Tu un tava drošība

14.dec
Latvijas ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) dienaskārtībā arī turpmāk vienai no galvenajām prioritātēm ir jābūt drošībai. Šogad daudz paveikts aizsardzības stiprināšanā, taču šajā jomā nedrīkstam atslābt. Ņemot vērā aktuālos mūsdienu izaicinājumus, jāpilnveido drošības struktūra un jāstiprina ES un NATO sadarbība, piektdien, 14.decembrī, sacīja Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāti, iepazīstoties ar ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma projektu.
 
14.dec
Ziemassvētkiem tuvojoties, cilvēki savās mājās noskaņas radīšanai iededz svecītes, taču dažiem šis prieks var radīt patiesi lielus bojājumus mājoklim. Adventes un Ziemassvētku laikā lielākais drauds īpašumam ir uguns nodarītie postījumi, kura seku likvidēšanai jāiegulda visvairāk līdzekļu, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) apkopotie dati. BTA aicina pievērst īpašu uzmanību un būt daudz piesardzīgākiem, izmantojot atklātu liesmu, ziemas skaistākos svētkus sagaidot.
 
8.dec
Aizsardzības ministrija (AM) rosina visām ministrijām līdz nākamā gada augustam sagatavot priekšlikumus par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu.
 
28.nov
Drošības policija (DP) aizturējusi trīs personas, tostarp prokremlisko aktīvistu Juriju Aleksejevu, saistībā ar darbībām, kas, iespējams, veiktas nolūkā palīdzēt ārvalstij vērsties pret Latvijas drošību.
 
26.nov
Kāda sociālā tīkla lietotāja Latvijā brīdinājusi līdzcilvēkus, kuri, iespējams, reizēm aizmirst rūpēties par savu mājokļu drošību.
 
12.nov
Politiskā situācija pasaulē attīstās pēc sinusoīdas principa - brīžiem saspīlējums aug, bet brīžiem nāk atslābums, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš, atzīstot, ka pašlaik saspīlējums aug.
 
23.okt
Aizvadītās nedēļas nogalē Dublinā 21 cilvēks saņēmis "National Bravery Award"- apbalvojumu par drošsirdību, glābjot cita cilvēka dzīvību. Viņu vidū ir arī 12 gadus veca latviešu meitene.
 
28.sep
Par spīti populistu un nacionālistu kustību pacēlumam, Eiropa joprojām ir demokrātiska, atklājot ikgadējo augsta līmeņa drošības un aizsardzības forumu "Rīgas konference 2018", sacīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.
 
24.sep
Lielāka braukšanas pieredze, stabils darba grafiks, mazāk nakts maiņu, biežāki braukšanas pārtraukumi, tiešā vadītāja atbalsts un atbalstoša darba kolēģu attieksme – šie faktori ir būtiski profesionālo autovadītāju stresa mazinātāji, kas savukārt veicina drošāku braukšanu. Autovadītājam, kurš nedēļā nobrauc vairāk par 50 stundām, ir par 95% lielāka iespējamība iekļūt satiksmes negadījumā, atzīst satiksmes psihologi un atgādina, ka autovadītāja veselība un stresa noturība ir vērtība, par kuru jārūpējas ne mazāk kā par transporta līdzekļu tehnisko stāvokli.
 
6.sep
Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) izveidos komisiju, kas vērtēs, vai Igaunijā aizdomās par spiegošanu aizturētā Aizsardzības spēku virsnieka darbība ir atstājusi ietekmi uz Latvijas drošību.
 
5.sep
Pirmā skolas diena ar savu svinīgumu un skaistajiem mirkļiem gribot negribot liek palepoties par īpašo dienu un parādīt citiem, kā atvase dodas uz savu pirmo skolas dienu vai jau atgriežas starp savējiem klasē. Tomēr drošības dienesti aicina vecākus šos mirkļus atstāt iemūžinātus vien ģimenes lokā nevis publicēt internetā. Kāpēc?
 
13.aug
Pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem, būdams iesaukts padomju armijā, piedalījos šaušanas apmācībās no bruņotās kaujas mašīnas (BMP1) lielgabala. Ļaudis bez armijas pieredzes šādu kaujas mašīnu parasti dēvē par tanku, jo BMP ārēji ir līdzīga kaujas tankam.
 
10.aug
Latvijas robežas tuvumā šonedēļ četras reizes konstatēti Krievijas bruņoto spēku kuģi un lidmašīnas.
 
6.aug
Šogad līdz 1.jūlijam Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) ir veicis 326 publisko ēku ekspluatācijas pārbaudes un 48% pārbaudīto ēku bija labā vai teicamā stāvoklī, informēja BVKB.
 
4.jūl
Atgādinām, ka rīt, 5.jūlijā, stājas spēkā grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, paredzot bargākus sodus par vairākiem būtiskiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, tostarp arī par viedierīču lietošanu, transportlīdzeklim esot kustībā, informē Valsts policija.
 
29.jun
Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" ceturtdienas reiss BT691 no Rīgas uz Parīzi atgriezās lidostā "Rīga" pēc pasažiera drošības apsvērumu dēļ, paskaidroja "airBaltic" pārstāve Alise Briede.
 
15.jun
VAS Latvijas Valsts ceļi, sadarbībā ar Valsts policiju, autoskolu Drošas braukšanas skola un Latvijas transporta apdrošinātāju biedrību uzsāk drošas braukšanas kampaņu "Esi pie stūres - atceries fiziku!".
 
13.jun
Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers uzskata, ka ņemot vērā ģeopolitisko situāciju valstī kopumā, augstām amatpersonām nepieciešama instruktāža par drošības pasākumiem savos mājokļos.
 
13.jun
Nacionālie bruņotie spēki šogad sāks rezervistu militāro apmācību, kuru sekmīgi apguvušos rezervistus ieskaitīs bruņoto spēku rezervē rezerves karavīra statusā.
 
9.jun
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 12.jūnijā Strasbūrā notiekošās plenārsesijas laikā diskutēs par iespējām stiprināt Eiropas Savienības (ES) kiberaizsardzību, izveidojot īpašu ātrās reaģēšanas vienību, veicinot jauno militārpersonu apmaiņas programmas, rīkojot mācības un cieši sadarbojoties ar NATO.