Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardPandēmijas ēnā

Latvijā ir konstatēts Covid-19 jaunais variants «Eris», kas jau kopš vasaras izplatās citviet pasaulē, īpaši Ķīnā un ASV, liecina oficiālais valsts notekūdeņu monitorings, kura laikā tiek identificēta un novērota SARS-CoV-2 klātbūtne notekūdeņos 16 pašvaldībās
15.sep Portāls nra.lv
Covid-19 vīruss nekur nebija pazudis, un šobrīd ir vērojams neliels tā pieaugums, saka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
8.sep Ziņu aģentūra LETA
Valdība šodien lēma atbalstīt likumprojektu "Par Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma atzīšanu par spēku zaudējušu", kura mērķis ir atzīt par spēku zaudējušu Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu.
5.sep Ziņu aģentūra LETA
ASV pirmajai lēdijai Džilai Baidenai pirmdien veikts Covid-19 tests bija pozitīvs, bet prezidentam Džo Baidenam tas bija negatīvs, paziņoja Baltā nama administrācija.
5.sep Ziņu aģentūra LETA
Nākamā pandēmija varētu būt vēl nāvējošāka nekā Covid, brīdinā vadošais Apvienotās Karalistes zinātnieks, aicinot labāk sagatavoties nākotnes veselības krīzei, raksta dailymail.co.uk.
6.jūl Portāls nra.lv
Jauni Covid-19 vīrusa paveidi veidojas, bet riska līmenis infekcijas izplatībai vērtējams kā zems, aģentūru LETA informēja Slimības profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja, norādot, ka SPKC regulāri seko līdzi situācijai.
16.jun Ziņu aģentūra LETA
Šodien plānota Covid-19 pandēmijas laikā izveidotās operatīvās vadības grupas sēde, kurā tiks vērtēta iespēja grozīt vai atcelt Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu, šonedēļ valdības sēdē paziņoja Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis.
25.mai Ziņu aģentūra LETA
Pasaules Veselības organizācija (PVO) piektdien paziņojusi, ka globālā koronavīrusa pandēmija vairs nav uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā.
5.mai Ziņu aģentūra LETA
ASV no 11.maija atcels prasību, ka ieceļojošajiem aviopasažieriem jābūt vakcinētiem pret Covid-19, pirmdien paziņoja Baltais nams.
2.mai Ziņu aģentūra LETA
Tiesai nosūtīta krimināllieta par vakcinācijas sertifikāta pirkšanu un viltota sertifikāta lietošanu, ziņo prokuratūra. LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka apsūdzētais šajā lietā ir bijušais Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs, vēsta "Panorāma".
27.apr Portāls nra.lv
Pekinai turpinot mīkstināt nulles kovida politikas prasības, no sestdienas ceļotājiem, kas iebrauc Ķīnā, vairs nebūs jāuzrāda negatīvs polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testa rezultāts.
26.apr Ziņu aģentūra LETA
Papildus elpceļu un kardiovaskulāriem traucējumiem, kas novēroti garā Covid-19 pacientiem, psihiatri un neirologi savā darbā arvien vairāk sastopas ar neiroloģiskiem un psihiatriskiem traucējumiem, kas saistāmi ar Covid-19 pārslimošanu. Atbilstoši statistikai garais Covid-19 attīstās vismaz 10% pacientu pēc smagas Covid-19 norises akūta respiratorā sindroma. Savukārt 20% pacientu, kas bijuši inficēti ar SARS-CoV-2, attīstās vismaz viens ilgtermiņa simptoms.
23.apr Portāls nra.lv
ASV prezidents Džo Baidens pirmdien parakstījis likumu, kas izlūkdienestiem liek atslepenot iespējami vairāk informācijas par Covid-19 izcelsmi, arī par potenciālo saistību starp pandēmiju un laboratoriju Uhaņā, Ķīnā.
21.mar Ziņu aģentūra LETA
Slovākijas veselības iestādes piektdien atcēla gandrīz visus atlikušos Covid-19 ierobežojumus, tomēr cilvēkiem slimnīcās vēl arvien ir jāvalkā sejas maskas.
11.mar Ziņu aģentūra LETA
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 334 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 nav prasījusi neviena cilvēka dzīvību, piektdien paziņojusi Valsts datu aģentūra.
3.mar Ziņu aģentūra LETA
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 295 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi divu cilvēku dzīvību, piektdien paziņojusi Valsts datu aģentūra.
24.feb Ziņu aģentūra LETA
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 251 cilvēkam, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 nav prasījusi neviena cilvēka dzīvību, piektdien paziņojusi Valsts datu aģentūra.
27.jan Ziņu aģentūra LETA
Mēneša laikā pēc karantīnas ierobežojumu mīkstināšanas decembra sākumā Ķīnā reģistrēti gandrīz 60 000 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi, sestdien paziņojis Nacionālās Veselības komisijas Medicīniskās administrācijas birojs.
14.jan Ziņu aģentūra LETA
Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies no 286 līdz 281 pacientam, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.
13.jan Ziņu aģentūra LETA
Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies no 302 līdz 286 pacientiem, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.
12.jan Ziņu aģentūra LETA