Korupcijas skandāli

28.okt
Pandēmija kopumā nav ietekmējusi korupciju Latvijā, ceturtdien žurnālistiem atzina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.
 
11.okt
Publicēta informācija, kas dod pamatu izteikt minējumus, ka Latvijas lielākā PR aģentūra “Deep white” ir tiešā veidā saistīta ar Rīgas mēru M.Staķi un viņa pārstāvēto politisko spēku A/Par. Tiek apgalvots, ka izmantojot attiecīgās aģentūras starpniecību, par noteiktu samaksu esot iespējams nokļūt uz privātu pieņemšanu pie mēra Mārtiņa Staķa, vēsta portāls pietiek.com.
 
9.okt
Uz korupcijas skandālā ierauto Austrijas kancleru Sebastianu Kurcu tiek izdarīts arvien lielāks spiediens, pieprasot viņa atkāpšanos no amata.
 
1.jūl
Pēdējo 12 mēnešu laikā aptuveni 10% Latvijas iedzīvotāju ir devuši kukuli kādā ārstniecības iestādē, bet 4% ir maksājuši izglītības iestādei, lai panāktu sev vēlamo, liecina starptautiskās organizācijas “Transparency International” ziņojums - “Global Corruption Barometer - EU 2021” .
 
30.jun
Pirms 20 gadiem pateicība ārstam aploksnes vai dārga dzēriena veidā Latvijā bija drīzāk norma nekā izņēmums. Lai gan joprojām Latvijā korupcijas līmenis medicīnas un izglītības jomā Latvijā ir augstāks nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), tas divdesmit gadu laikā ir samazinājies.
 
22.jun
Igaunijā 2%, Latvijā 9%, bet Lietuvā 17% no aptaujātajiem pēdējo 12 mēnešu laikā ir maksājuši kukuli kādai no valsts institūcijām, liecina starptautiskās organizācijas “Transparency International” ziņojums – “Global Corruption Barometer – EU 2021”. Savukārt attiecīgi 12%, 33% un 27% izmantojuši personiskos kontaktus lietu kārtošanā.
 
10.jun
Krievijā Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija dibinātais Korupcijas apkarošanas fonds (FBK) ceturtdien dažas stundas pēc tam, kad tiesa to bija atzinusi par ekstrēmistisku grupējumu un tā darbību aizliegusi, pavēstīja, ka savu cīņu turpinās.
 
16.apr
Iekšējās drošības birojs (IDB) rosina prokuratūru par korupciju apsūdzēt 11 personas, tostarp divas Valsts policijas (VP) amatpersonas, informēja IDB.
 
14.apr
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav atradis pierādījumus "ABLV Bank" vadības iesaistei kukuļdošanā, kā to savā ziņojumā bija apgalvojusi ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija ("FinCEN").
 
12.apr
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izmeklētajā kriminālprocesā aizdomās par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā aizturētas 29 amatpersonas, no kurām 21 atzīta par aizdomās turēto, apliecināja VID pārstāvis Andrejs Vaivars.
 
7.mar
Noslēdzoties biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" gada notikumu apkopojumam un biedru balsojumam, pērn kā nozīmīgāko pretkorupcijas notikumu izvēlējās Rīgas domes atlaišanu, liecina biedrības publiskotā informācija mājaslapā.
 
8.feb
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu pirmdien tiesā Jeruzalemē oficiāli noraidīja viņam izvirzītās apsūdzības korupcijā, vēsta laikraksts "Yedioth Ahronoth".
 
6.feb
Ārvalstu investori norāda, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) korupcijas apkarošanas jomā panāk virzību uz priekšu, un norisinās aktīvs darbs, taču progress tajā ir lēns, liecina Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) veidotā "Ārvalstu investīciju vides indeksa 2020" rezultāti.
 
2.feb
Ģenerālprokurors Juris Stukāns kritiski vērtē Iekšējās drošības biroja (IDB) darbu, bet Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) pārmet "šovu organizēšanu".
 
28.jan
Latvija izkļūs no Korupcijas uztveres indeksa pelēkās zonas, ja sabiedrības reakcija būs mazāk inerta un atmiņa par valsts amatpersonu iespējami veiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem - ilgstošāka, uzskata Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieks Valters Mūrnieks.
 
28.jan
Latvijas korupcijas uztveres indekss (KUI) būtiski neuzlabojas - rādītājs, salīdzinot ar 2019.gadu, ir pieaudzis par 1 punktu, sasniedzot 57 punktus no 100, un Latvija ieņem 42.vietu pasaulē kopā ar Kipru un Kostariku, liecina Starptautiskās pretkorupcijas organizācijas "Transparency International (TI)" publiskotie dati.
 
18.jan
Dienvidkorejas koncerna "Samsung" vadītājam Li Džejongam tiesa pirmdien korupcijas lietā piesprieda divarpus gadu cietumsodu.
 
8.dec 2020
KNAB priekšnieks Jēkabs Straume LTV raidījumā "Rīta Panorāma" komentē KNAB darbību un paaugstinātos korupcijas riskus pandēmijas laikā.
 
4.dec 2020
Bijušajam Austrijas finanšu ministram Karlam Heincam Graseram piektdien piespriests astoņu gadu cietumsods korupcijas lietā par valstij piederoša nekustamā īpašuma pārdošanu.
 
5.nov 2020
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis Ģenerālprokuratūrai apsūdzēt divas personas par 20 000 eiro kukuli, kas it kā bijis paredzēts Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonai.