Tu un tava drošība

11.feb
Aicinot ikvienu aizdomāties par to, kā pasargāt sevi un savus tuvākos interneta vidē, digitālā iniciatīva "Samsung Skola nākotnei" ir apkopojusi sešus kiberdrošības higiēnas ieteikumus.
 
10.feb
Personu datu pārkāpumi, bieži ļaunprogrammatūras uzbrukumi, mikromērķētas un personalizētas reklāmas sociālajos tīklos ir tikai daži no mūsdienu digitālajiem riskiem. Aicinot ikvienu aizdomāties par to, kā pasargāt sevi un savus tuvākos interneta vidē, digitālā iniciatīva Samsung Skola nākotnei ir apkopojusi sešus kiberdrošības higiēnas ieteikumus.
 
4.jan
Skolēnu brīvlaiks ir labākais laiks, lai ar bērniem vēlreiz pārrunātu drošības jautājumus, kā arī iepazītos ar izglītojošo spēli Hei, mosties!, kas veidota ar mērķi pilnveidot bērnu un jauniešu izpratni par vardarbību un mudināt viņus par to neklusēt, bet aktīvi rīkoties, lai pasargātu no ļaunprātīgas rīcības gan sevi, gan citus, atgādina Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciālisti.
 
2.jan
Ir palielinājušies Arktikas militarizācijas draudi, kas tieši ietekmē arī Latvijas un tās sabiedroto nacionālās drošības intereses, uzsvērts ārlietu ministra ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) jautājumos 2018.gadā.
 
18.dec 2018
Ziemassvētku gaidīšanas laikā AS Sadales tīkls (ST) aicina pastiprināti ievērot elektrodrošības un ugunsdrošības noteikumus un darbavietas vai mājokļu dekorēšanai izmantot tikai drošus un pārbaudītus elektriskos svētku rotājumus. Lai samazinātu elektrotraumu gadījumus, ST ir apkopojis elektrodrošības padomus, kuri būtu jāņem vērā katram, kas plāno svētku noskaņās izrotāt mājokli vai organizēt pasākumu ārpus telpām.
 
18.dec 2018
Svecītes Adventes vainagā un egļu zaros, krāšņs svētku salūts, atnākot Jaunajam gadam un mirdzošas lampiņu virtenes, kas priecē no māju logiem, skatlogiem, jumtiem un piemājas kokiem – šīs lietas rada svētku noskaņu un patīkamas sajūtas, taču, neievērojot piesardzību, tas ir arī drauds mūsu drošībai. Lai svētkus neaptumšotu neuzmanības neradīta nelaime, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore, Biznesa augstskolas Turība absolvente Agrita Vītola savā viedoklī dalās ar padomiem, ko ieteicams ievērot ikvienam svinētājam.
 
14.dec 2018
Latvijas ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) dienaskārtībā arī turpmāk vienai no galvenajām prioritātēm ir jābūt drošībai. Šogad daudz paveikts aizsardzības stiprināšanā, taču šajā jomā nedrīkstam atslābt. Ņemot vērā aktuālos mūsdienu izaicinājumus, jāpilnveido drošības struktūra un jāstiprina ES un NATO sadarbība, piektdien, 14.decembrī, sacīja Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāti, iepazīstoties ar ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma projektu.
 
14.dec 2018
Ziemassvētkiem tuvojoties, cilvēki savās mājās noskaņas radīšanai iededz svecītes, taču dažiem šis prieks var radīt patiesi lielus bojājumus mājoklim. Adventes un Ziemassvētku laikā lielākais drauds īpašumam ir uguns nodarītie postījumi, kura seku likvidēšanai jāiegulda visvairāk līdzekļu, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) apkopotie dati. BTA aicina pievērst īpašu uzmanību un būt daudz piesardzīgākiem, izmantojot atklātu liesmu, ziemas skaistākos svētkus sagaidot.
 
8.dec 2018
Aizsardzības ministrija (AM) rosina visām ministrijām līdz nākamā gada augustam sagatavot priekšlikumus par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu.
 
28.nov 2018
Drošības policija (DP) aizturējusi trīs personas, tostarp prokremlisko aktīvistu Juriju Aleksejevu, saistībā ar darbībām, kas, iespējams, veiktas nolūkā palīdzēt ārvalstij vērsties pret Latvijas drošību.
 
26.nov 2018
Kāda sociālā tīkla lietotāja Latvijā brīdinājusi līdzcilvēkus, kuri, iespējams, reizēm aizmirst rūpēties par savu mājokļu drošību.
 
12.nov 2018
Politiskā situācija pasaulē attīstās pēc sinusoīdas principa - brīžiem saspīlējums aug, bet brīžiem nāk atslābums, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš, atzīstot, ka pašlaik saspīlējums aug.
 
23.okt 2018
Aizvadītās nedēļas nogalē Dublinā 21 cilvēks saņēmis "National Bravery Award"- apbalvojumu par drošsirdību, glābjot cita cilvēka dzīvību. Viņu vidū ir arī 12 gadus veca latviešu meitene.
 
28.sep 2018
Par spīti populistu un nacionālistu kustību pacēlumam, Eiropa joprojām ir demokrātiska, atklājot ikgadējo augsta līmeņa drošības un aizsardzības forumu "Rīgas konference 2018", sacīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.
 
24.sep 2018
Lielāka braukšanas pieredze, stabils darba grafiks, mazāk nakts maiņu, biežāki braukšanas pārtraukumi, tiešā vadītāja atbalsts un atbalstoša darba kolēģu attieksme – šie faktori ir būtiski profesionālo autovadītāju stresa mazinātāji, kas savukārt veicina drošāku braukšanu. Autovadītājam, kurš nedēļā nobrauc vairāk par 50 stundām, ir par 95% lielāka iespējamība iekļūt satiksmes negadījumā, atzīst satiksmes psihologi un atgādina, ka autovadītāja veselība un stresa noturība ir vērtība, par kuru jārūpējas ne mazāk kā par transporta līdzekļu tehnisko stāvokli.
 
6.sep 2018
Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) izveidos komisiju, kas vērtēs, vai Igaunijā aizdomās par spiegošanu aizturētā Aizsardzības spēku virsnieka darbība ir atstājusi ietekmi uz Latvijas drošību.
 
5.sep 2018
Pirmā skolas diena ar savu svinīgumu un skaistajiem mirkļiem gribot negribot liek palepoties par īpašo dienu un parādīt citiem, kā atvase dodas uz savu pirmo skolas dienu vai jau atgriežas starp savējiem klasē. Tomēr drošības dienesti aicina vecākus šos mirkļus atstāt iemūžinātus vien ģimenes lokā nevis publicēt internetā. Kāpēc?
 
13.aug 2018
Pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem, būdams iesaukts padomju armijā, piedalījos šaušanas apmācībās no bruņotās kaujas mašīnas (BMP1) lielgabala. Ļaudis bez armijas pieredzes šādu kaujas mašīnu parasti dēvē par tanku, jo BMP ārēji ir līdzīga kaujas tankam.
 
10.aug 2018
Latvijas robežas tuvumā šonedēļ četras reizes konstatēti Krievijas bruņoto spēku kuģi un lidmašīnas.
 
6.aug 2018
Šogad līdz 1.jūlijam Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) ir veicis 326 publisko ēku ekspluatācijas pārbaudes un 48% pārbaudīto ēku bija labā vai teicamā stāvoklī, informēja BVKB.