Korupcijas skandāli

24.mai
Pēc Iekšējās drošības biroja (IDB) sāktās korupcijas lietas saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas būvniecību iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) vērtēs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonu atbildību, teica padomnieks Kārlis Miksons.
 
23.mai
"Rīgas satiksme" informē, ka no 1. jūnija līdz vasaras sezonas beigām būs izmaiņas atsevišķos sabiedriskā transporta maršrutos un to kustības sarakstos, tāpat tiks veiktas izmaiņas vairākos minibusu un ekspresbusu maršrutos.
 
19.mai
Raidījuma "Nekā personīga" rīcībā nonākusi informācija, kas ļauj skaidrāk izprast, kāpēc šo pirmdien KNAB aizturēja Rīgas domes nodibinājuma Rīgas tūrisma attīstības birojs vadītāju un darbinieci. Izmeklētāju rokās nonākuši dukumenti, kas atklāj, ka pirms iepriekšējās Saeimas vēlēšanām šis Rīgas domes nodibinājums, kas saņem naudu no Rīgas budžeta, veicis vismaz 10 pārskaitījumus vairākiem politiskās komunikācijas konsultantiem no Vācijas, Zviedrijas un Spānijas. Viens no viņiem savulaik gatavojis kampaņu Vācijas kanclerei Angelai Merkelei.
 
18.mai
„Rīgas satiksme" informē, ka no 18.maija slēgtais 11.maršruta tramvajs tiks aizvietots ar 11T.autobusu "Abrenes iela - Mežaparks.
 
17.mai
Naktī no 18. uz 19. maiju, kad norisinās Muzeju nakts pasākumi, A. Deglava pārvads tiks slēgts satiksmei no plkst. 0.30. Līdz ar to 22. trolejbusa un 3., 50., 51. autobusa maršruti Muzeju nakts papildreisos pēc plkst. 0.30 kursēs pa apvedceļu.
 
16.mai
Tuvāko dienu laikā Rīgas domes vadība Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdē plāno iecelt jaunu pagaidu valdes locekli, apstiprināja Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR).
 
15.mai
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien no Valsts policijas izolatora Čiekurkalnā atbrīvojis pirmdien aizturēto Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes locekli Vitu Jermoloviču, apstiprināja viņas aizstāvis Raivo Klotiņš.
 
13.mai
Rīgas Tūrisma attīstības birojā (RTAB) šorīt ieradušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki, novēroja aģentūra LETA.
 
12.mai
680 000 eiro no “Rīgas satiksmes” budžeta pārskaitīti “Darbinieku un arodbiedrību sadarbības padomei”, kas izveidota tikai pērnā gada vasarā, ziņo LTV raidījums “de facto”. “Darbinieku un arodbiedrību sadarbības padomi” vada Osvalds Sausverds – bijušais arodbiedrības “LABA” valdes loceklis un “Arodbiedrību koordinācijas centra” valdes priekšsēdētājs.
 
9.mai
Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" un "Rīgas ūdens" maksājušas nodibinājumam "Riga.lv" par publicitātes nodrošināšanu, kamēr no citām pašvaldības kapitālsabiedrībām nodibinājums par šādu pakalpojumu naudu nav iekasējis, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
 
9.mai
Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu pamatojoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sniegto informāciju par pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" (RS) konsultantu, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu.
 
8.mai
Kamēr liela daļa sabiedrības šausminās par koruptīvajām orģijām, kuras notika Rīgas satiksmes iepirkumos, ir pamats domāt, ka ministriju padotības iestādēs iepirkumu orģiju organizatori jau ir aiziepirkušies tiktāl, ka grauj Latvijas starptautisko reputāciju. Diemžēl viss virzās uz to, lai būtu pamats apšaubīt Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātu leģitimitāti Latvijas teritorijā.
 
7.mai
Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) lēmums lauzt līgumu par Skanstes tramvaja līnijas projekta īstenošanu Rīgā ir nepamatots un neatbilstošs faktiskajiem apstākļiem, norāda SIA "Rīgas satiksme".
 
6.mai
Pirmdien sabiedriskais transports Rīgā, kā arī ekspresbusi un minibusi kursēs pēc brīvdienu grafika, informēja SIA "Rīgas satiksme" pārstāvis Viktors Zaķis.
 
2.mai
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir pieņēmusi lēmumu izbeigt līgumu ar uzņēmumu "Rīgas satiksme" (RS) par Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansētā Skanstes tramvaja projekta īstenošanu.
 
1.mai
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Jēkaba Straumes paziņojums, ka pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" fiktīvo konsultantu lieta neesot KNAB kompetencē, ir vairāk nekā satraucošs, pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).
 
29.apr
"Rīgas satiksme" informē, ka pirmssvētku un svētku dienā būs izmaiņas sabiedriskā transporta, autostāvvietu un klientu apkalpošanas centru darbībā, informēja uzņēmumā.
 
29.apr
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir saskatījis padsmit iespējamus fiktīvus konsultantus SIA "Rīgas satiksme", izriet no biroja priekšnieka Jēkaba Straumes teiktā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".
 
28.apr
“Rīgas satiksmes” konsultantu sarakstā atrodamo esošo un bijušo Rīgas domes deputātu līgumu kopsumma piecu gadu laikā gandrīz sasniedza 600 tūkstošus eiro, aprēķināja Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
 
28.apr
Valsts policija (VP) sākusi vērtēt no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) saņemto informāciju par pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" (RS) konsultantu, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu, informēja VP.