Pandēmijas ēnā

Vakar, 13:30
Aizvadītajā diennaktī jauno saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaits Latvijā samazinājies no 645 līdz 462, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
30.jun
Pasaules Veselības organizācija (PVO) ceturtdien paziņoja, ka sagaida augstu Covid-19 līmeni šovasar Eiropā un aicināja valstis rūpīgi sekot līdzi vīrusa izplatībai, jo pēdējā mēneša laikā gadījumu skaits trīskāršojies.
 
30.jun
Lai arī Covid-19 nav pazudis un joprojām katru dienu tiek reģistrēti vairāki simti inficēšanās gadījumu, Nacionālais veselības dienests uz laiku apturējis Covid-19 uzziņu tālruņa 8989 darbību.
 
28.jun
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) iesaka reģistrēt "Novavax" izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 "Nuvaxovid" lietošanu pusaudžiem no 12 līdz 17 gadu vecumam, informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).
 
28.jun
Tuvākā mēneša laikā nav gaidāms ievērojams Covid-19 stacionēšanas un mirstības pieaugums, pauda Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas infektologs Uga Dumpis.
 
25.jun
Lielbritānijas, Lankanšīras pilsētas policijas stažieris jeb praktikants Ahmeds Anvari, vēloties iegūt vairākas brīvdienas, veicis rupju dienesta pārkāpumu, ziņo "Daily Mail".
 
25.jun
Ārsts, TV personība Pēteris Apinis kanāla TV24 raidījumā "Preses klubs" komentēja, ko tuvākajā nākotnē sagaidīt no Covid-19.
 
23.jun
Austrija atcels obligāto potēšanos pret Covid-19, ceturtdien paziņojis veselības ministrs Johannes Rauhs.
 
23.jun
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir ieteikusi piešķirt reģistrācijas apliecību uzņēmuma "Valneva" izstrādātajai vakcīnai pret Covid-19, lai izmantotu to primārai vakcinācijai personām no 18 līdz 50 gadu vecumam, informēja Zāļu valsts aģentūrā.
 
23.jun
Izraēlas Veselības ministrija publicējusi jaunus datus par koronavīrusa epidēmiju valstī.
 
22.jun
Dānijas valdība trešdien pavēstīja, ka izstrādā plānus, lai rudenī piedāvātu Covid-19 vakcīnas ceturto devu iedzīvotājiem, kas vecāki par 50 gadiem, kā arī lielākam veselības riskam pakļautajām grupām.
 
19.jun
Upsalas Universitātes (Zviedrija) virusologi atklājuši jaunu Covid-19 starp Eiropas grauzējiem (Myodes glareolus). Šķiet, ka infekcija ir plaši izplatīta starp šīm grauzēju populācijām, un tai ir vairāki paveidi. Zinātnieki liek domāt, ka šie grauzēji ir dabiski slimības rezervuāri un var kļūt par slimības pārnēsātājiem.
 
15.jun
Covid-19 pandēmijas laikā visvairāk jeb par 22,3% sarucis nodarbināto skaits bibliotēku, arhīvu, muzeju un citu kultūras iestāžu nozarē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2021.gada tautas un mājokļu skaitīšanas dati.
 
15.jun
Eiropas Savienības (ES) institūcijas pieņēmušas konceptuālu lēmumu vēl par gadu pagarināt tā dēvētā digitālā Covid-19 sertifikāta derīguma termiņu. Tā iemesls ir iespējamais atkārtotais infekcijas uzliesmojums rudenī, vēsta LTV raidījums "Rīta Panorāma".
 
10.jun
ASV biotehnoloģiju uzņēmums "Moderna" paziņojis, ka izmēģinājumā gūti pozitīvi rezultāti bivalentajai jeb divvērtīgajai balstvakcīnai, kas būs iedarbīga gan pret omikrona variantu, gan pret oriģinālo vīrusa celmu.
 
7.jun
Mēneša laikā, kopš iedzīvotājiem ir iespēja pieteikties kompensācijām par kovida vakcīnas izraisītām komplikācijām, Zāļu valsts aģentūra saņēmusi 21 iesniegumu, ziņo portāls "LSM".
 
6.jun
Eiropas Savienības (ES) ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels paziņojis, ka viņam veikts Covid-19 tests un tā rezultāts bijis pozitīvs.
 
3.jun
Interns, nefroloģijas rezidents Kārlis Rācenis kanāla TV24 raidījumā "La Dolce Vita. Ēd vesels!" komentējis situāciju ar Covid-19.
 
2.jun
Epidemiologs Ņikita Trojanskis kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas" runājis par Covid-19 izplatības scenārijiem rudenī.
 
30.mai
Pērn medicīnas nozarē strādājošajiem Covid-19 piemaksās kopumā izmaksāti aptuveni 170 miljoni eiro, šorīt LTV "Rīta panorāmā" pastāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).