Tu un tava drošība

10.okt
Straujiem soļiem tuvojas gada tumšākais laiks un tas ir brīdis, kad satiksmes dalībniekiem ir īpaši jāgādā par savu drošību. Gājējiem un velosipēdistiem jārūpējas, lai viņi būtu pamanāmi, bet autobraucējiem jābūt vērīgākiem un jāparūpējas par spēkrata tehnisko stāvokli - gana spožiem lukturiem un labām vējstikla slotiņām, informē Valsts policija.
 
30.sep
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju apzinās, kādā veidā bērni visbiežāk gūst elektrotraumas, tomēr ne visi vecāki ar saviem bērniem pārrunā elektrodrošības noteikumus, lai traumu gūšanas riskus novērstu. Kā liecina AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar pētījumu centru SKDS īstenotā pētījuma “Latvijas iedzīvotāju izpratne par elektrodrošību” rezultāti, lai arī 72 % Latvijas iedzīvotāju ir informēti, ka mazi bērni visbiežāk elektrotraumas gūst, iebāžot dažādus priekšmetus kontaktligzdās, vien 39 % vecāku, kuriem ir vismaz piecus gadus veci bērni, ar savām atvasēm ir pārrunājuši elektrodrošības principus.
 
28.aug
Gatavojoties jaunajam mācību gadam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus un pedagogus pārrunāt ar skolēniem jautājumus, kas saistīti ar drošību – kas jādara, lai nepieļautu ugunsnelaimi un, kā rīkoties gadījumā, ja nelaime ir notikusi un nepieciešama palīdzība. 
 
23.aug
Skolēni jau pavisam drīz atgriezīsies ierastā mācību ritmā pēc pusgada pārtraukuma ārkārtējās situācijas dēļ, un tas nozīmē, ka vecākiem īpaši rūpīgi jāatgādina un jāpārliecinās, vai bērni iegaumējuši drošības noteikumus uzvedībai uz ielas, jo īpaši lietojot tik populāros elektriskos skrejriteņus, uzsver AAS "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA).
 
22.aug
Vasara strauji tuvojas izskaņai, tāpēc daudzi skolēni un viņu ģimenes sāk gatavoties jaunajam mācību gadam un skolas gaitām. Liela daļa skolu jau ir izziņojušas, kā organizēs mācību procesu, turklāt šogad, Covid-19 ierobežojumu dēļ, atgriešanās skolas solos būs izaicinošāka nekā iepriekš. Bērni ārpus skolas ir pavadījuši ilgu laiku un, iespējams, ir aizmirsušās daudzas lietas par drošību uz ielām, sabiedriskajā transportā un citās vietās. Lai atsvaidzinātu zināšanas, drošības portāla “Par drošību!” vadītājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Kārlis Apalups aicina vecākus ar saviem bērniem pārrunāt vairākus būtiskus drošības jautājumus.
 
22.aug
Latvija var saskarties ar 35 dažādiem apdraudējumiem, un augstākais varbūtības līmenis ir epidēmijām, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotā jaunā Civilās aizsardzības plāna projekts, kuru otrdien, 25.augustā, izskatīs valdība.
 
17.aug
Latvijai patlaban nav tiešu militāru draudu, taču aizsardzības resora plānos ir izspēlēti daudzi un dažādi scenāriji par situācijas pasliktināšanos Baltkrievijā, atzina aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
 
2.aug
Saskaņā ar automobiļu, autobūves un tehnoloģiju nozares ekspertu konsultatīvās padomes "Izjūtas uz jūdzi" prognozi tagad savienojamība ir iebūvēta 48% jaunu automobiļu visā pasaulē, bet līdz 2030.gadam šis skaitlis pieaugs līdz 96% (satīkloti auto / connected cars). Pārskatā arī teikts, ka klientu vēlmes mainās no vienkāršām viedtehnoloģijām uz satīklotiem pakalpojumiem, ieskaitot automobiļa apkopi.
 
2.jūl
Zviedrijas autobūves uzņēmums "Volvo Cars", kas pieder Ķīnas autoražotājam "Zhejiang Geely Holding Group", trešdien paziņoja, ka pasaulē atsauc gandrīz 2,2 miljonus automobiļu saistībā ar drošības jostu darbības problēmām.
 
