Korupcijas skandāli

Vakar, 21:30
Reaģējot uz Rīga mēra Nila Ušakova šodienas lēmumu Vitāliju Reinbahu joprojām juridiski pilnvērtīgi neatjaunot Satiksmes departamenta direktora amatā, bet gan tieši pazemināt līdz pasažieru pārvadājumu kontroliera līmenim uz diviem mēnešiem, Reinbahs to LNT Ziņām nodēvēja par centieniem viņu sagraut psiholoģiski un Ušakova, iespējamo, ņirgāšanos par tiesas lēmumu.
 
Vakar, 20:34
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir pabeigusi pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" audita analīzi un aicinās tiesībsargājošās iestādes izvērtēt, vai nav notikusi fiktīva nodarbinātība un citi pārkāpumi, vēsta "TV3 ziņas".
 
Vakar, 15:25
Rīgas dome ir atjaunojusi Vitāliju Reinbahu darbā Satiksmes departamentā, taču nevis kā vadītāju, bet gan kā Pasažieru pārvadājumu pārvaldes Kontroles dienesta vecāko kontrolieri.
 
17.mar
Aptuveni miljonu eiro gadā "Rīgas satiksme" pēdējos gados ir maksājusi parādu piedziņas uzņēmumam "Conventus". Šī konsultanta darba efektivitāti tagad "Rīgas satiksmei"ierosinājusi izvērtēt auditorkompānija "Ernst&Young", ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "de facto". Tomēr gan parādu piedzinējs, gan "Rīgas satiksme" apgalvo, ka izmaksas esot adekvātas. Izrādās, ka "Rīgas satiksme" līdz šim pati nav varējusi piekļūt CSDD datubāzei un noskaidrot par stāvvietu nesamaksājušo auto īpašniekus, kuriem sūtīt draudu vēstules.
 
16.mar
Rīgā notiekošo pasākumu dēļ šodien galvaspilsētā atsevišķos maršrutos kavējas sabiedriskais transports, brīdina pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme".
 
15.mar
E-talona sistēmas vidējās izmaksas Rīgā kopš 2009. gada, kad tā sāka darboties, ir bijušas 11,49 miljoni EUR, bet kopējās izmaksas šo desmit gadu laikā veidoja 113,346 miljonus EUR. Pie tam e-talona sistēma Rīgā ir izmaksājusi gandrīz par 600 tūkstošiem eiro lētāk, nekā to sākotnēji paredzēja noslēgtais līgums.
 
15.mar
Kolēģi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ir veikuši ļoti efektīvu darbu, ir sākti vairāki kriminālprocesi saistībā ar notiekošajiem ekonomiskajiem procesiem Rīgas domē, un esmu pārliecināts, ka tie noslēgsies ar "taustāmu" rezultātu, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" norādīja Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieks Normunds Mežviets.
 
14.mar
Nākamnedēļ eksperimentālā kārtā Rīgas sabiedriskajā transportā brauks kontrolieri neformālā apģērbā, lai noskaidrotu, cik daudz pasažieru pārvietojas īsos maršruta posmos, nepērkot biļeti, pastāstīja "Rīgas satiksmes" valdes loceklis Jānis Meirāns.
 
14.mar
Satiksmes ministrijai (SM) būs rūpīgi jāizvērtē dotāciju piešķiršana par sabiedriskā transporta pakalpojumiem Rīgā, jo nav novērsti riski, kas saistīti ar SIA "Rīgas satiksme" uzņēmuma prestiža atjaunošanu un kreditoru pārliecināšanu par uzņēmuma veiksmīgu darbību, pastāstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).
 
14.mar
Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" nolēmusi piesaistīt ekspertus, kas izvērtēs uzņēmuma sadarbību ar "Rīgas karti", pastāstīja "Rīgas satiksmes" valdes loceklis Jānis Meirāns.
 
14.mar
Optimizējot mikroautobusu satiksmi Rīgas ielās, SIA "Rīgas satiksme" plāno vairumā "mikriņu" maršrutu likvidēt iespēju izmantot pašvaldības piešķirtos braukšanas atvieglojumus, kā arī nodrošināt, ka abu uzņēmumu transportlīdzekļi nebrauc pa vienu un to pašu maršrutu, aģentūrai LETA pastāstīja "Rīgas satiksmes" valdes loceklis Jānis Meirāns.
 
14.mar
Rīgas mikroautobusos tiek veikta aptauja, lai noskaidrotu, vai SIA "Rīgas mikroautobusu satiksmes" klienti turpinās izmantot sabiedrisko transportu, ja konkrētajā maršrutā vairs nekursēs "mikriņi", bet tikai SIA "Rīgas satiksme" transports, liecina iedzīvotāju publicētā informācija sociālajos tīklos.
 
13.mar
Pēc vakar, 12. martā Rīgas domē notikušās tikšanās starp "Rīgas satiksmes" kapitāldaļu turētāju, "Rīgas satiksmes" valdes locekļiem un uzņēmuma kreditoriem "Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis norāda, ka uzņēmumam priekšā smags darbs.
 
13.mar
Aizdomu ēnas ap Rīgas domi un pašvaldības SIA "Rīgas satiksmi" ir šausmīgas, bet tiksim ar to galā, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
12.mar
Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" pagaidu valdes tikšanās ar uzņēmuma kreditoriem aizritējusi veiksmīgi un aizdevēji piešķirto naudu pagaidām atgriezt nelūdz, apgalvoja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis.
 
11.mar
"Rīgas Satiksmes" (RS) jaunais valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis būtu gatavs pilnībā lauzt līgumu ar "Rīgas mikroautobusu satiksmi", ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pierādītu koruptīvas iepriekšējās vienošanās, piemēram, par braukšanas tarifu apmaksu un maršrutu sadali, kas pašvaldības uzņēmumam būtu radījušas finansiālus zaudējumus, - šovakar vēstīja LNT Ziņas.
 
11.mar
Cik glābjams ir Rīgas pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme (RS), cik tālu ar uzņēmuma reorganizāciju vai neizdevīgu līgumu piesegšanu gatavi iet uzņēmuma akcionāri un esošā valde, kādu kori diriģējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētais Aleksandrs Brandavs? Neatkarīgās intervija ar bijušo pašvaldības uzņēmuma pagaidu valdes vadītāju Anriju Matīsu, kurš amatā tika iecelts pērn decembrī pēc tam, kad KNAB sāka kriminālprocesu par RS iepirkumiem un tika aizturēts uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.
 
10.mar
Auditorkompānijas "Ernst&Young" ziņojumā par “Rīgas Satiksmi” minētais risks, ka pašvaldības uzņēmums pērk degvielu no SIA “RDZ Energy”, kuras īpašnieki noslēpušies ārzonā, nu it kā ir novērsts. Šonedēļ firmas patiesie labuma guvēji beidzot parādījās atklātībā – tie ir Monako dzīvojoši itāļi. Taču, kā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”, viens no viņiem jau ilgāku laiku mēģina panākt, lai no interneta tiktu dzēsts Itālijas policijas ziņojums par ukraiņu mafiju, jo tajā it kā nepatiesi pieminēts viņa vārds, turklāt - līdzās par ieroču baronu dēvētajam Leonīdam Miņinam.
 
8.mar
Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" pagaidu valde izsvērs iespēju piesaistīt ekspertus, kas izvērtētu sadarbības līgumu ar "Rīgas karti", lai gan konkrēts lēmums šajā jautājumā vēl nav pieņemts, pastāstīja uzņēmuma pārstāve Baiba Bartaševiča.
 
8.mar
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) trešdien aizturētais un jau atbrīvotais uzņēmuma "Rīgas karte" valdes loceklis, no amata atstādinātais pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" darbinieks Aleksandrs Brandavs atsakās komentēt apstākļus, kas saistīti ar viņa aizturēšanu.