan maksimāli precīzi nodot skatītājiem to neatkārtojamo atmosfēru, kuru baudīja «Bītlu» fani tolaik.

Biļetes - «Biļešu servisa» tīklā.