VAKARA ZIŅAS: Aļonai Ostapenko nebija viegli sadzīvot ar pēkšņo slavu

 
©Romāns KOKŠAROVS, F64 Photo Agency

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko (21) beidzamos divus mēnešus pavadīja Rīgā, jo atguvās pēc kreisās rokas delnas traumas.

Tādēļ aizvadītā gada nogalē Aļona Ostapenko bankas «Citadele» telpās rīkoja preses konferenci, lai neilgi pirms jaunās tenisa sezonas sākuma pastāstītu, kā jūtas pēc gūtās traumas un kā norisinās atveseļošanās process. «Pēdējo pusotru mēnesi es nevarēju vairs normāli paspēlēt, jo roka tik ļoti sāpēja, ka vajadzēja dzert pretsāpju zāles, kuras tā arī nepalīdzēja. Pēc turnīriem vispār nevarēju pakustināt roku. Tādēļ man bija gandrīz divarpus mēneši jāizlaiž. Ja nebūtu tik daudz spēlējusi turnīros - četras piecas nedēļas pēc kārtas -, varbūt būtu labāk, bet nekad jau nevar zināt, kā ir labāk. Tagad roka ir sadzijusi. Tomēr ir jābūt ļoti uzmanīgai, jo viena nepareiza kustība, un viss var turpināties,» par savu veselības stāvokli stāsta Aļona.

Atveseļošanās periodā mācās spāņu valodu

Atveseļošanās periodā Latvijas tenisa zvaigzne iesaistījās dažādās aktivitātēs, par ko vairāk sarunā ar »Vakara Ziņām« atklāj viņas mamma, trenere Jeļena Jakovļeva.

«Aļonai bija liela pauze saistībā ar rokas traumu. Traumas nekad nevar paredzēt. Un, ja tās ir, nekad nezini, kā rīkoties. Bija skaidrs, ka viņa ilgi nedrīkst spēlēt, tādēļ parādījās arī daudz brīva laika. Kad laiks atbrīvojās, Aļona sāka mācīties spāņu valodu un sāka apmeklēt iemīļotās sporta dejas. Morāli šīs nodarbes Aļonai palīdzēja justies veselākai un pozitīvākai. Pēdējos divus gadus viņas dzīvē bijis diezgan daudz tenisa. Un tagad parādījās citi cilvēki un vide, kas, protams, palīdzēja nedomāt par roku un traumu. Saprotot, ka var dzīvot arī savādāk, viņai palika vieglāk. Citas nodarbes radīja patīkamas pārmaiņas. Pagaidām Aļona trenējas pusotru stundu dienā un regulāri apmeklē fizioterapeitu. Lai kaite nekļūtu hroniska, Aļona joprojām ārstējas. Ir pagājis ļoti mazs periods, kad roka nesāp. Domāju, ka rokas traumu izraisīja dažādi faktori - gan slodze, gan mēģinājām pāriet uz citu raketi, gan spēlēšanas shēmu maiņa -, bija visi šie eksperimenti un arī slodze,» tenisa aizkulises atklāj Jeļena.

Pilnu rakstu lasiet žurnālā "Vakara ziņas", www.vz.lv

 

Abonē