Pandēmijas ēnā

12:13
Britu mediķis sociālajā vietnē Instagram, kur dalās ar medicīniskiem padomiem, atklājis trīs populārākās kļūdas, kuras cilvēki pieļaujot, veicot Covid-19 antigēnu testu, atsaucoties uz "Manchester Evening News", ziņo "The Mirror".
 
11:01
Mikroblogošanas vietnes Twitter lietotāji diskutē par rezultātu gaidīšanas laiku pēc labaratorijās veikta Covid-19 testa. Kāds testa rezultātu saņem ļoti ātri, kādam jāgaida ilgāks laiks.
 
10:30
Gandrīz teju ar omikrona izplatīšanos, ārsti pamanīja nelielas atšķirības pacientu simptomos, salīdzinājumā ar iepriekšējiem variantiem, raksta "Business Insider".
 
8:00
Covid-19 pandēmija nebūt nav beigusies, bet naratīvs, ka ar vīrusa omikrona paveidu nav saistīti nekādi riski, ir maldinošs, sacīja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss.
 
7:00
Lai izvairītos saslimt ar Covid-19, plašajā sejas aizsargmasku piedāvājumā internetaptiekās dod priekšroku FFP2 respiratoriem, tomēr viņu māc šaubas par to kvalitāti un solīto efektivitāti, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
 
Vakar, 21:04
Latvijas slimnīcās pirmdien ievietoti 84 Covid-19 pacienti, savukārt 86 sasirgušie izrakstīti, kopējam pacientu skaitam stacionāros sarūkot no 658 līdz 645 pacientiem, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.
 
Vakar, 15:24
Ņemot vērā, ka, strauji pieaugot dažādu nozaru darbinieku darba nespējai, var tikt kavēta sabiedrībai nozīmīgu funkciju izpilde, kā arī var būt traucējumi tautsaimniecībai un uzņēmumu darbībā, valdība otrdien lēmusi atļaut krīzes situācijā kritiski svarīgo nozaru darbiniekiem pēc kontakta ar Covid-19 inficēto mājas karantīnu aizstāt ar testa veikšanu.
 
Vakar, 14:30
Latvijā iedzīvotāji ļoti gausi dodas saņemt balstvakcīnu pret Covid-19. Turklāt lielai daļai iedzīvotāju vakcinācijas sertifikātu termiņš beigsies februārī. Ja pasliktināsies situācija stacionāros, iespējams, nāksies pastiprināt valstī izsludinātos drošības pasākumus, TV3 Ziņas.
 
Vakar, 10:21
Vācijā nu jau tradicionālajos pirmdienas vakaru protestos pret pasākumiem, kas noteikti cīņā ar Covid-19, piedalījušies vairāk nekā 70 000 cilvēku, liecina aplēses, kas balstītas uz policijas datiem.
 
Vakar, 9:20
Eiropas Savienībā no medikamentiem kovida ārstēšanai joprojām neviens nav paredzēts lietošanai ārpus slimnīcas. Taču par divām tablešu zālēm, kas gaida apstiprināšanu Eiropas Zāļu aģentūrā (EZA), jau sacelta milzīga ažiotāža. Cilvēki zvana zāļu lieltirgotavām un gaida, kad šīs zāles varēs iegādāties, vēstīja LTV raidījums "Panorāma".
 
Vakar, 7:00
Latvijas valdība uz 18 dienām likusi visiem ieceļotājiem no astoņām dažādām valstīm veikt Covid-19 testu pirms iekāpšanas transportlīdzeklī. Šobrīd šī norma vairs nav spēkā, taču tā paspējusi sagādāt ne mazums neērtību, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
 
17.jan
Visstraujākais Covid-19 izplatības pieaugums novērojams Rīgas, Liepājas un Valmieras notekūdeņos, mikroblogošanas vietnē "Twitter" pauda Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pārstāve Dita Gudra.
 
17.jan
Tūlītēja balstvakcinācija vairāk nekā uz pusi samazina risku saslimt ar Covid-19, šodien preses konferencē akcentēja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis.
 
17.jan
Ievērību guvis dāņu laikraksta "Ekstra Bladet" raksts, kurā žurnālisti pauž nožēlu par neobjektīvu kovid krīzes atspoguļojumu, tai skaitā par to, "ko patiesībā nozīmē tas, ka cilvēki tiek hospitalizēti ar kovidu, nevis kovida dēļ"".
 
17.jan
Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena nepiedalīsies Eiropas Parlamenta (EP) sesijā Strasbūrā, jo bijusi kontaktā ar Covid-19 pozitīvu cilvēku.
 
17.jan
Lai gan Covid-19 gadījumu skaits pieaug, patlaban netiek novērots līdzvērtīgs stacionēto pacientu kāpums, tādēļ šobrīd vajadzētu rūpīgi sekot līdzi situācijai stacionāros, un tiklīdz pazīmes liecinās par tādu gadījumu skaita pieaugumu, kas varētu apdraudēt slimnīcu spēju funkcionēt, tad noteikti būtu nepieciešams pastiprināt drošības pasākumus, lai pasargātu veselības aprūpes sistēmu, žurnālistiem sacīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
17.jan
Partijas "Latvija pirmajā vietā" dibinātājs Ainārs Šlesers sociālajā vietnē Facebook neslēpis sašutumu par noteikumiem, kā tiek piešķirti Covid-19 sertifikāti Latvijā, salīdzinot ar Lietuvu.
 
17.jan
Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas" atbildējis uz jautājumu par vakcīnu efektivitāti.
 
17.jan
Valsts galvenais infektologs Uga Dumpis prognozē, ka tuvākie divi mēneši būs ļoti sarežģīti. Dumpis saka, ka būtu nepieciešams atkal domāt par kontaktu ierobežošanu, vēstīja TV3 Ziņas.
 
17.jan
Latvijas valdība uz 18 dienām likusi visiem ieceļotājiem no astoņām dažādām valstīm veikt Covid-19 testu pirms iekāpšanas transportlīdzeklī. Šobrīd šī norma vairs nav spēkā, taču tā paspējusi sagādāt ne mazums neērtību, vēstīja raidījums "Bez Tabu".