Pandēmijas ēnā

14.jun
Liela mēroga pētījums no Oksfordas universitātes liecina, ka miokardīts un perikardīts parādās tikai vakcinētiem cilvēkiem, nevis tiem, kas slimojuši ar Covid-19.
24.mai
Ir radies atkal jauns koronavīrusa variants. Saskaņā ar ASV Slimību kontroles un profilakses centru datiem, KP.2 ir kļuvis par dominējošo koronavīrusa celmu Amerikas Savienotajās Valstīs. Šis vīrusa variants joprojām ir daļa no koronavīrusa Omicron saimes. Kas mums par to jāzina? Skaidro CNN.
7.mai
Ļoti lipīgās slimības gadījumu skaits Apvienotajā Karalistē ir vairāk nekā trīskāršojies, un eksperti mudina grūtnieces un bērnus vakcinēties, raksta euronews.com.
23.apr
Bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča krimināllietu par viltota Covid-19 vakcinācijas sertifikāta iegādi Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā plāno turpināt skatīt 29.aprīlī plkst.9, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
11.apr
Latvijā pagājušajā nedēļā turpināja mazināties saslimstība ar gripu un Covid-19, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
19.mar
Valdība otrdien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) sagatavoto rīkojuma projektu, kas paredz atbalstīt apropriācijas pārdali 1,99 miljonu eiro apmērā, lai segtu izdevumus, kas 2023. gada decembrī radušies saistībā saistībā ar Covid-19 infekcijas uzliesmojumu un tā seku novēršanu.
16.mar
Veselības ministrija (VM) prognozē zemu iedzīvotāju pieprasījumu pēc Covid-19 vakcīnām turpmākajos gados, teikts ministrijas Saeimas Budžeta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai adresētajā vēstulē par priekšlikumiem likumprojektam "grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā".
14.mar
Jauni pētījumi liecina, ka pasaulē paredzamais dzīves ilgums jeb vidējais gadu skaits, ko cilvēks var nodzīvot no dzimšanas brīža, Covid-19 pandēmijas kulminācijas laikā ir samazinājies par 1,6 gadiem.
4.feb
Kādā Ķīnas laboratorijā zinātnieki eksperimenta nolūkos izveidoja mutētu Covid-19 paveidu, kas uzrādīja 100% letalitāti pelēm, kuru gēni bija pēc iespējas tuvāki cilvēka gēniem. Tas teikts Pekinā publiskotajos pētījumu materiālos.
1.feb
Augstākas tiesas (AT) Civillietu departaments ir atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību strīdā starp kovidskeptiķu viļņa partijas "Brīvai stiprai Latvijai" valdes priekšsēdētaju Artūru Berni un TV3 "Bez tabu" žurnālistu Artūru Špaku par goda un cieņas aizskārumu, līdz ar to Bernim būs publiski jāatvainojas un jāsamaksā neliela morālā kaitējuma kompensācija.
9.jan
Valdība šodien atbalstīja grozījumus noteikumos par sadarbspējīgu sertifikātu, kas paredz noteikt derīgu Covid-19 vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu izsniegšanas kārtību Latvijā.
5.jan
Lai arī Latvijā vērojams neliels Covid-19 gadījumu skaita samazinājums un infekcijas izplatība stabilizējusies, slimnīcās joprojām nonāk liels skaits Covid-19 pacientu, un gada pēdējās nedēļās reģistrēts 41 nāves gadījums pacientiem ar koronavīrusu. Gripas izplatība epidēmijas mērogus vēl nav sasniegusi, un nav reģistrēts neviens nāves gadījums.
21.dec 2023
Pagājušās nedēļas gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti aizvien uzrāda stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieaugumu. Saslimstība ar gripu aizvien saglabājās zemā līmenī, tāpēc vakcinācijai ir īpaši labvēlīgs brīdis, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
20.dec 2023
Krievijā sācies noslēpumainas slimības uzliesmojums - visā valstī pie infekciju slimību slimnīcām stāv ātrās palīdzības mašīnu rindas, ziņo izdevums “The Mirror”.
11.dec 2023
Latvijas slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits ir pārsniedzis 500, no kuriem aptuveni pusei Covid-19 ir kā galvenā diagnoze, bet otrai pusei - kā papildu saslimšana, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
5.dec 2023
Nākamajā gadā saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) līgumu Latvija saņems 221 000 vakcīnu pret Covid-19 devu, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
3.dec 2023
Lai gan Covid-19 pandēmija jau ir aiz muguras, tās atstātās sekas izjūtam vēljoprojām. Speciālisti un skolotāji norāda, ka skolēnu atkārtota integrācija mācību vidē pēc ilgās izolācijas ir bijis emocionāli grūts process bērniem. Skolēniem arvien ir grūti iejusties atpakaļ mācību procesā, veidot komunikāciju ar saviem vienaudžiem, tādēļ tie jūtas nomāktāki un izjūt papildu spriedzi. Lai gan tuvojamies pirmā mācību semestra izskaņai, skolotājiem un vecākiem nepieciešams jau laikus domāt par skolēnu labsajūtu pirms nākamā mācību posma. Psihoterapijas speciāliste Zane Veitnere skaidro, kā jauniešu mentālā veselība ir mainījusies pēc Covid-19 pandēmijas un kā skolas var sekot līdzi bērnu labsajūtai. 
12.nov 2023
Starp populārākajām infekcijas slimībām joprojām ir Covid-19, raidījumā TV3 “900 sekundes” norāda Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ludmila Vīksne.
2.nov 2023
Septiņi no desmit visvairāk valsts atbalstā saņēmušajiem uzņēmumiem Covid-19 laikā bija azartspēļu kompānijas, raksta žurnāls "Ir". 
26.sep 2023
Несмотря на то, что весь мир, казалось бы, выдохнул, поскольку чрезвычайная ситуация с COVID-19 закончилась, этот вирус никуда не исчез и даже не прячется. Лето прошло относительно спокойно, но сейчас данные лабораторных анализов, которые обобщает Центр профилактики и контроля заболеваний, показывают, что заболеваемость COVID-19 увеличивается. Из всех проведенных тестов на COVID-19 четверть является позитивными, и это означает, что люди заразились коронавирусом.