Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_downwardKorupcijas skandāli

Bijušajam Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) prezidentam Annešam Besebergam piektdien Norvēģijā tika piespriests trīs gadu cietumsods par korupciju un Krievijas aizstāvēšanu dopinga pārkāpumos.
12.apr Ziņu aģentūra LETA
Starptautiskās pretkorupcijas organizācijas "Transparency International" (TI) publicētajā jaunākajā Korupcijas uztveres indeksā (KUI) Latvijas rādītājs, salīdzinot ar diviem iepriekšējiem gadiem, ir uzlabojies, tomēr pieauguma temps ir lēns, un Latvija aizvien atpaliek no citām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Sadarbības un attīstības organizācijas valstīm (OECD), informē biedrība "Sabiedrība par atklātību - Delna" ("Delna").
30.jan Ziņu aģentūra LETA
Sadzīviskā korupcija lielā mērā ir izskausta, taču saglabājas valsts iepirkumu sistēmā, savukārt korupcijas apkarotāji aicina sabiedrību pašai kļūt aktīvākai un ziņot, jo Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nevar pārklāt visu Latviju, KNAB diskusijā "Krāpšana attiecībās un korupcija sabiedrībā - sakritība vai loģisks turpinājums?" norādīja nozares eksperti.
30.aug 2023 Ziņu aģentūra LETA
2023. gada valsts budžeta apspriešanas gaitā “Progresīvie” uzstāja uz 3,9 miljonu eiro piešķiršanu Sabiedriskās integrācijas fondam latviešu valodas apmācības kursiem.
14.mar 2023 Bens Latkovskis
Vidēji korupcija Latvijā katram valsts iedzīvotājam mēnesī nes zaudējumus 160 eiro apmērā, šodien preses konferencē, informējot par kampaņu "Nozieguma pēdas nevar atmazgāt", sacīja Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieka pienākumu izpildītājs Toms Platacis.
3.mar 2023 Ziņu aģentūra LETA
Korupcijā apsūdzētās bijušās Eiropas Parlamenta (EP) vicepriekšsēdētājas Evas Kaili partneris Frančesko Džordži atbrīvots no apcietinājuma, kā drošības līdzekli nosakot mājas arestu, piektdien paziņojusi Beļģijas prokuratūra.
25.feb 2023 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien atcēlis imunitāti diviem korupcijas skandālā iesaistītiem EP deputātiem Markam Tarabellam no Beļģijas un Andrea Kocolīno no Itālijas.
2.feb 2023 Ziņu aģentūra LETA
Starptautiskā pretkorupcijas organizācija "Transparency International", otrdien publicējot ikgadējo korupcijas uztveres indeksu, norādījusi uz salīdzinoši jaunu parādību - autoritārās valstis arvien aktīvāk izmanto korupciju savu stratēģisko ārpolitisko mērķu sasniegšanai.
31.jan 2023 Ziņu aģentūra LETA
Korupcija un varas izmantošana savtīgiem mērķiem ir jāuzlūko kā tiešs drauds nacionālajai drošībai, pārliecināts Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieks Valters Mūrnieks.
31.jan 2023 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Korupcijas uztveres indeksa 2022.gada rādītājs paliek nemainīgs, liecina starptautiskā pretkorupcijas organizācijas "Transparency International" (TI) publicētā Korupcijas uztveres indeksa rezultāti.
31.jan 2023 Ziņu aģentūra LETA
Krievijas diktators Vladimirs Putins pirmdien uzdevis Valsts domei pieņemt lēmumu par izstāšanos no Eiropas Padomes konvencijas par korupcijas apkarošanu, kuru Maskava parakstīja 1999.gadā.
9.jan 2023 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Parlamenta (EP) viceprezidente Eva Kaili viņai izvirzītās apsūdzības noraida, pavēstīja viņas advokāts Mihalis Dimitrakopuls.
13.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Lai arī strauji pieaug dzīves dārdzība, patlaban nav indikāciju, ka būtu auguši arī amatpersonu korupcijas riski, šādu vērtējumu sniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).
26.sep 2022 Ziņu aģentūra LETA
Ziņotājus par korupciju nedrīkst uzskatīt par nodevējiem, jo pretējā gadījumā nedzīvosim pārtikušā sabiedrībā, pirmdien organizācijas "Sabiedrība par atklātību - Delna" rīkotajā diskusijā par iniciatīvu "Nulles tolerance pret korupciju" atzina tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).
30.mai 2022 Ziņu aģentūra LETA
Pēdējos gados pašvaldībās uzlabojusies situācija korupcijas novēršanas jomā, piedaloties Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valdes sēdē, teicis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume.
22.apr 2022 Portāls nra.lv
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International publicēto 2021.gada Korupcijas uztveres indeksa (KUI) rezultātu izvērtēšanas norāda, ka Latvijas ierindošanās 15. vietā starp Eiropas Savienības valstīm ir ne tikai augstākais rādītājs pēdējo gadu laikā, bet arī apliecinājums Latvijas veiktajām darbībām pretkorupcijas jomā.
1.feb 2022 Portāls nra.lv
Apkarojot korupciju, tiesībsargājošajām iestādēm un tiesu sistēmai ir jāspēj nodrošināt soda neizbēgamības princips, komentējot jaunākos Korupcijas uztveres indeksa (KUI) rādītājus, paziņojumā presei norāda Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieks Valters Mūrnieks.
25.jan 2022 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Starptautiskās pretkorupcijas organizācijas "Transparency International" (TI) publicētajā jaunākajā Korupcijas uztveres indeksā (KUI) Latvijas rādītājs ir uzlabojies, taču tas aizvien turpina atpalikt no citām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Sadarbības un attīstības organizācijas valstīm (OECD), informē biedrība "Sabiedrība par atklātību - Delna" ("Delna").
25.jan 2022 Ziņu aģentūra LETA
Terehovas muitas kontrolpunktā pavasarī veiktā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) operācija – ar divām muitnieku maiņām saistītas kratīšanas un aizturēšanas – atklāja ne vien to, cik izveicīgi Terehovas darbinieki prata slēpt naudu uniformā vai ģērbtuvē. Tā parādīja arī to, ka sistēmiska korupcija muitā nav novecojis deviņdesmito gadu mīts. Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” noskaidroja, ka uz apsūdzēto sola ir nonākuši ne vien divdesmit gadus muitā nostrādājuši veterāni, bet arī salīdzinoši nesen par muitniekiem kļuvuši jaunieši. Kolektīvās kukuļņemšanas sistēma bijusi tik brutāla, ka daži no apsūdzētajiem prokuroriem pat atzina: pēc aizturēšanas jutušies atviegloti, ka nu tas ir beidzies. Taču ir arī tādi, kas savu vainu nesaskata un pēc aiziešanas no muitas turpina darbu publiskajā sektorā, piemēram, pašvaldību būvvaldēs, vēsta “de facto”.
12.dec 2021 Portāls nra.lv
Pandēmija kopumā nav ietekmējusi korupciju Latvijā, ceturtdien žurnālistiem atzina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.
28.okt 2021 Ziņu aģentūra LETA