Pandēmijas ēnā

Vakar, 17:30
Kāda Twitter lietotāja dalījusies pieredzē - viņas mamma (pēc visa spriežot, vecāka gada gājuma sieviete) saņēmusi ražotāja "AstraZeneca" vakcīnu.
 
Vakar, 15:13
Diriģents Ints Teterovskis kanāla Rīga TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" atklājis, kāpēc ir par vakcinēšanos pret Covid-19.
 
Vakar, 14:30
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule mirkoblogošanas vietnē Twitter atklājusi iemeslu, kādēļ vakcinēsies (vai ir vakcinējusies) pret Covid-19.
 
Vakar, 14:20
Ūdeļu audzētāja SIA "Baltic Devon Mink" ražotnē pirmdien, 12.aprīlī, tiks veikta Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspekcija, saistībā ar pagājušajā nedēļā konstatēto Covid-19 saslimšanu mirušām ūdelēm, apstiprināja "Baltic Devon Mink" pārstāvji.
 
Vakar, 12:02
Hiphopa apvienība «ReQi» savā mūzikā atspoguļo sabiedrības ikdienu un pievērš uzmanību aktuālām problēmām tā, kā raksturīgs šim mūzikas žanram – tieši un skarbi, bez izskaistināšanas. Dziesmā «Meksikāņu seriāls «Pandēmija»» tā pievērsusies aktuālajai Covid-19 tēmai. Viens no grupas solistiem un dziesmas idejas autors Edgars Bergholcs saka: grupas mērķis ir uz pozitīvas nots likt politiķiem paskatīties pašiem uz sevi.
 
Vakar, 7:00
Jaunā pētījumā analizēts, vai aspirīnam ir kāda ietekme, slimojot ar Covid-19, raksta "Eesti Arst".
 
11.apr
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) "pēc ilgākas epidemioloģiskās izmeklēšanas un pilnākas informācijas apkopošanas" lems, kādu rīcību nepieciešams izvēlēties SIA "Baltic Devon Mink" kažokzvēru audzētavai, kur atklātas ar Covid-19 inficētas ūdeles, tostarp - vai ūdeles nepieciešams likvidēt, informēja PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktora vietnieks Edvīns Oļševskis.
 
11.apr
Pianists Vestards Šimkus kanāla STV pirmā! raidījumā "Kad viņas satiekas" atklāti runājis, kā Covid laiks ietekmējis viņa finansiālo stāvokli.
 
11.apr
Dodoties ikdienas gaitās, Latvijas iedzīvotāji savu drošību 10 ballu skalā novērtē ar 6,1, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktās aptaujas dati TV3 raidījumā "900 sekundes".
 
9.apr
Latviešu dziedātājs Intars Busulis saviem sekotājiem vietnē Instagram atrādījis, ka saņēmis pirmo Covid-19 vakcīnas devu.
 
9.apr
Skaistumpreču internetveikalā par bargu naudu piedāvā iegādāties Covid-19 eksprestestus. Lai gan tos var iegādāties, to lietošanai mājas apstākļos jēga maza un iegūtais rezultāts nav saistošs, jo testi paredzēti tikai profesionālai lietošanai, vēsta raidījums "Bez Tabu".
 
9.apr
Kāds pircējs sūdzas, ka veikalu atvēršanas pirmajā dienā neesot ielaists veikalā Pepco Rīgā.
 
9.apr
Epidemioloģe, Rīgas Stradiņa universitātes veselības institūta direktore Anda Ķīvīte - Urtāne kanāla Rīga TV24 raidījumā "Uz līnijas" atbild, vai Latvijā tiek pārspīlēts ar ierobežojumiem Covid-19 izplatības apturēšanai.
 
9.apr
Arī tiesībsargs Juris Jansons, pievienojoties Konkurences padomes (KP) iepriekš paustajiem apsvērumiem, norāda uz skaistumkopšanas jomā noteikto ar Covid-19 saistīto ierobežojumu netaisnīgumu un aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) to novērst.
 
9.apr
Frizierei Lija Kingai (41) no Lankašīras Skotijā 12. martā tika ievadīta vakcīna AstraZeneca, un sieviete nekavējoties saskārās ar nelāgām blakusparādībām, raksta "The Sun".
 
8.apr
Kāds mikroblogošanas vietnes Twitter lietotājs neslēpj sajūsmu par Latvijā ik dienas veikto Covid-19 testu apjomu.
 
8.apr
Jau vairāk nekā gadu bez pastāvīga darba savā arodā palicis viens no Latvijā zināmākajiem dīdžejiem [Ex] da Bass. Nespēdams savilkt galus, viņš kopā ar draudzeni aprīļa sākumā pārcēlies uz paša vecāku mājām dzimtajās Cēsīs.
 
8.apr
Infektologs Uga Dumpis mikroblogošanas vietnē Twitter, atbildot uz komentāriem, skaidro vakcīnu iedarbību uz Covid-19 DĀR un Lielbritānijas paveidiem.
 
8.apr
Latvijas Universitātes (LU) profesors, matemātiķis Andris Ambainis mikroblogošanas vietnē Twitter atklājis, ka risks inficēties ar Covid-19 tagad ir liels.
 
7.apr
No trešdienas, kad specializētie veikali un mazie tirgotāji atkal drīkst vērt durvis apmeklētājam, stingri ierobežojumi skars tirdzniecības centrus. Tajos turpmāk būs aizliegta gan internetā pasūtīto preču izsniegšana, gan telekomunikāciju, tabakas un citu līdz šim atvērtu veikalu darbība. Neapmierināti par valdības pieņemtajiem ierobežojumiem, daži tirdzniecības centru pārstāvji jau lūguši saskaņot ielu tirdzniecību. Tas nozīmē – apģērbu un apavus turpmāk tirgos laukā, vēstīts Aijas Kincas materiālā "Cīņā pret ierobežojumiem lielveikalu nomnieki steidz saskaņot ielu tirdzniecību" LTV "Panorāmā".