Korupcijas skandāli

19.jūl
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizdomās par kukuļņemšanu no būvfirmas īpašnieka Madara Radžeļa aizturējis Dobeles novada pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju Lailu Šereiko.
 
15.jūl
Divas personas, kuras Polijas pretkorupcijas dienests (CBA) pērn decembrī aizturēja saistībā ar pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" iepirkumu lietu, šī gada maijā tika atbrīvotas pret 100 000 zlotu (23 425 eiro) lielu drošības naudu, noskaidrots CBA.
 
12.jūl
Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" iepirkumu lietā aizdomās turētajam bijušajam Rīgas mēram un jaunievēlētajam Eiropas Parlamenta (EP) deputātam Nilam Ušakovam (S) ir piemērots drošības līdzeklis - dzīvesvietas maiņas paziņošana, apstiprināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).
 
11.jūl
Šodien Jūrmalas gatvē pie Botāniskā dārza vieglā automašīna nogriezusi ceļu sabiedriskajam autobusam, liecina soctīklos pieejamā informācija.
 
11.jūl
Sabiedriskā transporta padome šonedēļ lēma Rīgas domei piešķirt dotācijas 390 545 eiro apmērā par pasažieru ar invaliditāti pārvadājumiem šī gada otrajā ceturksnī, vēl aizvien aizturot 712 536 eiro līdz noslēgsies Valsts policijas pārbaude, informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.
 
9.jūl
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturēto uzņēmēju - "Skonto būves" līdzīpašnieku Gunta Rāvja un Ivara Millera advokāti lietu vērtē kā absurdu, bet apsūdzības neizprotamas, vēstī LNT Ziņas.
 
9.jūl
Tiesībsargājošo instanču izvirzītās apsūdzības uzņēmējam Mārim Martinsonam ir pilnīgi nepamatotas un absurdas. To apliecina apsūdzības virzītāju noslēpumainība un nevēlēšanās sniegt detalizētāku inkriminēto pārkāpumu skaidrojumu, skaidro advokāts Didzis Vilemsons.
 
9.jūl
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā kriminālprocesā, kurā aizturēta Latvijas Universitātes (LU) rektora vietniece Baiba Broka (VL-TB/LNNK) un uzņēmēji Guntis Rāvis un Ivars Millers iespējamā kukuļošana saistīta ar LU Akadēmiskā centra topošās Rakstu mājas būvniecību.
 
9.jūl
SIA "Rīgas satiksme" kapitāldaļu turētājs un vicemērs Vadims Baraņņiks izraudzījies uzņēmuma padomi četru cilvēku sastāvā, apliecināja pats Baraņņiks.
 
9.jūl
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK pagaidām nelems par Rīgas domes deputātes Baibas Brokas iespējamo izslēgšanu no partijas, norāda nacionālās apvienības Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis.
 
9.jūl
Latvijas Universitātes (LU) rektora pienākumu izpildītāja, prorektore Ina Druviete uz izmeklēšanas laiku no rektora vietnieces amata ir atstādinājusi Baibu Broku.
 
9.jūl
Rīgas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs (GKR) vēl aizvien nav panācis kompromisu starp partijas "Saskaņa" un "Neatkarīgo deputātu frakcijas" prasībām un ir gatavs arī ārkārtas vēlēšanām, šodien žurnālistiem atklāja politiķis.
 
9.jūl
Pirmdien, 8.jūlijā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki veikuši procesuālas darbības "Skonto" grupas līdzīpašnieka Gunta Rāvja birojā un dzīvesvietā, norāda "Skonto būves" pārstāve Elīna Dobulāne.
 
9.jūl
Ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētās politiķes Baibas Brokas (VL-TB/LNNK) kolēģi Latvijas Universitātē (LU) Andu Ozolu, kuras vārds kopā ar Brokas vārdu figurē vairāku atsevišķu LU organizētu iepirkumu protokolos, izmeklētāji nav kontaktējušies, un viņa kriminālprocesā nav aizturēta.
 
9.jūl
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā kriminālprocesā, kurā vakar aizturēta Rīgas domes deputāte un Latvijas Universitātes (LU) rektora vietniece Baiba Broka (VL-TB/LNNK) iespējamais kukulis bija noformēts kā ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai.
 
8.jūl
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu aizturējis trīs personas, tostarp Rīgas domes deputāti un Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieci juridiskajos jautājumos Baibu Broku (VL-TB/LNNK), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
 
8.jūl
No šodienas SIA "Rīgas satiksme" īstenos pilotprojektu, kura laikā 10., 20., 28., un 60.autobusa, kā arī 1.trolejbusa maršrutā pasažieru iekāpšana notiks tikai pa transportlīdzekļa priekšējām durvīm, savukārt izkāpšana - pa vidējām un aizmugures durvīm.
 
6.jūl
Administratīvās rajona tiesa Rīgas tiesu nams šī gada 20.augustā plkst.10 skatīs pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" pieteikumu par Datu valsts inspekcijas (DVI) uzņēmumam uzlikto liegumu veikt vadītāju darba vietu videonovērošanu transportlīdzekļos, informēja uzņēmumā.
 
6.jūl
Bijušais Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs, tagadējais pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" pagaidu valdes loceklis Emīls Jakrins pērn uzkrājis 68 225 eiro, bet viņa parādsaistības veidojušas 403 310 eiro, liecina viņa Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtā amatpersonu deklarācija.
 
5.jūl
Atgādinām, ka no šī gada 8. jūlija tiks veikts pilotprojekts, kurā 1. trolejbusa un 10., 20., 28., un 60. autobusa maršrutā pasažieru iekāpšana notiks tikai pa priekšējām durvīm, savukārt izkāpšana pa vidējām un aizmugures durvīm. Brauciens šo maršrutu transportlīdzekļos jāreģistrē pie vadītāja konsoles, tādējādi vadītājs sekos līdzi, lai visi pasažieri veiktu reģistrāciju. Pasažieriem ar bērnu ratiem un cilvēkiem ratiņkrēslos iekāpšanas kārtība nemainīsies un notiks pa vidējām durvīm.