1.jūl
Atjaunināto NATO Baltijas valstu un Polijas aizsardzības plānu galīgā apstiprināšana ļaus pabeigt militārās plānošanas darbus, trešdien pēc tikšanās ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu paziņojuši aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis un Bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Valdemārs Rupšis.
 
30.jun
Pēc mājās pavadītā pavasara atnākusi skaista un saulaina vasara. Vīruss, šķiet, sāk atkāpties, ierobežojumu ir mazāk, un mēs atkal domājam par kopīgiem svētkiem, atpūtu pie dabas, grilēšanu un ugunskuriem. Tāpēc jāatceras, ka bērni ir jāsargā no apdegumiem. Kā droši izbaudīt vakarus pie ugunskura un ko darīt, ja mazais tomēr apdedzinājies, stāsta Rimi Bērniem eksperte, pediatre Sanita Mitenberga.
 
28.jun
Kaspersky pētnieki tiešsaistes iepirkšanās vietnēs ir konstatējuši jaunu tā dēvētā tīmekļa datsmelšanas veida lietotāju maksājumu informācijas zagšanas paņēmienu. Uzbrucēji var ievākt lietotāju kredītkaršu datus, reģistrējot Google Analytics kontus un šo kontu izsekošanas kodu iespraužot vietnes pirmkodā. Ar šo paņēmienu tika uzlauzti aptuveni divi desmiti tiešsaistes veikalu visā pasaulē.
 
27.jun
Spiegošanas risku mazināšanai Latvija plāno gatavot regulējumu, kas noteiks kārtību, kādā ārvalstu dienestu kuģi uzturas Latvijas ūdeņos.
 
20.jun
Nākamnedēļ visā Latvijā svinēsim Līgo un Jāņu dienu, kad cilvēki atpūtīsies dabā, peldēsies, kurinās ugunskurus un grilus. Šogad svētku laikā daudziem būs piecas brīvdienas, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina drošības pamatnoteikumus, kurus jāievēro, lai svētkus un brīvdienas neaptumšotu traģiski nelaimes gadījumi.
 
19.jun
Līgo svētku laikā liela daļa Latvijas iedzīvotāju dodas ārpus mājām, lai izbrauktu pie dabas vai dotos ilgākā atvaļinājumā, tāpēc Drošības nozares kompāniju asociācijas eksperti ir apkopojuši padomus, kā brīvdabas aktivitāšu laikā pasargāt sevi, savu ģimeni un mājokli.
 
19.jun
Tuvojas gada lustīgākie svētki – Jāņi, kas tradicionāli saistās ar svinībām. Lai gan šogad epidemioloģisko prasību dēļ nav ieteicams rīkot plašas viesības ar lielu apmeklētāju pulku, prognozējams, ka iedzīvotāji dosies apciemot savus draugus un radiniekus uz lauku mājām un vasarnīcām, vai izbrauks citviet pie dabas, atstājot mājokļus nepieskatītus. Lai saimnieku prombūtnes laikā mājoklī nepaviesotos zagļi, policija aicina parūpēties par sava mājokļa drošību un palīdzēt pieskatīt kaimiņu īpašumus.
 
2.jun
Valsts drošības dienests (VDD) apzinājis informāciju par drošības riskiem, kas saistīti ar Ķīnā ražotajām "Hikvision" un "Dahua" videonovērošanas kamerām, tāpēc nerekomendē izmantot tādu uzņēmumu ražotas tehnoloģijas, kuru reputācija Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalstīs tiek apšaubīta.
 
1.jun
Ik gadu 1. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tāpat arī jūnijs ir mēnesis, kad bērniem sākas vasaras brīvlaiks. Lai vasaru varētu izbaudīt bez liekām raizēm un izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, Valsts policija ir sagatavojusi drošības līgumu – vienošanās paraugu starp vecākiem un bērniem, tādējādi aicinot vecākus bērniem atgādināt par drošību vasarā, pārrunājot dažādus ar bērnu drošību saistītus jautājums.
 
30.mai
Lietuvā un Igaunijā salīdzinot ar Latviju, informatīvie uzbrukumi notiek biežāk,  pastāstīja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.
 
29.mai
Lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību.