Korupcijas skandāli

30.mai
Ziņotājus par korupciju nedrīkst uzskatīt par nodevējiem, jo pretējā gadījumā nedzīvosim pārtikušā sabiedrībā, pirmdien organizācijas "Sabiedrība par atklātību - Delna" rīkotajā diskusijā par iniciatīvu "Nulles tolerance pret korupciju" atzina tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).
 
22.apr
Pēdējos gados pašvaldībās uzlabojusies situācija korupcijas novēršanas jomā, piedaloties Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valdes sēdē, teicis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume.
 
1.feb
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International publicēto 2021.gada Korupcijas uztveres indeksa (KUI) rezultātu izvērtēšanas norāda, ka Latvijas ierindošanās 15. vietā starp Eiropas Savienības valstīm ir ne tikai augstākais rādītājs pēdējo gadu laikā, bet arī apliecinājums Latvijas veiktajām darbībām pretkorupcijas jomā.
 
25.jan
Apkarojot korupciju, tiesībsargājošajām iestādēm un tiesu sistēmai ir jāspēj nodrošināt soda neizbēgamības princips, komentējot jaunākos Korupcijas uztveres indeksa (KUI) rādītājus, paziņojumā presei norāda Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieks Valters Mūrnieks.
 
25.jan
Starptautiskās pretkorupcijas organizācijas "Transparency International" (TI) publicētajā jaunākajā Korupcijas uztveres indeksā (KUI) Latvijas rādītājs ir uzlabojies, taču tas aizvien turpina atpalikt no citām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Sadarbības un attīstības organizācijas valstīm (OECD), informē biedrība "Sabiedrība par atklātību - Delna" ("Delna").
 
12.dec 2021
Terehovas muitas kontrolpunktā pavasarī veiktā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) operācija – ar divām muitnieku maiņām saistītas kratīšanas un aizturēšanas – atklāja ne vien to, cik izveicīgi Terehovas darbinieki prata slēpt naudu uniformā vai ģērbtuvē. Tā parādīja arī to, ka sistēmiska korupcija muitā nav novecojis deviņdesmito gadu mīts. Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” noskaidroja, ka uz apsūdzēto sola ir nonākuši ne vien divdesmit gadus muitā nostrādājuši veterāni, bet arī salīdzinoši nesen par muitniekiem kļuvuši jaunieši. Kolektīvās kukuļņemšanas sistēma bijusi tik brutāla, ka daži no apsūdzētajiem prokuroriem pat atzina: pēc aizturēšanas jutušies atviegloti, ka nu tas ir beidzies. Taču ir arī tādi, kas savu vainu nesaskata un pēc aiziešanas no muitas turpina darbu publiskajā sektorā, piemēram, pašvaldību būvvaldēs, vēsta “de facto”.
 
28.okt 2021
Pandēmija kopumā nav ietekmējusi korupciju Latvijā, ceturtdien žurnālistiem atzina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.
 
11.okt 2021
Publicēta informācija, kas dod pamatu izteikt minējumus, ka Latvijas lielākā PR aģentūra “Deep white” ir tiešā veidā saistīta ar Rīgas mēru M.Staķi un viņa pārstāvēto politisko spēku A/Par. Tiek apgalvots, ka izmantojot attiecīgās aģentūras starpniecību, par noteiktu samaksu esot iespējams nokļūt uz privātu pieņemšanu pie mēra Mārtiņa Staķa, vēsta portāls pietiek.com.
 
9.okt 2021
Uz korupcijas skandālā ierauto Austrijas kancleru Sebastianu Kurcu tiek izdarīts arvien lielāks spiediens, pieprasot viņa atkāpšanos no amata.
 
1.jūl 2021
Pēdējo 12 mēnešu laikā aptuveni 10% Latvijas iedzīvotāju ir devuši kukuli kādā ārstniecības iestādē, bet 4% ir maksājuši izglītības iestādei, lai panāktu sev vēlamo, liecina starptautiskās organizācijas “Transparency International” ziņojums - “Global Corruption Barometer - EU 2021” .
 
30.jun 2021
Pirms 20 gadiem pateicība ārstam aploksnes vai dārga dzēriena veidā Latvijā bija drīzāk norma nekā izņēmums. Lai gan joprojām Latvijā korupcijas līmenis medicīnas un izglītības jomā Latvijā ir augstāks nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), tas divdesmit gadu laikā ir samazinājies.
 
22.jun 2021
Igaunijā 2%, Latvijā 9%, bet Lietuvā 17% no aptaujātajiem pēdējo 12 mēnešu laikā ir maksājuši kukuli kādai no valsts institūcijām, liecina starptautiskās organizācijas “Transparency International” ziņojums – “Global Corruption Barometer – EU 2021”. Savukārt attiecīgi 12%, 33% un 27% izmantojuši personiskos kontaktus lietu kārtošanā.
 
10.jun 2021
Krievijā Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija dibinātais Korupcijas apkarošanas fonds (FBK) ceturtdien dažas stundas pēc tam, kad tiesa to bija atzinusi par ekstrēmistisku grupējumu un tā darbību aizliegusi, pavēstīja, ka savu cīņu turpinās.
 
16.apr 2021
Iekšējās drošības birojs (IDB) rosina prokuratūru par korupciju apsūdzēt 11 personas, tostarp divas Valsts policijas (VP) amatpersonas, informēja IDB.
 
14.apr 2021
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav atradis pierādījumus "ABLV Bank" vadības iesaistei kukuļdošanā, kā to savā ziņojumā bija apgalvojusi ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija ("FinCEN").
 
12.apr 2021
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izmeklētajā kriminālprocesā aizdomās par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā aizturētas 29 amatpersonas, no kurām 21 atzīta par aizdomās turēto, apliecināja VID pārstāvis Andrejs Vaivars.
 
7.mar 2021
Noslēdzoties biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" gada notikumu apkopojumam un biedru balsojumam, pērn kā nozīmīgāko pretkorupcijas notikumu izvēlējās Rīgas domes atlaišanu, liecina biedrības publiskotā informācija mājaslapā.
 
8.feb 2021
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu pirmdien tiesā Jeruzalemē oficiāli noraidīja viņam izvirzītās apsūdzības korupcijā, vēsta laikraksts "Yedioth Ahronoth".
 
6.feb 2021
Ārvalstu investori norāda, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) korupcijas apkarošanas jomā panāk virzību uz priekšu, un norisinās aktīvs darbs, taču progress tajā ir lēns, liecina Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) veidotā "Ārvalstu investīciju vides indeksa 2020" rezultāti.
 
2.feb 2021
Ģenerālprokurors Juris Stukāns kritiski vērtē Iekšējās drošības biroja (IDB) darbu, bet Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) pārmet "šovu organizēšanu".