Patērētāju un tiesību aizsardzības centrs (PTAC) dažādos kolektīvās iepirkšanās portālos ir konstatējis pārkāpumus. Ir piemēroti sodi par kopējo naudas summu teju 52 000 Eiro apmērā. Lai iepirkšanās būtu veiksmīga un neradītu vilšanos, PTAC ir izstrādājis un aicina patērētājus ievērot padomus, iepērkoties šādās tirdzniecības vietnēs
Pirms iegādājies preci vai pakalpojumu kolektīvās iepirkšanās / kuponu portālā, pievērs uzmanību informācijai par pašu iepirkšanās portālu (juridiskais nosaukums, reģistrācijas numurs, kontaktinformācija u.c.), kā arī rūpīgi apskati, vai arī preces pārdevējs/pakalpojumu sniedzējs ir norādījis informāciju par sevi, t.sk. kontaktinformāciju.
Īpaši uzmanīgi iepazīsties ar pakalpojuma aprakstu un citu sniegto informāciju, ja kolektīvās iepirkšanās portālā vēlies iegādāties komplekso tūrisma pakalpojumu.
Ņemot vērā, ka kupona iegāde kolektīvās iepirkšanās / kuponu portālā ir uzskatāma par distances līgumu, arī šajā gadījumā patērētājam ir tiesības pārdomāt un atkāpties no līguma 14 dienu laikā no kupona iegādes brīža.
Pakalpojumam vai precei, kas iegādāti kolektīvās iepirkšanās / kuponu portālā, ir jāatbilst tam, kas tika piedāvāts, tātad tam jābūt atbilstošam pakalpojuma vai preces aprakstam, ar ko PTAC aicina rūpīgi iepazīties pirms pakalpojuma vai preces iegādes. Tāpat PTAC brīdina, ka virsraksti un attēli var maldināt patērētāju!
Izmantojot kuponu, neaizmirsti vienmēr paņemt vai pieprasīt no pārdevēja/pakalpojumu sniedzēja darījumu apliecinošu dokumentu (piemēram, kases čeks, stigrās uzskaites kvīts u.c.). Tas būs nepieciešams, ja radīsies strīdus situācija, piemēram, ja ar kuponu iegādātā prece vai pakalpojums būs līguma noteikumiem neatbilstošs.