Tu un tava drošība

9:06
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus Lieldienu brīvdienās neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību, tostarp nededzināt kūlu un pieskatīt grilus, informēja VUGD.
 
9.apr
Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (Civilās aviācijas aģentūra) norāda, ka šī gada pirmajā ceturksnī starptautiskajā lidostā “Rīga” 144 pasažieriem atteikts lidojums neadekvātas uzvedības vai būtiska alkohola reibuma dēļ.
 
22.mar
Rīgā bērnu vecāki nespēja noticēt savām acīm, kad ieraudzīja, ka uz Rīgas 34. vidusskolas jumta uzradusies mobilo sakaru bāzes stacija, vēsta raidījums "Bez Tabu".
 
19.mar
Eiropas Savienība (ES) otrdien paziņoja, ka tiks atvēlēti līdz 500 miljoniem eiro aizsardzības projektu finansējumam, arī tā dēvētā eirodrona izstrādei.
 
14.mar
Karsti dzērieni, sadzīves ķīmija un mēbeles - šie ir biežākie bērnu traumu cēloņi mājās, norāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta feldšeris Rafaels Ciekurs. Viņš apgalvo, ka ir svarīgi, lai vecāki jau pirms bērna ienākšanas ģimenē būtu sagatavojušies un informēti par to, kā mājokli padarīt drošu bērniem. IKEA interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija sniedz padomus, kā parūpēties par drošību mājās.
 
13.mar
Sabiedrības vērtējums par Valsts policijas darbu šogad sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni, turklāt cilvēki Latvijā fiziskā aspektā jūtas tik droši kā nekad agrāk, šodien žurnālistiem pastāstīja pētījumu aģentūras SKDS direktors Arnis Kaktiņš.
 
12.mar
Par Eiropas drošības nostiprināšanas jautājumiem pagājušajā nedēļā Eiropas Tautas partiju (ETP) grupa rīkoja biroja sanāksmi Varšavā (Polija). Sanāksmes mērķis un uzdevums bija Eiropas Parlamenta lielākās partiju grupas vēlme apliecināt Eiropas un galvenokārt Austrumeiropas sabiedrībai, ka ES dalībvalstu drošība ir viens no tās prioritāriem jautājumiem. Lai to parādītu, Eiropas Parlamenta ETP grupas prezidents un kandidāts uz Eiropas Komisijas prezidenta amatu Manfreds Vēbers tikās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu. Ietekmīgākās ES dalībvalsts Vācijas aizsardzības ministre Ursula fon der Loijena arī piedalījās sanāksmē, parādot šīs valsts līdzdalības gatavību Eiropas militāro spēku nostiprināšanā.
 
28.feb
ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita šodien tiekoties ar aizsardzības ministru Arti Pabriku (AP) atkārtoti apliecinājusi, ka ASV turpinās savu spēku klātbūtni Latvijā, lai stiprinātu reģionālo drošību, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.
 
11.feb
Aicinot ikvienu aizdomāties par to, kā pasargāt sevi un savus tuvākos interneta vidē, digitālā iniciatīva "Samsung Skola nākotnei" ir apkopojusi sešus kiberdrošības higiēnas ieteikumus.
 
10.feb
Personu datu pārkāpumi, bieži ļaunprogrammatūras uzbrukumi, mikromērķētas un personalizētas reklāmas sociālajos tīklos ir tikai daži no mūsdienu digitālajiem riskiem. Aicinot ikvienu aizdomāties par to, kā pasargāt sevi un savus tuvākos interneta vidē, digitālā iniciatīva Samsung Skola nākotnei ir apkopojusi sešus kiberdrošības higiēnas ieteikumus.
 
4.jan
Skolēnu brīvlaiks ir labākais laiks, lai ar bērniem vēlreiz pārrunātu drošības jautājumus, kā arī iepazītos ar izglītojošo spēli Hei, mosties!, kas veidota ar mērķi pilnveidot bērnu un jauniešu izpratni par vardarbību un mudināt viņus par to neklusēt, bet aktīvi rīkoties, lai pasargātu no ļaunprātīgas rīcības gan sevi, gan citus, atgādina Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciālisti.
 
2.jan
Ir palielinājušies Arktikas militarizācijas draudi, kas tieši ietekmē arī Latvijas un tās sabiedroto nacionālās drošības intereses, uzsvērts ārlietu ministra ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) jautājumos 2018.gadā.
 
18.dec 2018
Svecītes Adventes vainagā un egļu zaros, krāšņs svētku salūts, atnākot Jaunajam gadam un mirdzošas lampiņu virtenes, kas priecē no māju logiem, skatlogiem, jumtiem un piemājas kokiem – šīs lietas rada svētku noskaņu un patīkamas sajūtas, taču, neievērojot piesardzību, tas ir arī drauds mūsu drošībai. Lai svētkus neaptumšotu neuzmanības neradīta nelaime, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore, Biznesa augstskolas Turība absolvente Agrita Vītola savā viedoklī dalās ar padomiem, ko ieteicams ievērot ikvienam svinētājam.
 
14.dec 2018
Latvijas ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) dienaskārtībā arī turpmāk vienai no galvenajām prioritātēm ir jābūt drošībai. Šogad daudz paveikts aizsardzības stiprināšanā, taču šajā jomā nedrīkstam atslābt. Ņemot vērā aktuālos mūsdienu izaicinājumus, jāpilnveido drošības struktūra un jāstiprina ES un NATO sadarbība, piektdien, 14.decembrī, sacīja Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāti, iepazīstoties ar ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma projektu.
 
14.dec 2018
Ziemassvētkiem tuvojoties, cilvēki savās mājās noskaņas radīšanai iededz svecītes, taču dažiem šis prieks var radīt patiesi lielus bojājumus mājoklim. Adventes un Ziemassvētku laikā lielākais drauds īpašumam ir uguns nodarītie postījumi, kura seku likvidēšanai jāiegulda visvairāk līdzekļu, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) apkopotie dati. BTA aicina pievērst īpašu uzmanību un būt daudz piesardzīgākiem, izmantojot atklātu liesmu, ziemas skaistākos svētkus sagaidot.
 
8.dec 2018
Aizsardzības ministrija (AM) rosina visām ministrijām līdz nākamā gada augustam sagatavot priekšlikumus par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu.
 
28.nov 2018
Drošības policija (DP) aizturējusi trīs personas, tostarp prokremlisko aktīvistu Juriju Aleksejevu, saistībā ar darbībām, kas, iespējams, veiktas nolūkā palīdzēt ārvalstij vērsties pret Latvijas drošību.
 
12.nov 2018
Politiskā situācija pasaulē attīstās pēc sinusoīdas principa - brīžiem saspīlējums aug, bet brīžiem nāk atslābums, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš, atzīstot, ka pašlaik saspīlējums aug.
 
23.okt 2018
Aizvadītās nedēļas nogalē Dublinā 21 cilvēks saņēmis "National Bravery Award"- apbalvojumu par drošsirdību, glābjot cita cilvēka dzīvību. Viņu vidū ir arī 12 gadus veca latviešu meitene.
 
28.sep 2018
Par spīti populistu un nacionālistu kustību pacēlumam, Eiropa joprojām ir demokrātiska, atklājot ikgadējo augsta līmeņa drošības un aizsardzības forumu "Rīgas konference 2018", sacīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.