Tu un tava drošība

14.jūl
Kāda sieviete sociālajā tīklā facebook pastāstījusi par visai satraucošu gadījumi. Proti, lielveikalā viņu uzrunājušas divas meitenes, kuras lūgušas palīdzību, jo nezināja, ko viņām darīt situācijā, kad abām seko kāds vīrietis.
 
28.jun
Bērnu drošība ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem brīdī, kad vecāki izvēlas jaunu ģimenes automašīnu. Auto ražotāji nemitīgi attīsta inovācijas, kas nodrošina bērnu drošību un komfortu, tomēr neiztrūkstošs drošības aspekts ir vecāku zināšanas un prasmes tās izmantot un parūpēties, ka ikdienas braucienos bērna sēdvieta automašīnā ir atbilstošā tehniskā kārtībā.
 
24.jun
Salīdzinot ar pērnā gada Līgo svētku dienu, šogad šajā dienā ugunsnelaimēs nav cietušu cilvēku, bet ir saņemti nedaudz vairāk maldinošu izsaukumu - pērn tie bija 45, bet šogad 57,  informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.
 
16.jun
Jaunas virtuves ierīkošana mājās ir atbildīgs lēmums, pirms kura pieņemšanas ikvienam būtu jāveic vajadzību izvērtēšana. Viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas var ietekmēt virtuves dizainu un funkcionalitāti, ir ģimenē augošs mazs bērns. "Arens Rīga" dizaineru komanda dalās ar 5 ieteikumiem, kas jāņem vērā, lai virtuvi padarītu par drošu telpu.
 
5.jun
Donavā 30. maijā neliels tūristu kuģītis pēc sadursmes nogrima septiņu sekunžu laikā. Ja pasažieriem būtu uzvilktas glābšanas vestes, izdzīvojušo skaits varēja būt lielāks, nevis tikai septiņi. Iespējams, izglābtos visi. Latvijā izklaides vai upju kuģīšiem ir jābūt nodrošinātiem ar glābšanas aprīkojumu, un tāds ir. Tomēr brauciena laikā netiek prasīts obligāti uzvilkt glābšanas vestes, izņemot bērnus līdz 12 gadu vecumam.
 
5.jun
Lai vairotu izpratni par drošību jaunākajiem sabiedriskā transporta pasažieriem, šogad aizsākās Rīgas pašvaldības policijas sociālo eksperimentu – drošības stundu cikls “Drošības busiņš”, kas veidots ciešā sadarbībā ar Rīgas satiksme.
 
5.jun
Centrālā statistikas pārvalde (CSP) no 2016. gada rudens līdz 2017. gada pavasarim veica iedzīvotāju aptauju par dzīves kvalitāti Latvijas lielākajās pilsētās. Rīga šajā apsekojumā nebija iekļauta, jo tur līdzīgu aptauju veica socioloģisko pētījumu uzņēmums 2015. gadā.
 
1.jun
Šodien ir Starptautiskā bērnu aizsardzības diena un arī vasaras brīvlaika pirmā diena. Tādēļ, lai vecāki un bērni vasaru izbaudītu bez raizēm, Valsts policija aicina vecākus atgādināt bērniem par drošību.
 
31.mai
Pavisam drīz sāksies skolēnu brīvlaiks, tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību, lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm.
 
29.apr
68% no mājokļa apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem ir par ūdens noplūžu radītiem bojājumiem. Lai noplūdes laikus pamanītu, veļas un trauku mazgājamās mašīnas jālieto, kad cilvēki atrodas mājās  un ir nomodā.  "If Apdrošināšana" veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka tikai 55% no cilvēkiem Latvijā trauku un veļas mazgājamo tehniku vienmēr darbina, kad paši ir mājās.  
 
29.apr
Latvijas Mākslas akadēmijai (LMA) ugunsdrošības un ventilācijas sistēmas sakārtošanai vajadzīgi vairāk nekā 400 000 eiro. Savukārt Nacionālajai mākslu vidusskolai (NMV) zāles pārbūvei – 44 000 eiro. Valdība šobrīd šo jautājumu izskatīšanu ir atlikusi, lai gan Kultūras ministrija (KM) uzstāj, ka kavēšanās tikai pasliktinās situāciju un apdraudēs cilvēku drošību un veselību.
 
20.apr
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus Lieldienu brīvdienās neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību, tostarp nededzināt kūlu un pieskatīt grilus, informēja VUGD.
 
9.apr
Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (Civilās aviācijas aģentūra) norāda, ka šī gada pirmajā ceturksnī starptautiskajā lidostā “Rīga” 144 pasažieriem atteikts lidojums neadekvātas uzvedības vai būtiska alkohola reibuma dēļ.
 
22.mar
Rīgā bērnu vecāki nespēja noticēt savām acīm, kad ieraudzīja, ka uz Rīgas 34. vidusskolas jumta uzradusies mobilo sakaru bāzes stacija, vēsta raidījums "Bez Tabu".
 
19.mar
Eiropas Savienība (ES) otrdien paziņoja, ka tiks atvēlēti līdz 500 miljoniem eiro aizsardzības projektu finansējumam, arī tā dēvētā eirodrona izstrādei.
 
14.mar
Karsti dzērieni, sadzīves ķīmija un mēbeles - šie ir biežākie bērnu traumu cēloņi mājās, norāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta feldšeris Rafaels Ciekurs. Viņš apgalvo, ka ir svarīgi, lai vecāki jau pirms bērna ienākšanas ģimenē būtu sagatavojušies un informēti par to, kā mājokli padarīt drošu bērniem. IKEA interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija sniedz padomus, kā parūpēties par drošību mājās.
 
13.mar
Sabiedrības vērtējums par Valsts policijas darbu šogad sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni, turklāt cilvēki Latvijā fiziskā aspektā jūtas tik droši kā nekad agrāk, šodien žurnālistiem pastāstīja pētījumu aģentūras SKDS direktors Arnis Kaktiņš.
 
12.mar
Par Eiropas drošības nostiprināšanas jautājumiem pagājušajā nedēļā Eiropas Tautas partiju (ETP) grupa rīkoja biroja sanāksmi Varšavā (Polija). Sanāksmes mērķis un uzdevums bija Eiropas Parlamenta lielākās partiju grupas vēlme apliecināt Eiropas un galvenokārt Austrumeiropas sabiedrībai, ka ES dalībvalstu drošība ir viens no tās prioritāriem jautājumiem. Lai to parādītu, Eiropas Parlamenta ETP grupas prezidents un kandidāts uz Eiropas Komisijas prezidenta amatu Manfreds Vēbers tikās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu. Ietekmīgākās ES dalībvalsts Vācijas aizsardzības ministre Ursula fon der Loijena arī piedalījās sanāksmē, parādot šīs valsts līdzdalības gatavību Eiropas militāro spēku nostiprināšanā.
 
28.feb
ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita šodien tiekoties ar aizsardzības ministru Arti Pabriku (AP) atkārtoti apliecinājusi, ka ASV turpinās savu spēku klātbūtni Latvijā, lai stiprinātu reģionālo drošību, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.
 
11.feb
Aicinot ikvienu aizdomāties par to, kā pasargāt sevi un savus tuvākos interneta vidē, digitālā iniciatīva "Samsung Skola nākotnei" ir apkopojusi sešus kiberdrošības higiēnas ieteikumus.