Korupcijas skandāli

Vakar, 10:00
“Rīgas satiksmes” valde ir parakstījusi un nosūtījusi vēstules uzņēmumiem “Škoda Electric”, “Škoda Transportation” un “Solaris Bus & Coach”, kurās pieprasa atmaksāt līgumsodus par laicīgi nepiegādātajiem tramvajiem, trolejbusiem un autobusiem kopumā 6,5 miljonus eiro apjomā.
 
20.jan
Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) pārbūvi uzraudzīs speciālists, kas ir saistīts ar būvdarbu veicēju, šovakar vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
 
18.jan
Rīgas satiksmes iepirkumu komisija šodien pieņēmusi lēmumu par Kohēzijas fonda projekta "Rīgas tramvaja infrastruktūras attīstība" ietvaros organizēto iepirkumu slēgto konkursu "Rīgas tramvaju infrastruktūras pārbūve" un sarunu procedūru "Par zemās grīdas tramvaju piegādi" pārtraukšanu.
 
17.jan
Līdz skaidrības gūšanai izmeklēšanā par krāpšanas aizdomām uzņēmumā Rīgas satiksme (RS) Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) neplāno atjaunot  Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējuma maksājumus RS Skanstes tramvaja līnijas projektā.
 
16.jan
Peļņas nolūkos pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" nākotnē varētu paplašināt maršrutus uz Pierīgas pašvaldībām - tā gan ir tikai iecere un nekādas sarunas par to nav sāktas, trešdien Rīgas domes deputātiem teica uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss.
 
16.jan
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu un Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti šodien vienojās uzlikt par pienākumu pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" reizi ceturksnī sniegt ziņojumu par uzņēmuma modernizācijas projektiem un kopējām aktualitātēm.
 
16.jan
Sadarbības partneri un kreditori pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" var pieprasīt atgriezt visus izsniegtos aizdevumus, kas kopumā ir aptuveni 200 miljoni eiro, trešdien Rīgas domes deputātiem atzina uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss.
 
16.jan
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) un pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" vienojusies par nosacījumiem, lai varētu turpināt Skanstes tramvaja līnijas projekta īstenošanu, pastāstīja uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss.
 
15.jan
Pēc partijas “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas vadītāja Viestura Zepa iesnieguma Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) uzsākta iesniegumā norādīto ziņu pārbaude par iespējamiem koruptīviem darījumiem Rīgas pilsētas pašvaldības kapsētu darbībā.
 
14.jan
Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" (RS) sabiedriskā transporta kustības sarakstu izgaismošana ir tikai pagaidu risinājums pirms modernu tablo ieviešanas, kas paredzēta tieši šajās pašās pieturvietās, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstīja kapitālsabiedrības pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss.
 
14.jan
Efektivizējot iekšējos procesus un atsevišķus projektus atliekot uz tālāku nākotni, pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" (RS) ir iespējams ietaupīt ievērojamas summas, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja uzņēmuma pagaidu valdes vadītājs Anrijs Matīss.
 
13.jan
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atbilstoši savai kompetencei nav konstatējis nelikumības par Rīgas domes (RD) rīcību piešķirt vairākus miljonus eiro dāsnus atbalstus dažādām biedrībām un nodibinājumiem.
 
10.jan
Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" pagaidu valde pārtraukusi vēl vienu sadarbības līgumu ar uzņēmējam Mārim Martinsonam pietuvinātu uzņēmumu "Moduls Engineering", apstiprināja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis.
 
8.jan
Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" no čehu uzņēmuma "Škoda" par savlaicīgi nepiegādātiem transportlīdzekļiem vēlas piedzīt vairāk nekā piecus miljonus eiro, pastāstīja uzņēmuma pagaidu valdes vadītājs Anrijs Matīss.
 
8.jan
"Rīgas Satiksme" nesen piedāvājusi jauna tipa pieturvietu plāksnes ar apgaismojuma funkciju, kas pavisam neapmierina Rīgas iedzīvotājus. Stabi un ceļa zīmes ir izvietotas piecās 13. janvāra ielas pieturvietās, kā arī 11. novembra krastmalas pieturvietā "Grēcinieku iela"
 
8.jan
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā likumprojektā par Rīgas domes atlaišanu nav konstatēts neviens likumpārkāpuma fakts, uz kā pamata šobrīd juridiski varētu atlaist pašreizējo domi, norāda Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) preses sekretārs Andrejs Vaivars.
 
7.jan
2019. gada 7.janvārī Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors izmeklēšanas turpināšanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētājam nosūtījis kriminālprocesu, kas 2018. gada 27.decembrī saņemts no KNAB kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trim personām par tirgošanos ar ietekmi (Krimināllikuma 326.1.panta pirmā un otrā daļa).
 
3.jan
Rīgas apgabaltiesa ceturtdien nolēma paturēt apcietinājumā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" iepirkumu lietā aizdomās turēto uzņēmēju Edgaru Teterovski.
 
3.jan
Rīgas apgabaltiesa ceturtdien nolēma paturēt apcietinājumā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" iepirkumu lietā aizdomās turēto uzņēmēju Māri Martinsonu.
 
2.jan
Latgales partija (LP) vēl nav saņēmusi atbalstu no "Saskaņas" deputātiem Daugavpils domes priekšsēdētāja Igora Prelatova ("Mūsu partija") gāšanai no amata, pastāstīja LP līderis Daugavpilī, bijušais mērs Jānis Lāčplēsis.