Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_downwardPandēmijas ēnā

Kādā Ķīnas laboratorijā zinātnieki eksperimenta nolūkos izveidoja mutētu Covid-19 paveidu, kas uzrādīja 100% letalitāti pelēm, kuru gēni bija pēc iespējas tuvāki cilvēka gēniem. Tas teikts Pekinā publiskotajos pētījumu materiālos.
4.feb tautaruna.lv
Augstākas tiesas (AT) Civillietu departaments ir atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību strīdā starp kovidskeptiķu viļņa partijas "Brīvai stiprai Latvijai" valdes priekšsēdētaju Artūru Berni un TV3 "Bez tabu" žurnālistu Artūru Špaku par goda un cieņas aizskārumu, līdz ar to Bernim būs publiski jāatvainojas un jāsamaksā neliela morālā kaitējuma kompensācija.
1.feb Ziņu aģentūra LETA
Valdība šodien atbalstīja grozījumus noteikumos par sadarbspējīgu sertifikātu, kas paredz noteikt derīgu Covid-19 vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu izsniegšanas kārtību Latvijā.
9.jan Ziņu aģentūra LETA
Lai arī Latvijā vērojams neliels Covid-19 gadījumu skaita samazinājums un infekcijas izplatība stabilizējusies, slimnīcās joprojām nonāk liels skaits Covid-19 pacientu, un gada pēdējās nedēļās reģistrēts 41 nāves gadījums pacientiem ar koronavīrusu. Gripas izplatība epidēmijas mērogus vēl nav sasniegusi, un nav reģistrēts neviens nāves gadījums.
5.jan Inga Paparde
Pagājušās nedēļas gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti aizvien uzrāda stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieaugumu. Saslimstība ar gripu aizvien saglabājās zemā līmenī, tāpēc vakcinācijai ir īpaši labvēlīgs brīdis, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
21.dec 2023 Portāls nra.lv
Krievijā sācies noslēpumainas slimības uzliesmojums - visā valstī pie infekciju slimību slimnīcām stāv ātrās palīdzības mašīnu rindas, ziņo izdevums “The Mirror”.
20.dec 2023 Portāls nra.lv
Latvijas slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits ir pārsniedzis 500, no kuriem aptuveni pusei Covid-19 ir kā galvenā diagnoze, bet otrai pusei - kā papildu saslimšana, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
11.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Nākamajā gadā saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) līgumu Latvija saņems 221 000 vakcīnu pret Covid-19 devu, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
5.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Lai gan Covid-19 pandēmija jau ir aiz muguras, tās atstātās sekas izjūtam vēljoprojām. Speciālisti un skolotāji norāda, ka skolēnu atkārtota integrācija mācību vidē pēc ilgās izolācijas ir bijis emocionāli grūts process bērniem. Skolēniem arvien ir grūti iejusties atpakaļ mācību procesā, veidot komunikāciju ar saviem vienaudžiem, tādēļ tie jūtas nomāktāki un izjūt papildu spriedzi. Lai gan tuvojamies pirmā mācību semestra izskaņai, skolotājiem un vecākiem nepieciešams jau laikus domāt par skolēnu labsajūtu pirms nākamā mācību posma. Psihoterapijas speciāliste Zane Veitnere skaidro, kā jauniešu mentālā veselība ir mainījusies pēc Covid-19 pandēmijas un kā skolas var sekot līdzi bērnu labsajūtai. 
3.dec 2023 Portāls nra.lv
Starp populārākajām infekcijas slimībām joprojām ir Covid-19, raidījumā TV3 “900 sekundes” norāda Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ludmila Vīksne.
12.nov 2023 Portāls nra.lv
Septiņi no desmit visvairāk valsts atbalstā saņēmušajiem uzņēmumiem Covid-19 laikā bija azartspēļu kompānijas, raksta žurnāls "Ir". 
2.nov 2023 Ziņu aģentūra LETA
Несмотря на то, что весь мир, казалось бы, выдохнул, поскольку чрезвычайная ситуация с COVID-19 закончилась, этот вирус никуда не исчез и даже не прячется. Лето прошло относительно спокойно, но сейчас данные лабораторных анализов, которые обобщает Центр профилактики и контроля заболеваний, показывают, что заболеваемость COVID-19 увеличивается. Из всех проведенных тестов на COVID-19 четверть является позитивными, и это означает, что люди заразились коронавирусом.
26.sep 2023 Инга Папарде, nra.lv
Latvijā ir konstatēts Covid-19 jaunais variants «Eris», kas jau kopš vasaras izplatās citviet pasaulē, īpaši Ķīnā un ASV, liecina oficiālais valsts notekūdeņu monitorings, kura laikā tiek identificēta un novērota SARS-CoV-2 klātbūtne notekūdeņos 16 pašvaldībās
15.sep 2023 Portāls nra.lv
Covid-19 vīruss nekur nebija pazudis, un šobrīd ir vērojams neliels tā pieaugums, saka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
8.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Valdība šodien lēma atbalstīt likumprojektu "Par Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma atzīšanu par spēku zaudējušu", kura mērķis ir atzīt par spēku zaudējušu Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu.
5.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
ASV pirmajai lēdijai Džilai Baidenai pirmdien veikts Covid-19 tests bija pozitīvs, bet prezidentam Džo Baidenam tas bija negatīvs, paziņoja Baltā nama administrācija.
5.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Nākamā pandēmija varētu būt vēl nāvējošāka nekā Covid, brīdinā vadošais Apvienotās Karalistes zinātnieks, aicinot labāk sagatavoties nākotnes veselības krīzei, raksta dailymail.co.uk.
6.jūl 2023 Portāls nra.lv
Jauni Covid-19 vīrusa paveidi veidojas, bet riska līmenis infekcijas izplatībai vērtējams kā zems, aģentūru LETA informēja Slimības profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja, norādot, ka SPKC regulāri seko līdzi situācijai.
16.jun 2023 Ziņu aģentūra LETA
Šodien plānota Covid-19 pandēmijas laikā izveidotās operatīvās vadības grupas sēde, kurā tiks vērtēta iespēja grozīt vai atcelt Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu, šonedēļ valdības sēdē paziņoja Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis.
25.mai 2023 Ziņu aģentūra LETA
Pasaules Veselības organizācija (PVO) piektdien paziņojusi, ka globālā koronavīrusa pandēmija vairs nav uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā.
5.mai 2023 Ziņu aģentūra LETA