Pandēmijas ēnā

Vakar, 20:29
Krievijas galvaspilsētā Maskavā, reaģējot uz straujo Covid-19 izplatīšanos, laiks no 15. līdz 19. jūnijam pasludināts par brīvdienām, sestdien paziņojis Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins.
 
Vakar, 12:55
Teju trešā daļa jeb 30% Latvijas iedzīvotāju ir labi informēti par Covid-19 ierobežojumu atvieglojumiem, kas stājās spēkā 1. jūnijā un attiecas uz vakcinētajiem pret Covid-19 un ar Covid-19 pārslimojušajiem, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” jaunākās veiktās aptaujas dati TV3 raidījumā "900 sekundes".
 
11.jun
Kāda Itālijas iedzīvotāja Ryanair lidmašīnā sarīkoja lielu skandālu, jo viņai palūdza uzvlikt sejas aizsargmasku.
 
10.jun
Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba atklāj, ka visiem nevakcinētajiem darbiniekiem ir pateicis, lai pēc atvaļinājuma atbild - vakcinēsies vai ne, vēstīts Evijas Kalnbērzas, Gitas Vīksnes materiālā "Vai var dalīt vakcinētajos un nevakcinētajos" izdevumā "Privātā Dzīve".
 
10.jun
Kāda Latvijas iedzīvotāja mikroblogošanas vietnē Twitter paudusi neizpratni - kā tiks nodrošināts tas, ka cilvēki nekrāpjas ar Covid sertifikātiem.
 
10.jun
Šogad ir pirmā vasara, kad arī karstajā laikā jālieto sejas aizsargmaskas. Raidījums “Bez Tabu” veic eksperimentu, vai sejas aizsargamaska traucē elpot?
 
9.jun
Bijusī veselības ministre Ilze Viņķele mikroblogošanas vietnē Twitter dalījusies ar interesantu stāstu - viņa kādā kafejnīcā Rēzeknē noklausījusies sarunu par to, kāpēc cilvēks izvēlas vakcinēties pret Covid-19.
 
9.jun
Mūziķis Lauris Reiniks sociālās vietnes Instagram "īsajos stāstos" dalījies ar video, kuros parāda, kā pēc vakcinēšanās veicis divus antivielu testus dažādās laboratorijās, lai uzzinātu, cik daudz antivielu pēc potēšanās ir viņa organismā.
 
9.jun
Stratēģija Latvijai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai paredz pasākumus mūsu valsts ekonomiskās aktivitātes atjaunošanai trīs posmos.
 
8.jun
Covid-19 krīzes seku mazināšanai no ES šogad būs papildus pieejami 209 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).
 
8.jun
Mūziķis Lauris Reiniks aicina tos cilvēkus, kas kritizē likumus Latvijā (spriežot pēc Reinika ieraksta Twitter, runa ir par priekšrocībām pret Covid-19 vakcinētām personām), uzzināt, kāda situācija ir citviet Eiropā, piemēram, Francijā.
 
7.jun
Krievijas virusoloģijas un mikrobioloģijas pētījumu centra direktors Deniss Kolbasovs sacīja, ka tagad nav vajadzības vakcinēt mājdzīvniekus pret Covid-19. Pēc ārsta teiktā, piemēram, Krievijā iedzīvotāji tikai pamazām sāk vakcinēt mājdzīvniekus, lai gan šai procedūrai nav starptautisku ieteikumu, ziņo RBC.
 
6.jun
Šogad piecos mēnešos lidostā "Rīga" neesošu Covid-19 dokumentu dēļ lidošana atteikta 534 pasažieriem jeb 0,2% lidotgribētāju, aģentūru LETA informēja lidostas pārstāve Laura Kulakova.
 
6.jun
Diemžēl pat pēc asimptomātiska Covid-19 izslimošanas pacienti var saskarties ar komplikācijām, turklāt reizēm tās nemaz nav uzreiz pamanāmas.
 
5.jun
"Ryanair" reisā no Ibizas uz Milānu nofilmēta kādu itāļu sieviete, kura lidmašīnā sarīkojusi pamatīgu traci sejas maskas dēļ, ziņo "Daily Star".
 
5.jun
Liebritnānijā, Londonas Universitātes koledžas (UCL) zinātnieki veica jaunu pētījumu par Covid-19 vīrusu, informē "The Mirror".
 
4.jun
Mūziķis Horens Stalbe, viesojoties kanāla Rīga TV24 raidījumā "Preses klubs", runājot par atvieglojumiem vakcinētajiem pret Covid-19, uzsver, ka katram cilvēkam ir jābūt iespējai izvēlēties vai viņš vēlas vakcinēties.
 
4.jun
Cilvēki, kuri ir jutīgi pret rūgtu garšu, varot būt labāk aizsargāti pret jauno koronavīrusu, apgalvo ārsti.
 
3.jun
Starptautiskā lidostu padome Eiropā ("ACI Europe") brīdina par riskiem, ka vasarā ceļotājiem būs jāpavada ilgas stundas Eiropas lidostās Covid-19 pārbaužu dēļ.
 
2.jun
Māksliniece un uzņēmēja Valērija Maligina atraitne Elīna, kas sevi dēvē par Helēnu Oru, pastāstījusi par negadījumu Majoros, kuru nācies piedzīvot, jo viņa bijusi bez sejas aizsargmaskas.