Korupcijas skandāli

14.okt
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma "Valgums-S" valdes locekli Ilgoni Igauni.
 
13.okt
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) prognozē, ka laikā no 2020.-2022.gadam tiks konstatēti aptuveni 270 noziegumi korupcijas jomā, liecina valdībā atbalstītā KNAB nākamā gada budžeta dokumenti.
 
6.okt
Tiesnese, kurai pēc mēneša bija jāsāk skatīt korupcijas lieta, kurā apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, iesniegusi atlūgumu, neinformējot par darba pamešanas iemesliem ne savu priekšniecību, ne Tiesu administrāciju, ne tieslietu ministru, noskaidrojis LTV raidījums "de facto".
 
6.okt
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētais VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) valdes loceklis Edgars Strods neizpaužamu informāciju par plānotajiem valsts ceļu būves iepirkumiem ar sava paziņas, uzņēmēja Armanda Zeihmaņa starpniecību, iespējams, nodevis firmām, kuru līdzīpašnieks ir būvuzņēmējs Armands Garkāns, kurš septembra sākumā pabija KNAB būvnieku karteļa lietā, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".
 
4.okt
Par iespējamu kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu Iekšējās drošības birojs aizturējis divas Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes amatpersonas, savukārt par iespējamu kukuļdošanu personu grupā aizturēti trīs šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā iesaistītie kāda uzņēmuma pārstāvji.
 
2.okt
Rīgas rajona tiesas tiesnese Inese Biteniece, kurai bija iedalīta krimināllieta, kurā par korupciju apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, ir iesniegusi tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) iesniegumu, lūdzot viņu atbrīvot no amata pēc pašas vēlēšanās, pavēstīja Tiesu administrācijas pārstāve Ināra Makārova.
 
2.okt
Karteļi Latvijā nav tikai pēdējā laika aktualitāte, bet gan parādība, kas ilgstoši tikusi "paslaucīta zem tepiķa", trešdien biznesa augstskolas "Turība" rīkotajā diskusijā "Konkurence biznesā: karteļu, lobisma un melnā PR ietekme" norādīja eksperti. 
 
1.okt
Otra VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) valdes locekļa Edgara Stroda lietā aizturētā persona ir saistīta ar kādu kapitālsabiedrību.
 
1.okt
Satiksmes ministrija kā VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) kapitāldaļu turētājs nolēmusi atbrīvot no amata Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturēto LVC valdes locekli Edgaru Strodi.
 
30.sep
Latvijas Zemnieku savienība (LZS) iestājas par saviem biedriem, un vēlamas tiesisku un likumīgu situācijas izvērtējumu, tā partijas biedra, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Aigara Vītola (LZS) iespējamu iesaisti kukuļošanā komentēja LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.
 
30.sep
Ķekavas novada domes priekšsēdētāja un abi viņas vietnieki šovakar izturēja opozīcijas rosināto neuzticības balsojumu un amatus saglabās
 
25.sep
Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmums SIA "Rīgas satiksme" ieķīlājis 15 "Solaris Urbino" autobusus, liecina "Lursoft" informācija.
 
24.sep
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesis Imants Dzenis šodien apmierināja bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda advokāta pieteikto noraidījumu prokuroram Uldim Cinkmanim.
 
20.sep
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.
 
18.sep
Daugavpils domei līdz šim nav izdevies atgūt 300 000 eiro, kas samaksāti avansā korupcijas skandālā iesaistītajai SIA "Modus būve", preses konferencē informēja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).
 
18.sep
Lai saglābtu iespēju piedalīties 100 miljonus vērtajā Ķekavas apvedceļa projektā, SIA Ceļu būvniecības sabiedrība Igate ir gatava reorganizēties, mainīt valdes sastāvu, konkursā mainīt māti pret meitu, startēt kā apakšniece. Darīt jebko, kas par nepieciešamu tiktu uzskatīts Eiropas Savienības institūcijās. Un arī publiski taisnoties – vakar beidzot tika sasaukta iepriekš izmeklētāju aizkavētā preses konference.
 
17.sep
SIA "Ceļu būves sabiedrībai "Igate"" ("Igate") ir aizdomas, ka patlaban Iekšējās drošības biroja (IDB) sāktajā izmeklēšanā ir ieinteresētas kādas personas, kuras vēlas kavēt valsts robežjoslas izbūvi un kopumā traucēt uzņēmuma darbu, otrdien preses konferencē sacīja "Igates" valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns un viņa advokāts Āris Bočs. 
 
16.sep
Būvnieku karteļa krimināllietā Aizsardzības ministrijas (AM) amatpersonas nav aicinātas uz liecību sniegšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB),  apliecināja ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins, uzsverot, ka aizsardzības nozarē ir izveidota caurskatāma iepirkumu sistēma.
 
12.sep
Tā dēvētajā būvnieku karteļa krimināllietā figurē aptuveni desmit bijušo un esošo politiķu vārdi, to skaitā arī finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), politiķis Edgars Jaunups (LA), bijusī finanšu un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), bijusī partijas "Vienotība" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs (Saskaņa), šodien vēsta žurnāls "Ir".
 
12.sep
Publiski izskanējušie pārmetumi par tiesībsargājošo institūciju, iespējams, novēlotu rīcību tā dēvētajā būvnieku karteļa krimināllietā ir pilnīgi nepamatoti, jo ātrāka reaģēšana varētu radīt liekas problēmas, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" skaidroja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.