Korupcijas skandāli

4.aug
Korupcijas skandālā iejauktais bijušais Spānijas karalis Huans Karloss devies uz Dominikānu, otrdien vēsta Spānijas laikraksti, ar šo vēsti nākot klajā dienu pēc tam, kad Spānijas sabiedrība uzzināja par bijušā monarha lēmumu doties trimdā.
 
24.jūl
Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns šodien ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Jēkabu Straumi vienojās par efektīvāku cīņu ar korupciju un sadarbības veicināšanu pirmstiesas procesā, pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.
 
14.jūl
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informatīvajā ziņojumā par iekšējās pretkorupcijas kontroles sistēmas novērtējumu secina, ka valsts un pašvaldību institūcijās iekšējās pretkorupcijas kontroles sistēmas izstrāde bieži vien ir formāls pasākums. Tādējādi daļa institūciju neefektīvi īsteno vai neīsteno vispār obligātos pasākumus, lai savlaicīgi apzinātu un novērstu iespējamos korupcijas un interešu konflikta riskus.
 
15.jun
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atzīst, ka Latvijas iedzīvotāju tolerance pret korupciju joprojām ir augsta, tāpēc situācijas mainīšanai birojs plāno piedāvāt iedzīvotājiem jaunu ziņošanas par pārkāpumiem kanālu, aģentūru LETA informēja birojā.
 
11.jun
Tikai 39% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka korupcija ir nepieņemama, kamēr Eiropas Savienībā (ES) vidēji šis rādītājs ir 69%, izriet no Eiropas Komisijas (EK) publicētā kārtējā "Eirobarometra" pētījuma.
 
11.feb
ASV prezidenta Donalda Trampa privātais advokāts un bijušais Ņujorkas mērs Rūdijs Džuliāni intervijā telekanālam "Fox News" paziņojis, ka viņa rīcībā ir Latvijas valdības iestādes izdots dokuments, kas liecina, ka saistībā ar bijušā ASV viceprezidenta Džo Baidena dēlu Hanteru Baidenu Latvijā tiek veikta izmeklēšana "par korupciju".
 
28.jan
Latvija jau vairākus gadus stagnē Globālās pretkorupcijas koalīcijas "Transparency International" veidotajā Korupcijas uztveres indeksā, jo mūsu valstij nesekmējas ar korupcijas apkarošanu, šādu viedokli Latvijas Radio pauda "Sabiedrība par atklātību "Delna"" direktore Liene Gātere.
 
24.jan
Vakar tika izplatīti Transparency International veidotā Korupcijas uztveres indeksa 2019. gada rezultāti, kuros atklājās, ka korupcija ir sagrauzusi pašreizējo valdību tāpat kā tārpi – vecu beku. Padomājiet tik!
 
11.jan
Pēdējo gadu laikā saistībā ar korupciju atlaistas piecas Kenijā strādājošās ANO bēgļu pārvaldes (UNHCR) amatpersonas, piektdien apstiprināja organizācijas pārstāve.
 
28.dec 2019
Neskatoties uz to, ka Latvijā korupcija joprojām ir vērā ņemama problēma, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ieskatā tās apkarošanā ir vērojams progress, atzina KNAB pārstāvji.
 
20.dec 2019
Prokurore Viorika Jirgena šodien notiekošajā tiesas sēdē, kur par korupciju uz apsūdzēto sola sēdies Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, ir pieteikusi noraidījumu vienam no Rimšēviča advokātiem - Normundam Duļevskim, saskatot viņa darbībās interešu konfliktu.
 
15.dec 2019
 Elektroniskajā izsolē piedāvās iegādāties uzņēmējai Inārai Vilkastei piederošus zemesgabalus Rīgā, Dārzciema ielā, un Jūrmalā, Poruka prospektā 5, liecina zvērināta tiesu izpildītāja Mārča Midega paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
 
9.dec 2019
Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma nemainīt pirmās instances lēmumu ar kuru drošības līdzeklis apcietinājums piemērots AS "Rīgas Centrāltirgus" (RCT) cigarešu nelikumīgas tirgošanas lietā iesaistītajam uzņēmējam, tirgus teritorijas nomnieka "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" valdes loceklim Vilnim Visoram.
 
5.nov 2019
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki šodien ieradušies Preiļu novada domē un aizturējuši četras personas.
 
4.nov 2019
Pēc korupcijā apsūdzētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizstāvju iesniegumiem Eiropas Cilvēktiesību Tiesā (ECT) ir ierosinātas divas lietas pret Latviju, apstiprināja advokāts Saulvedis Vārpiņš.
 
4.nov 2019
Par korupciju apsūdzētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča krimināllieta arī turpmāk tiks skatīta atklātās tiesas sēdes, un nākamā tiesas sēde nozīmēta uz 20.decembri plkst.10.30.
 
27.okt 2019
Izmeklējot korupciju valsts institūciju dienestā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šogad līdz 1.septembrim ir sācis 36 kriminālprocesus, teikts šonedēļ valdībā atbalstītajā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) sagatavotajā ziņojumā Saeimai par Ministru kabineta paveikto un iecerēto darbību.
 
21.okt 2019
Vidzemes rajona tiesa Limbažos 29.novembrī plkst.10 turpinās skatīt VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) bijušā valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa un Igaunijas miljonāra Oļega Osinovska korupcijas lietu, un šajā tiesas sēdē paredzēts sākt pratināt Magoni.
 
17.okt 2019
Šodien ir stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru vienā no tā sauktajām "Latvenergo" kukuļņemšanas lietām bijušajam uzņēmuma "Latvenergo" viceprezidentam Aigaram Meļķo, bijušajam ražošanas direktoram Gunāram Cvetkovam un uzņēmuma "Energy Consulting" vadītājam Andrejam Livanovičam piespriesti reāli cietumsodi.
 
17.okt 2019
Rīgas domes deputātu blokam "Rīga!" pievienojusies deputāte Baiba Broka, kura pirms vairākām nedēļām pēc korupcijas skandāla izstājās no nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, liecina bloka vadītāja Oskara Putniņa ieraksts sociālajā vietnē "Facebook".